Dolny Śląsk dopłaca do zatrudniania imigrantów z Ukrainy

Opublikowano: 17.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3182

Województwo dolnośląskie rozpoczyna realizację projektu „Nowa Szansa”. W jego ramach przedsiębiorcy działający na terenie Dolnego Śląska mogą otrzymać dopłaty na zatrudnienie ukraińskich imigrantów. Na tamtejsze firmy czekają więc między innymi pieniądze na staże zawodowe, dopłaty do wynagrodzeń czy na doposażenie stanowisk pracy dla obcokrajowców.

Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie opublikował na swojej stronie internetowej informację o wsparciu finansowym dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na zatrudnienie imigranta z Ukrainy. Z ogłoszenia można dowiedzieć się między innymi, że projekt „Nowa Szansa” finansowany jest przez polskie państwo, Unię Europejską i województwo dolnośląskie.

Firmy działające na Dolnym Śląsku mogą tym samym otrzymać pieniądze na zatrudnienie Ukraińców po 30. roku życia, przybyłych do naszego kraju po 20 lutego, czyli po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Dopłaty można otrzymać między innymi na płatne staże zawodowe w kwocie do 2423 zł brutto miesięcznie, doposażenie stanowiska pracy dla obywatela Ukrainy w kwocie do 26 tys. zł netto czy na naukę języka polskiego. Poza tym województwo dolnośląskie przez pierwszych sześć miesięcy współfinansuje wynagrodzenie imigranta w kwocie do 1415 zł brutto.

Na podstawie: Praca.gov.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Venom 17.01.2023 17:51

  Jak najszybciej wybory ,póki jeszcze jest szansa dla Polski, Polacy mają zebrać na ulicy a goście bada mieli dopłaty, wspanilae państwo i jakie opiekuńcze, żałuję że straciłem 30 lat życia w tym kartonowym panstwie

 2. replikant3d 17.01.2023 18:15

  Co za szuje…..

 3. Wolfman 17.01.2023 18:16

  Dostaniesz to samo w innym opakowaniu. Ludzkość za durna i chciwa na zmiany

 4. Szwęda 17.01.2023 18:23

  Jakie wybory, przecież tzw. demokracja to jest jeden wielki przekręt i wyłącznie pozory, które łyka prawie całe społeczeństwo!

 5. Foxi 17.01.2023 21:59

  Jeśli dla kogoś kanclerz Niemiec Otto von Bismarck jest jakimś tam autorytetem, to może przeczyta sobie to co powiedział na temat pewnej krainy. Osoby ukrofilne ostrzegam aby tej wypowiedzi nie czytały. Cytuje:

  “Nie ma nic bardziej podłego i obrzydliwego niż tak zwani “Ukraińcy”! Ten raban, wykarmiony przez Polaków z najbardziej podłych szumowin rosyjskiego narodu (burżujów, karierowiczów, inteligencji płaszczącej się przed brwią), gotów jest zabić własnego ojca i matkę dla władzy i intratnej posady! Ci geekowie są gotowi rozszarpać swoich współplemieńców i to nawet nie dla zysku, ale dla zaspokojenia swoich bazarowych instynktów.

  Nic nie jest dla nich święte, zdrada to norma, mają mizerne umysły, złośliwe, zawistne, przebiegłe.

  Ci nie-ludzie chłonęli od Rosjan, Polaków i Austriaków wszystko co najgorsze i najobrzydliwsze, w ich duszach nie było już miejsca na dobre cechy. Przede wszystkim nienawidzą swoich dobroczyńców, którzy wyświadczyli im dobro, za to są gotowi na wszelkie możliwe sposoby płaszczyć się przed możnymi tego świata.

  Nie są przystosowani do niczego i mogą wykonywać tylko prymitywne prace, Nigdy nie mogli stworzyć własnego państwa, wiele państw goniło ich jak piłkę po całej Europie, niewolnicze instynkty tak głęboko w nich się zakorzeniły, że pokryły całą ich istotę obrzydliwymi wrzodami!”

  Otto von Bismarck (1815-1898) – “żelazny kanclerz”

 6. adambiernacki 18.01.2023 01:46

  @Venom – prędzej porwania:-) wybory :)) wierzący jesteś widzę. Kartonowym mówisz…każde państwo jest takie jacy są jego obywatele 🙂 Zrób lepsze to wbrew pozorom stosunkowo łatwe potrzeba jedynie odwagi. Wypychanie z rynku pracy tubylców trwa już długo i nabiera intensywności co pewien czas to normalne przed totalną eksterminacją także nie denerwuj się i czekaj na koniec lub zakończ wcześniej. Przyjdą po każdego 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.