Dokąd zmierzamy? Towarzyszka panienka na straży pokoju

Opublikowano: 20.02.2020 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 695

Niewielu ludzi wzbudza ostatnio takie zainteresowanie jak polonistka, publicystka, stylistka, vlogerka, dziennikarka, samorządowiec i… a może przede wszystkim, córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego, Monika Jaruzelska, której kanał stał się ostatnio hitem Internetu dzięki serii wywiadów przeprowadzonych z prawicowymi politykami. Rozmowy te cechował duży spokój, niezwykła kultura, chęć zrozumienia drugiego człowieka oraz wnikliwość analizy. W krótkim czasie kanał Jaruzelskiej zyskał dużą popularność, a jej filmy osiągają setki tysięcy wyświetleń.

Czy za owym fenomenem stoi fakt, że utożsamiana z lewicą kobieta udowodniła Polakom, że starcie światopoglądowe może nastąpić na niespotykanym dotychczas gruncie, czyli szacunku wobec rozmówcy i pragnieniu poznania jego intencji? Jeśli tak, to może być to sygnał dla zakończenia trwającej od lat wojny polsko-polskiej dzielącej ludzi na patriotów i zdrajców tylko ze względu na przekonania polityczne. Jaruzelska m.in. odnosi się z szacunkiem do tradycji katolickiej oraz wiernych Bogu ludziom, choć sama przyznaje, że jest ateistką. Nie uczestniczy jednak w agresywnych pochodach przeciw Kościołowi, nie próbuje siłą zmieniać ludzkich zachowań, nie deklaruje, że wyznawane przez nią wartości są jedynymi właściwymi. Ona zadaje pytania i słucha.

Dziś jednak sama wystąpi w roli gościa programu i dowiemy się co tak naprawdę myśli Monika Jaruzelska. Co sądzi o Polsce i Polakach. Jakie ma poglądy i czy ciąży na niej brzemię niechlubnych decyzji podjętych przez jej ojca.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.