Dodrukują pieniądze, aby wszyscy stali się bogaci

Opublikowano: 08.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 789

Potęga afrykańskiej ekonomii może nas jeszcze zaskoczyć. Nowy minister finansów RPA, Nhlanhla Musa Nene, oświadczył, że ludzie są biedni ponieważ nie mają pieniędzy. Jak zatem proponuje to rozwiązać? Twierdzi, że papieru i atramentu jest dużo i po prostu każdemu potrzebującemu wydrukuje tyle pieniędzy, aby każdy był bogaty.

Co dowiadujemy się o afrykańskiej myśli ekonomicznej? Według ambitnego planu nowego ministra finansów RPA, ludziom nie potrzeba wcale pracy tylko pieniędzy i zamierza je po prostu zacząć rozdawać. “To nie brak miejsc pracy sprawia, że ludzie są biedni, to brak pieniędzy. Mamy papier i atrament, więc wydrukujemy więcej pieniędzy i rozdamy je ubogim, a jeśli to możliwe, to wszyscy będą miliarderami” – zadeklarował Nhlanhla Musa Nene.

Po uchwaleniu rasistowskiego prawa pozwalającego na wywłaszczenie bez odszkodowań białych farmerów uprawiających tam role od setek lat, jasne stalo się, że RPA będzie podążać drogą Zimbabwe, ale teraz wygląda na to, że kraj ten po prostu wkrótce upadnie. Samodzielne rządy czarnoskórych mieszkańców Republiki Południowej Afryki stają się coraz bardziej groźne dla nich samych.

Pytanie tylko na ile wystarczy diamentów i złota, aby podtrzymywać księżycową ekonomię pana Nhlanhla Musa Nene. Wenezuela też ma surowce i pogrąża się w chaosie. Prawdopodobnie to samo stanie się teraz w RPA. Już teraz kraj ten przeżywa poważne problemy ze wzrostem przestępczości. Jej ofiarami często padają dyskryminowani przez antybiałych rasistów biali farmerzy, którzy zostali niedawno ustawowo okradzeni ze swoich majątków.

Co będzie dalej z RPA? Jeśli Musa Nene zrealizuje swoje zapowiedzi to niewątpliwie skutkiem będzie wielka inflacja, taka jak wystąpiła niedawno w sąsiednim Zimbabwe gdzie trzeba było pieniądze wozić taczkami, tak dużo ich było i tak mało były warte. No cóż oni też twierdzili, że skoro mają papier i atrament…

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Hinnews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 08.03.2018 14:09

    Najważniejsze, że Ameryka, Europa i Chiny maja kontrolę nad surowcami i dalej mogą wyzyskiwać. A że bieda? Bill Gates zafunduje “leczenie” i szczepienie biednym dzieciom i populacja się zmniejszy.

  2. rumcajs 09.03.2018 10:14

    lUbie wpisy pana John-a. Dzis jednak nieco przesadził. Oskarża czarnych, o rasizm..i to że upomnieli sie o “swoje” które było “uprawiane” przez kilka stuleci przez białych “włascicieli”… Zapomnia, w jaki sposób “biali własciciele”, stali sie włascicielami, Zapomina ile lat biali stosowali rasizm wobec czarnych… Zapomnina że inny “narut” upomniał sie o “swoje” które było podobno własnoscia tego “narotu” kilka tysiecy lat temu. I tez nie odkupił, a okupił krawia byłych włascicieli “odzyskując” i obecnie tez z “gojami” sie nie piesci.
    Drukowanie kasy do niczego dobrego nie doprowadzi to fakt. Jednak wiele krajów upadło nie z powodu błędów polityki ekonomiczno monetranej, a ingerencji najwiekszego bandyty swiata, usa…
    Jednak ocena innych wydarzeń powinna brac pod uwage zaszłości historyczne, oraz równośc w ocenie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.