Dochody mafii wynoszą 1% PKB

Opublikowano: 09.11.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 550

Roczne dochody włoskich mafii to średnio ponad dziesięć i pół miliarda euro. Głównym źródłem ich zysków jest pobieranie haraczu oraz handel narkotykami, a do prania brudnych pieniędzy służy im najczęściej własna działalność gospodarcza.

Najbogatsze są neapolitańska Kamorra i kalabryjska Ndrangheta. Do pierwszej należy 35 procent, a do drugiej – 32 procent mafijnych dochodów. Dziesięć i pół miliarda euro to blisko jeden procent włoskiego Produktu Krajowego Brutto; daje to około 180 euro na głowę mieszkańca.

Dane te przygotował międzyuczelniany komitet badań nad mafią “Transcrime”. Swoje zyski mafie najchętniej inwestują w handel, budownictwo, hotele i restauracje, a także informatykę i rolnictwo. Z badań wynika, że włoskie mafie, chociaż są obecne na północy kraju, najlepiej czują się na zacofanym południu. Same dbają o swoje interesy, rzadko korzystają z pomocy fachowców i unikają kontaktów z zagranicą.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kudlaty72 09.11.2013 09:30

    Gdzieś ostatnio czytałem,że włoscy bossowie chętnie wstępują do lóż masońskich i za dofinansowanie dostają dodatkowy parasol ochronny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.