Dobrowolny podatek na dzieci z Syrii?

Opublikowano: 15.11.2017 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 507

Jeżeli ta poselska inicjatywa ustawodawcza się powiedzie, już od początku 2018 będzie można przekazać 0,25 proc. swoich podatków na pomoc dzieciom – ofiarom wojny w Syrii. Pieniądze trafią do nich za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża.

“Potencjalnie moglibyśmy przekazać na pomoc dzieciom w Syrii kwotę nawet 150 mln zł, przy założeniu, że wszyscy ci, którzy dzisiaj korzystają z możliwości zaadresowania 1 proc. swojego podatku na Organizacje Pożytku Publicznego skorzystaliby także i z tej okazji i przekazali na rzecz dzieci z Syrii 0,25 proc. swojego podatku” – powiedział poseł Janusz Cichoń z PO na konferencji prasowej.

To rozwiązanie, które miałoby działać na podobnej zasadzie, co możliwość przekazywania 1 procenta fundacjom, stowarzyszeniom, albo prywatnym osobom potrzebującym pomocy finansowej. Przy rozliczaniu podatku zaznaczałoby się po prostu dodatkowe okienko.

Cichoń stwierdził, że jego partia wyszła z taką inicjatywą, ponieważ uważa, że środki, które rząd przekazuje na ofiary wojny w Syrii są niewystarczające, szczególnie w obliczu oporu wobec przyjmowania uchodźców w Polsce. Zaapelował do posłów wszystkich opcji, żeby poparli projekt w Sejmie. „A potem, aby dokonali tego symbolicznego przekazania swojego podatku na ten szczytny cel”.

Jeśli tak się stanie, Polacy już od 1 stycznia 2018 będą mogli realnie wesprzeć syryjskie dzieci. Pieniądze z odpisów będą trafiać do Polskiego Czerwonego Krzyża, który będzie je rozdzielać. Potencjalne 150 mln zł na Syrię brzmi dobrze. Czasem i liberalnym partiom zdarzy się, że pomyślą nie tylko o sobie.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Fenix 15.11.2017 13:22

  Opodatkować wojny , produkcję i sprzedaż broni , w100% dla ofiar ! Od władzy polityków ich zbrodniczych i haniebnych czynów ( w zarabianiu na sprzedaży broni do zabijania ludzi , burzenia ich domów ) w grabieniu bogactw z parciem do agresji.
  Wy zakute łby (p)osłów !!! Bezcelowa pomoc i zmarnowana.
  Mówimy wojnie i wyścigowi zbrojeń STOP!
  Naprawę chcecie pomagać? To przyjmujcie same dzieci . Dorośli niech się kiszą we własnym sosie ,sami muszą podjąć decyzję, przestać wzajemnie się zabijać i niszczyć .
  Nikomu to nie służy !
  Gdy ustaną wojny, wtedy można pomagać ofiarą.
  Wtedy pomoc jest potrzebna.

 2. Fenix 16.11.2017 08:33

  Dobrowolne datki na dzieci z Syrii to można przyjąć ,ale nie PODATKI ” “dobrowolne ” bo to przegięcie ! Nikt nie płaci dobrowolnie podatków ( władza podatki wykorzystane do zabijania ludzi i wyścigu zbrojeń ) podatek jest wymuszony przez władzę , to oni których wybieracie do władzy.
  Suwerenny Naród zaprzecza sobie , wyborem zniewolenia większości .
  Ja tym, czym Naród !

 3. kozik 16.11.2017 11:21

  Czy podatek będzie także szedł na małych bojowników DAESH? Jestem za tym, by opodatkować każdy USD wydany w państwach, które przyczyniły się do destabilizacji Bliskiego Wschodu.

 4. Light 16.11.2017 22:24

  Zgadzam się z Fenix – wprowadzić podatek od broni i amunicji – każdej sztuki. Analogicznie jak obecnie obowiązują “podatki od piractwa” uwzględnione w cenie każdego CD czy DVD.

  Dwa, Panie i Panowie rządzący pobierają wysokie podatki od niemal wszystkich (nic od największych i bardzo skromnie (haniebny ryczałt) od kościoła). My, jako płacący podatki i de facto rządzący poprzez naszych reprezentantów, decydujemy by wykorzystać część z publicznych pieniędzy na ten cel. Proszę przekazać Panu Kaczyńskiemu decyzję jego przełożonych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.