Odebrał telefon podczas mszy

Opublikowano: 06.04.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 664

Konsekwencje prawne grożą mieszkańcowi województwa podkarpackiego, który zbyt głośno rozmawiał przez telefon podczas mszy świętej.

Miesiąc temu 20-latek uczestniczył w rzymskokatolickiej mszy w miejscowości Kiełków (pow. mielecki). W pewnym momencie zaczął rozmawiać przez telefon komórkowy. Gestykulował i krzyczał do słuchawki. Ksiądz uznał to za znieważanie majestatu świątyni i polecił wiernym wyprowadzić mężczyznę z kościoła. Ostatecznie trafił do samochodu i odjechał.

Po kilku dniach do jego mieszkania w Mielcu zapukali policjanci. Okazało się, że ksiądz złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policja miała problemy w ustaleniu jego tożsamości, gdyż był przyjezdny i nikt go nie znał. W ustaleniu tożsamości mężczyzny pomogli ochoczo mieszkańcy Kiełkowa, którzy go wytropili i zawiadomili funkcjonariuszy. 20-latek usłyszał zarzut złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego Kościoła. Co ciekawe, podejrzany przyznał się do winy, wyraził skruchę, a także oznajmił policjantom, że pamiętnego dnia był pod wpływem alkoholu.

Mieszkańcowi Mielca grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu
Poprawiono merytorycznie na potrzeby “Wolnych Mediów”


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. wiara milosc nadzieja 06.04.2015 11:34

  “Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych” – Dzieje Apostolskie 17:24 biblia warszawska

  POSĄGI, FIGURY, OBRAZY, KRZYŻE ITP ITD są niepotrzebne a ich adoracja jest złą rzeczą. Katolicy mówią, że to nie adoracja ale gdyby tak nie było nie klękaliby przed nimi, nie całowaliby ich itd – “Będąc więc z rodu Boga, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota, srebra lub kamienia, misternie wyrzeźbionych według wyobrażenia ludzkiego. 30 Bóg wprawdzie pomijał czasy tej nieświadomości, teraz jednak nakazuje wszędzie wszystkim ludziom pokutować” – Dzieje Apostolskie rozdział 17 wersety : 29-30 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

  “Lecz dopiero Salomon zbudował mu dom. (48) Ale Najwyższy nie mieszka w budowlach rękami uczynionych, jak mówi prorok: (49) Niebo jest tronem moim, A ziemia podnóżkiem stóp moich; Jaki dom zbudujecie mi, mówi Pan, Albo jakie jest miejsce odpocznienia mego? (50) Czy nie ręka moja uczyniła to wszystko?” – Dzieje Apostolskie 7:47-50 Biblia Warszawska

  https://www.youtube.com/watch?v=Yh_wxlkMbdQ

  “oczy namaż maścią ” – https://www.youtube.com/watch?v=XBSUE-0BOto – dobrze oddaje to wydarzenie z tych Kiełków.

  ,

 2. sandvinik 06.04.2015 12:28

  przebaczajcie swoim nieprzyjaciołom*

  *dotyczy stanu kapłańskiego

 3. agama 06.04.2015 14:12

  Kara karą, ale fakt faktem, należy przestrzegać przepisów miejsca, w którym się przebywa!

 4. loc 06.04.2015 15:30

  Bardzo dobrze, że został ukarany. Był w Kościele to powinien się dostosować do zasad tam panujących.

  W jednej religii nie można wejść w butach do meczetu, w innej krzyczeć do telefonu.

  Inna sprawa, czy Kościoły, meczety i w ogóle świątynie, służą Bogu, czy bardziej kapłanom.

 5. bezprawnik 06.04.2015 15:38

  Oczywiscie swiatyni niezaleznie od tego jakiego wyznania jest nalezy sie poszanowanie ,ale takie zdazenie pokazuje ze nikt z nas nie moze czuc sie bezpiecznie. Tylko pozornie ta sprawa nie dotyczy kazdego z nas. W tym wypadku jakis ksiadz powiadomil policje ,bo koles rozmawial przez telefon. Ale po niedzielnej mszy i do waszych drzwi moze zapukac policja . Innemu ksiedzu lub wspolparafianowi moga sie nie spodobac wasze spodnie czy buty w ktorych niegodzilo sie wg niego wchodzic do swiatyni.

 6. Stanlley 06.04.2015 22:02

  W meczecie został by ukamienowany, tak na miejscu…. więc… został potraktowany miłosiernie.

 7. chinskibadziew 06.04.2015 22:34

  wiara milosc nadzieja bawisz się w świadków jehowy ,wyrwanymi wersami z kontekstu próbujesz podważyć sens istnienia kościołów hehe
  Dla osób wierzących/praktykujących to nie problem dla pozostałych każdy pretekst jest dobry aby robić boga z siebie samego .Nikt nie zabrania ci iść na spacer do lasu modlić się .Jakieś minimum kultury(widać rodzice go tego nie nauczyli) jest potrzebne i skoro ktoś musiał tego delikwenta wyprowadzać to chyba by znaczyło że miał jakieś “problemy ” co dalej skutkuje tym że będzie trzeba “spowiadać ” się ale na komendzie .

 8. masakalambura 07.04.2015 08:36

  Jakimi wyrwanymi? Zakaz bałwochwalstwa to 2 przykazanie dekalogu.

  Wj 20,4-6 “Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.”

 9. Janek 07.04.2015 10:11

  Nie lubię religii a ni czarnych wszelkiej maści i religiantów ale w tym przypadku dobrze soię stało że go ukarają trzeba szanowac miejsce kultu w którym się przebywa.

 10. XXIRapax 07.04.2015 17:30

  Gdyby wejść do macdonalda i odmówić modlitwę przed hamburgerem, to pewnie też ktoś by zadzwonił.

 11. BrutulloF1 07.04.2015 18:05

  Cholerny ciemnogród, cholerne bałwochwalstwo. Dlatego Luter powiesił swoje tezy na drzwiach kościoła, bo miał dosyć syfu z kupowaniem bożej łaski i degrengoladą kleru.
  Kult świętych, obrazki, posągi, krzyże i wszystkie te pisemne “przybudówki” do Pisma Świętego. To wszystko jest jedynie odpowiedzią na ludzkie wyobrażenia świętości, przy założeniu, że przeciętny człowiek tą wyobraźnie ma dość ubogą więc wierzy w to co widzi.
  Nie wyobrażam sobie jak można za pomocą formularza i pieczątki ustanowić kogoś świętym i się do niego modlić? To jest POGAŃSTWO. Święty jest Bóg, Syn i Duch i kropka.
  A Bóg nie mieszka w dotowanych przez bogobojne samorządy kościołach katolickich, tylko w sercach ludzi. Ludzie są cegłami domu bożego.
  Ciemnogrodzianie… nauczcie się rozróżniać wiarę i religię.

 12. norbo 07.04.2015 19:59

  A jaka kara przewidziana jest dla dewot plotkujących w trakcie “aktu religijnego”???

  Boicie się “państwa islamskiego”? Ja boję się “państwa katolickiego”.

 13. Pola 07.04.2015 21:38

  norbo
  Jak boisz się państwa katolickiego, to co tu robisz? Przenieś się do innego państwa, np. państwa islamskiego. Będziesz mieć spokój.

 14. norbo 07.04.2015 22:48

  Pola
  Wolę proklamować swoje państwo tutaj gdzie jestem. Wolny, równy, niepodległy. Fanatykom wara od mojego świata, fanatyzm to faszyzm bo “tylko w faszyście nie ma wątpliwości i wszystko widzi przez biało czarne szkła”.

 15. aZyga 08.04.2015 00:39

  No to dla mnie jesteś faszysa, świadczy o tym Twój wpis. A co do maniaka rozmów telefonicznych, to mieszanie w to policji jest duża przesadą. No chyba, że gościu coś jeszcze nawywijal o czym zapomnieli dodać autorzy artykułu.

 16. norbo 08.04.2015 16:57

  aZyga
  A to niby dlaczego? Ja tylko szydzę z fanatyków, takich niby-religijnych ludków co to w pierwszej ławie w kościele zasiadają a tak poza tym tylko wypatrują okazji aby “spalić wiedźmę na stosie” albo sąsiadowi ostatnią kromkę chleba z ręki wyrwać… Dawniej w Polsce mawiało się “kto modli się pod figurą, ten ma diabła za skórą”. Do wiary jako takiej ja nic nie mam, kto chce ten wierzy, skoro odczuwa taką potrzebę to jego sprawa.

  “Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.” [Mt 7, 1-5, Biblia Tysiąclecia]

  Tako i ja nikogo nie osądzam, wyszydzam jeno ludzką głupotę. Bo głupiemu mądrego porady do umysłu nie trafiają, a złość jeno w sercu jego wzbudzają.

  😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.