Do trzech razy sztuka. Co dalej z islandzkim rządem?

Opublikowano: 15.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Po trzech nieudanych próbach utworzenia rządu przez liderów trzech partii, prezydent zdecydował, że w chwili obecnej nie przekaże żadnej konkretnej osobie mandatu do stworzenia rządu.

Od czasu wyborów, które odbyły się pod koniec października, mandaty do utworzenia rządu otrzymali przywódcy lub przedstawiciele trzech partii, które w wyborach miały najwięcej głosów. Partia Niepodległości, Partia Ruch Zieloni-Lewica i Partia Piratów – partie te zostały upoważnione do utworzenia koalicji większościowej i wszyscy wrócili do prezydenta z pustymi rękami.

„Wzywam liderów partii, aby zebrali się i omówili nieformalnie, które drogi pozostają otwarte i dają możliwość do utworzenia rządu, który może stanowić większość w parlamencie islandzkim lub przynajmniej zażegnać wotum nieufności” ogłosił wczoraj prezydent Guðni Th. Jóhannesson

Prezydent przypomniał liderom partii, że czeka na nich wiele pilnych zadań w parlamencie, które będą wymagały dobrej współpracy i solidarności, i że spodziewa się podjęcia kolejnych działań w kwestii utworzenia rządu w ciągu tego tygodnia.

Źródło: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o