Do roku 2022 na świecie będzie 45 miliardów kamer

Opublikowano: 18.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1767

Firma zajmująca się inwestycjami i technologią wizualną opublikowała raport na temat przyszłości kamer w najbliższych pięciu latach. Według LDV Capital liczba kamer na całym świecie wzrośnie co najmniej o 220%, czyli do 45 miliardów do 2022 roku.

Osadzanie kamer w produktach, dodawanie dodatkowych kamer do produktów już wyposażonych w kamerę oraz nowe urządzenia, które będą obsługiwać przesył obrazu, przyczynią się do szybkiego rozwoju technologii kamer na świecie. Raport LDV Capital podkreśla kluczowe obszary rozwoju, które będą wykorzystywać technologię wizualną lub kamery.

„Cały ekosystem technologii wizualnej napędza i integruje kamery oraz dane wizualne. Technologie wizualne to wszelkie technologie, które rejestrują, analizują, filtrują, wyświetlają lub dystrybuują dane wizualne dla firm lub konsumentów. Zazwyczaj wykorzystują wizję komputerową, uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję”.

Kiedy era technologii wizualnej opanuje świat, aparaty fotograficzne nie będą używane tylko do robienia zdjęć i robienia selfie. LDV Capital stwierdził, że kamery „stają się fundamentalne dla poprawy biznesu i społeczeństwa”. Na przykład pojazdy zaprojektowane do działania w trybie pełnego autopilota są wyposażone w co najmniej 8 kamer zapewniających obraz 360 stopni. Roboty autonomiczne są również wyposażone w sprzęt technologii wizualnej, aby mogły w pełni funkcjonować samodzielnie, a także gromadzić dane w czasie rzeczywistym. Zgodnie z raportem poza poprawą biznesu i społeczeństwa technologia wizualna ma również wygrać wojnę ze sztuczną technologią.

Jeśli nie martwisz się zbytnio o prywatność i sposób dystrybucji twoich zdjęć, to prawdopodobnie zdziwisz się, że w ciągu najbliższych pięciu lat smartfony będą miały od 4 do 10 wbudowanych kamer. Może to oznaczać, że użytkownicy nie będą musieli zmieniać widoków kamery podczas połączeń FaceTime lub Skype. Oczywiście od 4 do 10 kamer w jednym smartfonie nieuchronnie zostanie zaprojektowanych do bardziej praktycznych zastosowań, a nie tylko do komunikacji społecznej. W tym momencie jednak nikt nie zgadnie, jakie będą te zastosowania.

Zdjęcie: PhotoMIX-Company (CC0)
Źródło oryginalne: InterestIngengineering.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Flibusta 18.12.2019 12:58

    Hi…hi…hi… a ludzi tylko 7 miliardów. Czyli na łebka przypada 5 kamer. Uj…uj…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.