Do Polski mogła trafić przeterminowana wołowina z Egiptu

Opublikowano: 02.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1311

Dyrektor firmy w mieście portowym wwiózł na Litwę 54 890 kg przeterminowanych tusz wołowych z Egiptu, a następnie sprzedał je osobom fizycznym i prawnym. Sprawą zajęły się litewskie służby, które poinformowały, że część towaru mogła trafić do Polski.

Zakłada się, że podczas transportu tego ładunku przez granicę litewską dyrektor spółki, aby uniknąć płacenia podatku, przedłożył celnikom fałszywe dokumenty, w których wskazał trzykrotnie niższą cenę towaru niż rzeczywista.

Pozwoliło to uniknąć kontroli celnej i zapłaty dodatkowej kwoty w wysokości 9,2 tys. euro jako podatku od towarów i usług do budżetu państwa.

Przeterminowane mrożone mięso było przechowywane na terenie jednej z firm działającej w okręgu kłajpedzkim, gdzie nim również handlowano.

Dyrektor wyżej wymienionej firmy portowej importował mrożone mięso bez dokumentów, etykiet i specyfikacji. 60 kg sprzedano osobie fizycznej z Kowna, 1900 kg osobie fizycznej ze Szawli i 16 400 kg kupującym z Polski.

Podczas przeszukania na terenie przedsiębiorstwa w lodówkach znaleziono 42 950 kg tusz wołowych i różnego rodzaju mrożonych produktów rybnych, które nie nadawały się do spożycia. Łącznie 45 700 kg mrożonek.

Ponadto znaleziono 34028 puszek nieznanego pochodzenia bez etykiet. Podczas przeszukania samochodu podejrzanego znaleziono także 1451 skrzynek konserw nieznanego pochodzenia.

Dyrektor spółki portowej jest również podejrzewany o fałszowanie dokumentów, podwójną księgowość i kradzież części funduszy firmy. Za takie wykroczenie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o