Do nawet 5,8 mln baryłek dziennie

Opublikowano: 13.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1131

Kraje OPEC+ po ograniczeniu wydobycia ropy naftowej o 9,7 mln baryłek dziennie zmniejszą jego wolumen do 7,7 mln w drugim półroczu 2020 roku – podano w komunikacie organizacji po zawarciu nowej umowy.

Do końca kwietnia 2022 roku kraje OPEC i inni producenci ropy zrzeszeni w tzw. grupie OPEC+ zamierzają zmniejszyć wydobycie tego surowca o 5,8 mln baryłek dziennie. Podstawą do ograniczenia produkcji będzie październik 2018 roku dla wszystkich krajów z wyjątkiem Rosji i Arabii Saudyjskiej. Dla nich punktem wyjścia będzie 11 mln baryłek dziennie. W komunikacie podkreślono, że kraje OPEC+ w grudniu 2021 roku rozważą przedłużenie nowej umowy.

Wcześniej minister energii Rosji Aleksander Nowak poinformował, że Rosja w ramach nowej umowy OPEC+ w maju i czerwcu zmniejszy wydobycie o 2,5 mln baryłek dziennie z uzgodnionych 9,7 mln.

Kraje OPEC+ uzgodniły 12 kwietnia ograniczenie wydobycia ropy. Z powodu Meksyku negocjacje przeciągnęły się o cztery dni, w ich wyniku kraj ten zgodził się zmniejszyć produkcję o 100 tys. baryłek. Pozostałe 300 tys., zgodnie z oświadczeniem przedstawicieli tego kraju, zrekompensują Stany Zjednoczone.

Po zawarciu umowy prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent USA Donald Trump oraz król Arabii Saudyjskiej Salman przeprowadzili rozmowę telefoniczną, pozytywnie oceniając zawartą umowę. Ponadto przywódcy Rosji i USA odbyli oddzielną rozmowę, podczas której wymienili się opiniami na temat sytuacji na rynku ropy naftowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.