Do morza u wybrzeży Kanady pompowane są wirusy

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1970

W grudniu 2017 r. niedaleko wybrzeża Kanady odkryto skażenie biologiczne. Jak się okazało, pochodziło ono z podwodnego rurociągu, który wyrzucał setki tysięcy ton skażonego materiału. Co gorsza, mimo upływu czasu, nadal nie rozwiązano tego problemu.

Nurek oraz konserwator przyrody Tavish Campbell po raz pierwszy podkreślił wagę problemu po serii nurkowań w kwietniu, czerwcu i październiku 2017 r. Mężczyzna niedawno wrócił na miejsce i stwierdził, że ścieki wciąż wpływają do systemów rzecznych na zachodnim wybrzeżu Kanady. Co gorsza, według Campbella w wycieku odnaleziono szczep choroby wirusowej, która może być niebezpieczna dla łososi.

„Moje ostatnie nurkowania ujawniły, że ścieki wciąż wypływają i są skażone ortoreowirusem Piscine. Wirus ten, pochodzący z Oceanu Atlantyckiego, infekuje 80% ryb hodowlanych w Kolumbii Brytyjskiej i udowodniono, że jest szkodliwy dla łososia pacyficznego” – wyjaśnił Campbell w swoim najnowszym filmie.

Zanieczyszczone ścieki pochodzą z rury podłączonej do Brown’s Bay Packing Company – hodowli łososia atlantyckiego. W 2017 roku firma odpowiedziała na zarzuty stwierdzając, że dezynfekuje wszystkie odpady, w oparciu o model norweski i że jest to całkowicie legalne. Niemniej jednak, próbki z 2017 r. dały wynik pozytywny na różne patogeny, takie jak pasożyty i reowirusy Piscine (PVR).

Nieprzyjazne i ciasne warunki hodowlane ryb to siedliska patogenów i pasożytów. PRV odkryto po raz pierwszy w 2010 r. u hodowlanego łososia atlantyckiego, a jego pojawienie się było ściśle związane z rozwojem akwakultury.

Z kolei wylewanie ścieków zainfekowanych wirusem ortoreowirusa do naturalnych systemów wodnych może powodować ogromne dla całej populacji dzikiego łososia. Jest to spowodowane głównie tym, że u wybrzeży Kanady znajduje się jedna z największych tras migracji łososia. Chociaż nie przeprowadzono żadnych badań naukowych, aby ocenić skutki wypuszczania zanieczyszczeń, Campbell spekuluje, że straty w populacji dzikiego łososia są już odczuwalne.

Działacz zachęca do nagłaśniania problemu, który poważnie zagraża środowisku naturalnemu. Campbell nawołuje również do zmian w systemie hodowlanym, który zakłada całkowite przeniesienie hodowli ryb z oceanu na ląd.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.