Długotrwałe ulewy na Filipinach wywołały powodzie i osuwiska

Opublikowano: 24.07.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 481

Filipiny zmagają się z powodziami i licznymi osuwiskami, które spowodowane są intensywnymi opadami deszczu. Ostatnio przez kraj przeszło kilka depresji tropikalnych, które wzmocniły niekorzystne warunki meteorologiczne. Jak dotąd potwierdzono śmierć pięciu osób.

21 lipca, Filipiny nawiedziła depresja tropikalna „Josie”, a jeszcze wcześniej pojawiły się dwa sztormy „Ampil” i „Son-tinh”. Zjawiska te spotęgowały monsuny w południowo-zachodniej części Filipin i przyczyniły się do powodzi oraz osunięć ziemi.

Według Krajowej Rady ds. Redukcji Zagrożeń i Zarządzania Ryzykiem, powodzie dotknęły 585 wiosek w 7 regionach. W sobotę, w mieście Dagupan w prowincji Pangasinan ogłoszono stan klęski żywiołowej. Silne ulewy zakłócają także komunikację miejską w stolicy Manili oraz w Makati – ważnym centrum biznesowym, hotelowym i handlowym. Problemy wynikające z ulewnych deszczy odczuwalne są głównie w wielu regionach wysp Luzon i Mindoro, oraz na wyspach Visayas.

Szacuje się, że ponad 728 tysięcy ludzi ucierpiało w wyniku powodzi i osuwisk ziemi. Jednak nawet gdy depresja tropikalna „Josie” opuści Filipiny, deszcze monsunowe wciąż będą powodować spore problemy.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Watchers.news
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.