Długokracja

Opublikowano: 19.05.2012 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Długokracja

Liczba wyświetleń: 934

Pierwszy w Grecji dokument wyprodukowany przez widzów. „Długokracja” jest próbą znalezienia źródeł kryzysu zadłużenia oraz propozycją rozwiązań, których rząd i media głównego nurty nie biorą pod uwagę. Dokument dystrybuowany jest od kwietnia 2011 roku na licencji Creative Commons.

Aris Chatzistefanou oraz Katerina Kitidi rozmawiają z ekonomistami, dziennikarzami i intelektualistami z całego świata, którzy opowiadają, w jaki sposób Grecja wpadła w pułapkę zadłużenia, a demokracja zmieniła się w długokrację. Dokument przedstawia też państw takich, jak Ekwador, który stworzył komisję audytu długu oraz pokazuje podobne trendy w Grecji.

W „Długokracji” pojawiają się naukowcy, tacy jak David Harvey, Samir Amin, Costas Lapavitsas i Gerard Dumenil, filozof Alain Badiou, prezes ekwadorskiej Komisji Audytu Hugo Arias, prezydent Komitetu na rzecz Anulowania Długów Trzeciego Świata Eric Toussaint, dziennikarze, tacy jak Avi Levis czy Jean Quatremer, oraz politycy: Manolis Glezos i Sahra Wagenknecht z niemieckiej partii Die Linke.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Rafał 19.05.2012 12:29

    A może taki audyt u nas wykonać ? Po co nam tyle f-16 ? Jak by tak pogrzebać to się więcej wyciągnie….

  2. bobik111 20.05.2012 22:32

    Uważam że jest to, bardzo ważny film.
    Kopiować, zapisywać.
    Chociażby z trzech powodów:
    1. Pojęcie długu haniebnego /bardzo rzadko omawianego/
    2. Sprawa powoływania Audytu.
    3: Nieistniejącego w Jedynie_słusznych_mendiach sprawa rozwiązania
    problemu zadłużenia przez Ekwador.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.