Dług publiczny USA przekroczył 30 bilionów dolarów

Opublikowano: 10.02.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1183

Departament Skarbu poinformował w tym tygodniu, że całkowity dług publiczny Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy w historii przekroczył 30 bilionów dolarów, co stanowi prawie 130% rocznej produkcji gospodarczej kraju (produktu krajowego brutto). Ta olśniewająca liczba sprawia, że ​​Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej zadłużonych państw na świecie.

Dług federalny jest wysoki i rośnie od dziesięcioleci, ale reakcja rządu federalnego na pandemię koronawirusa, która pociągnęła za sobą ogromne napływy gotówki do amerykańskiej gospodarki, znacznie przyspieszyła jej wzrost. Chociaż kwota 30 bilionów dolarów sama w sobie nie ma większego znaczenia, może służyć skupieniu uwagi na tym, co niektórzy uważają za główną troskę o przyszły stan zdrowia kraju.

30 bilionów dolarów zaległego długu należy do wielu różnych wierzycieli, w tym do samego rządu federalnego. Jednak, gdy Rezerwa Federalna jest gotowa podnieść stopy procentowe w celu powstrzymania rosnącej inflacji, a Skarb Państwa musi płacić za nowo wyemitowany dług, oznacza to, że ​​ogólny koszt obsługi długu federalnego wkrótce prawdopodobnie wzrośnie.

„Zadłużenie 30 bilionów dolarów to nieprzyzwoita liczba, ale jeszcze bardziej przygnębiający jest fakt, że większości polityków w obu partiach tak naprawdę to nie obchodzi” – powiedział w oświadczeniu senator Ben Sasse, republikanin z Nebraski. „Ktoś będzie musiał zapłacić te pieniądze, kiedy ci politycy już dawno odejdą? Nie oni je zapłacą, ale nasze dzieci”.

Tłumaczenie: Maurycy Hawranek
Zdjęcie: JESHOOTS (CC0)
Na podstawie: VoaNews.com
Źródło oryginalne: GlobalResearch.ca
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.