Dlaczego szczepionki wpływają na kobiece miesiączki?

Opublikowano: 26.04.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1447

Dwóch badaczy rozpoczęło badanie w celu ustalenia czy szczepionki przeciwko koronawirusowi z Wuhan (COVID-19) powodują nieprawidłowe miesiączki po tym, jak setki kobiet zauważyły ​​nieprawidłowości.

Badania prowadzi dr Kathryn Clancy, profesor nadzwyczajny antropologii na Uniwersytecie Illinois Urbana-Champaign oraz dr Katherine Lee, doktorantka z wydziału zdrowia publicznego z Washington University School of Medicine w St. Louis, Missouri.

Dwie kobiety zostały zainspirowane do zbadania tego zjawiska po otrzymaniu szczepionki na koronawirusa na początku tego roku. Obie kobiety zauważyły, że oprócz skutków ubocznych, których spodziewały się po zastrzyku, takich jak ból w miejscu wstrzyknięcia, wpłynęło to również na ich cykle miesiączkowe. Okresy albo przyszły wcześniej niż zwykle, były znacznie cięższe lub po prostu wydawały się bardzo nieregularne.

Clancy po raz pierwszy wspomniała o możliwości, że szczepionki wpłynęły na cykle menstruacyjne po tym, jak doświadczyła nieprawidłowego okresu pod koniec lutego 2021 r., po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi Moderna.

[…] Dr Julie Levitt, położna pracująca dla Northwestern Medicine, powiedziała, że ​​kilku pacjentów już zgłosiło się do niej z problemami związanymi z miesiączkami po otrzymaniu szczepionek na koronawirusa. Według niej szczepionka na COVID-19 może powodować wzrost hormonalny, który może wywołać krwawienie. „Hormon rośnie, obniża się, wtedy krwawisz lub hamujesz krwawienie” – powiedziała Levitt. Ostrzegła, że ​​osoby, które tego doświadczyły, powinny skontaktować się ze swoimi zaufanymi lekarzami, zwłaszcza jeśli trwa to kilka tygodni po podaniu szczepionki.

Dr Rakhi Shah, inny ginekolog pracujący dla Northwestern Medicine, nie zgadza się z tym. Nie wierzy, że szczepionki COVID-19 mogą wpływać na miesiączkę. „Myślę, że tak naprawdę nie istnieje mechanizm biologiczny, który byłby wiarygodny pod względem tego, jak to mogłoby być możliwe”- argumentował Shah. „Myślę, że potencjalnie ludzie mają normalne bóle menstruacyjne, a także bóle towarzyszące po szczepieniu i być może łączą to wszystko razem i kojarzą”.

Dr Ranit Mishori, profesor medycyny rodzinnej na Uniwersytecie Georgetown, jest podobnie sceptyczny co do tego związku, ale popiera badanie. „Naprawdę pozdrawiam osobę, która próbuje to zbadać” – powiedział Mishori. „Ale w tym momencie nie ma rygorystycznych danych, które wskazywałyby na takie zjawisko. Nie ma mocnych danych, że ma to związek ze szczepionką”. Mishori powiedział, że ankieta jest dobrym pierwszym krokiem do dalszego badania związku między szczepionkami na koronawirusa a nieregularnymi miesiączkami.

Na podstawie: ChicagoTribune.com, Medicine.wustl.edu, DailyMail.co.uk, Illinois.edu
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,80 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o