Dlaczego rząd Niderlandów niszczy własne rolnictwo?

Opublikowano: 08.08.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1006

W zeszłym tygodniu na zaproszenie Instytut Gospodarki Rolnej miałam okazję wraz z Krzysztofem Bosakiem wziąć udział w spotkaniu z protestującymi rolnikami z Niderlandów. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę o co tak naprawdę chodzi i co spowodowało, że wszyscy holenderscy rolnicy wyszli na ulicę.

https://www.youtube.com/watch?v=yAz58gTKu9Y

Poniżej kilka faktów…

1️. Niderlandzki rząd chce obniżyć emisję azotu o 74% do 2030 roku i redukcja ta obowiązuje tylko rolników. Nie dotyczy innych branż.

2️. Niderlandzki rolnik ma trzy rozwiązania:

– może na ochotnika zrezygnować z działalności rolnej, jeżeli podejmie taką decyzję ma prawo do odszkodowania, ale ma zakazaną pracę na roli do końca swojego życia i zakaz dotyczy także jego dzieci;

– może zmienić miejsce prowadzenia działalności rolnej, a wada tego rozwiązania jest taka, że trzeba wtedy uzyskać nowe pozwolenie, a jest to bardzo trudne;

– dopasowanie się do wymogów rządu w kwestii redukcji azotu według danego regionu, co doprowadzi do takich absurdów, że rolnicy nieprowadzący działalności blisko obszaru natura 2000 byli zobowiązani do redukcji o 94%! Najprościej mówiąc, oznacza to likwidację gospodarstwa.

3️. Niderlandzki rząd nie bierze pod uwagę jaka jest emisja azotu w danym regionie, tylko realizuje swoje założenia bez żadnej analizy.

4️. Wprowadzonego prawa nie udało się podważyć w sądzie, co oznacza że jeśli masowe protesty nie przyniosą efektów w postaci zmiany przepisów, holenderscy rolnicy zostaną zmuszeni do wszystkich ograniczeń lub przymusowego wywłaszczenia.

5️. W Niderlandach wszystkie sektory się rozwijają, poza rolnictwem. Dlatego te wszystkie ograniczenia, które nakłada się na rolnictwo, nie spełnią swego celu, ponieważ pozostałe sektory emitują tak dużo, że ostatecznie nie wpłynie to na całościową emisję w kraju.

6️. Minister właściwy ds. rolnictwa Niderlandów udzielił wywiadu w telewizji i powiedział, że muszą budować nowe domy i w związku z tym, rolnicy muszą się usunąć. Po prostu rolnicy są dysponentami ziemi, której potrzebuje holenderski rząd. Ochrona środowiska jest tylko pretekstem do wywłaszczenia.

7️. Według wyliczeń redukcja gospodarstw rolnych ma wynosić do 50%!

No i oczywiście, jak przystało na dojrzałą, europejską demokrację, zakazuje się demonstracji rolnikom.

Niderlandy są przykładem wszystkiego, co zobaczymy w całej Europie. Reformy są narzucane rolnikom bez odpowiedniej analizy skutków wprowadzanych zmian. Kraj ten jest światowym liderem w eksporcie żywności, a nowe niderlandzkie prawo ograniczy produkcję i stworzy wysokie ceny w sklepach spożywczych na Zachodzie i głód w biednych krajach. Europejczycy odczują zielone reformy w rolnictwie jeszcze mocniej niż trwający obecnie kryzys energetyczny.

Frans Timmermans odpowiedzialny za Europejski Zielony Ład powinien jak najszybciej zostać powstrzymany ze swoją ideologią, by w Europie nie doszło do katastrofy żywnościowej!

Autorstwo: Anna Bryłka
Źródło: ProKapitalizm.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.