Dlaczego nie zagłosuję na PiS?

Opublikowano: 07.10.2019 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 944

Wielu namawia, głosuj na PiS, ja zadałem sobie pytanie, dlaczego głosować mam na PiS?

W swym programie wyborczym PiS wielokrotnie powtarzał hasło „Polska w ruinie” swoje rządy cynicznie nazwał „dobrą zmianą”, choć naprawdę była to tylko „dojna zmiana”, gdzie jednych dojących Polskę zastąpili drudzy, wykazując się w tym dojeniu znacznie większą pomysłowością.

Polska w ruinie – PiSiewicze

Jednym z pierwszych kroków jakie podjęło PiS po wygranych wyborach było zastąpienie przestępstwa nepotyzmu na prawo łupu, czyli nepotyzm nie jest już karalny, jest metodą sprawowania rządów. Obsadzanie wszelkich prominentnych stanowisk na różnych szczeblach rodzinkami, znajomkami bez względu na ich wykształcenie, doświadczenie zawodowe jest zgodne z prawem. W tym czasie mówiliśmy o PiSiewiczach, po kompromitującej wręcz PiS karierze pomocnika aptekarskiego wspieranego przez Antoniego Macierewicza jako “eksperta” w dziedzinie wojskowości zaczęliśmy mówić o Misiewiczach. Fala ludzi niekompetentnych zalała urzędy, za koronny wręcz przykład można podać zapaść w budownictwie autostrad gdzie po zakończeniu kontraktów podpisanych za czasów PO-PSL przez 2,5 roku nie oddano ani 1 km autostrady. Innym z objawów “PiSiewiczów” jest karuzela stanowisk w bogatych spółkach skarbu państwa. Przykładowo Energa miała ich już dziewięciu, KGHM pięciu. Czy przy zmianie prezesa średnio co pół roku, któryś z nich jest w stanie wypracować jakąś sensowną strategię firmy? Liczą się tylko odprawy.

Polska w ruinie – budowa infrastruktury

Opierając się na danych z serwisu „Ciekawe Liczby”, w latach 2007-2015 (PO-PSL) oddano 885 km autostrad, 1207 km dróg ekspresowych i 1350 dróg krajowych. W latach 2015-czerwiec 2019 (PiS) oddano 102 km autostrad, 732 km dróg ekspresowych i 119 km dróg krajowych.

Porównując rządy PiS z rządami PO zarówno w Warszawie (rządy l.Kaczyńskiego), jak i w kraju można z czystym sumieniem stwierdzić, PiS nie potrafi prowadzić inwestycji w infrastrukturę kraju, niezbędną dla jego rozwoju.

Polska w ruinie – upadek prokuratury, CBA

Zgodnie z zapowiedziami, „reforma” sądownictwa PiS miała przyśpieszyć czas rozstrzygania sporów sądowych, efekt jest odwrotny. Dwie instytucje prokuratura i CBA stają się instytucjami chroniącymi przestępców z PiS, przy równoczesnym braku rozliczeń poprzednio rządzących. Wszelkie afery spowodowane przez urzędników PiS są natychmiast wygaszane przy najniższych stratach dla PiS. Tu można podać aferę KNF, gdzie minimalne konsekwencje poniósł „kurier”, prokuratura nie podjęła nawet wątku szukania kto go posłał, choć dla każdego było oczywiste, gdzie należało szukać zleceniodawców. Podobnie rozmyciu ulega akcja „pierwszak”, prowadzona przez CBA w aferze układu polityczno-biznesowego w Radomiu. Ale to sprawy drobne. Znacznie większym zagrożeniem dla Polski jest afera podkarpacka, gdzie dwóch braci z Ukrainy prowadząc, chronione przez nasze służby, domy schadzek nagrywa naszych polityków w chwilach uniesień z prostytutkami, w tym nieletnimi. Materiały lądują na Ukrainie, u nas dowody giną z kasy pancernej w CBA. Ludzie tam nagrani winni być natychmiast odsunięci od tajemnicy państwowej oraz możliwości sprawowania władzy, gdyż takie nagranie to doskonały materiał do szantażu, za PiS sprawę się wycisza, agenta, który sprawę wykrył wyrzuca się z pracy próbując zrobić z niego człowieka chorego umysłowego. Pytanie, do “ułaskawionego przestępcy” rządzącego CBA, od kiedy w naszym CBA chorym umysłowo udziela się zadań nadając im specjalne kompetencje?

Kolejną plamą naszych służb są powiązania biznesowe ze światem przestępczym człowieka zarządzającego NIK, Mariana Banasia. Taka osoba winna być czysta jak łza, dokładnie sprawdzona, podczas gdy nasze służby nie potrafiły wykryć iż w kamienicy, której właścicielem jest ten urzędnik, ludzie powiązani ze światem przestępczym prowadzą biznes w formie pokoi wynajmowanych na godziny, zaś sama kamienica przeszła w ręce tego urzędnika w sposób co najmniej budzący kontrowersje.

Polska w ruinie – dyplomatołki

Chyba nikt nie ma wątpliwości iż przez ostatnie cztery lata mamy do czynienia z upadkiem naszej dyplomacji. Pierwszy „sukces” naszej dyplomacji to słynne 27:1 pani Szydło. Oczywiście D. Tusk nie musiał być miłym kandydatem dla tego rządu, ale w dyplomacji nie można wystawiać się na pośmiewisko tak spektakularnej porażki. To ośmieszyło naszą dyplomację i nasz kraj, pokazało iż Polska krajem z którym współpracować nikt nie chce. O nieistotną i bez szans na wygranie sprawę zbudowaliśmy koalicję przeciw Polsce.

Ośmieszeniem skończyły się próby nawiązania ścisłej współpracy z Węgrami, ośmieszeniem kolejne akcje na łonie Unii. Dobitnym dowodem na ruinę naszej dyplomacji jest fakt, że z silnej ekipy posłanej przez PiS do UE, wszyscy, lub prawie wszyscy okazali się „dietetykami”, czyli ludźmi tylko pobierającymi diety, nie mającymi nic do powiedzenia w PE. Jako kuriozum można wykazać iż Beata Szydło, która w Polsce zdobyła bardzo silne poparcie w PE dwukrotnie stawała do konkursu na stanowisko unijne, będąc jedyną kandydatką… i przegrała. Podobnie jest z Januszem Wojciechowskim, którego przesłuchanie na stanowisko komisarza okazało się żenującym. Całkowicie oderwany od rzeczywistości Jarosław Kaczyński nadal twierdzi, że Wojciechowski to dobry kandydat. No cóż, może Unia się przestraszy „zwykłego posła”? Kto wie? Tu w imieniu rolników należy zapytać się, jak długi nos ma Kaczyński, który obiecywał w kampanii równanie dopłat z rolnikami zachodnimi? PiS nie ma kadr zdolnych do prowadzenia dyplomacji. Długoletni dobór, nikt nie może być mądrzejszy od prezesa wydaje swe owoce. Na stanowiska wymagające wiedzy, ściąga się ludzi z PO (Morawiecki, Gilowska).

Polska w ruinie – wojsko

Ostatnio PiS chwali się podpisaniem umowy na zakup myśliwców, problem w tym, że w opinii światowej ten model myśliwca jest modelem nieudanym, kolejne państwa niekiedy po dokonaniu zakupu próbnego wycofują się z kontraktów. My ciesząc się jak dzieci, jakże ładnie prezydent wyglądał przy podpisywaniu dokumentów i wreszcie siedział obok Trumpha, kupujemy towar co już „pleśnieje” w magazynach przemysłu wojskowego USA, ale zadajmy sobie pytanie, czy myśliwce są zakupem nam niezbędnym? To broń ofensywna, gdzie je wykorzystamy? Jest inne zastosowanie jak przy wsparciu wojenek „dyscyplinujących niepokorne państwa” względem USA i Izraela? USA zrobiło doskonały interes sprzeda sprzęt niesprzedawalny, który wesprze ich działania wojenne. Brawo Andrzej Duda, brawo PiS.

Co nam potrzeba? Nasza deklarowana polityka wojskowa to obrona, nie agresja, więc jeśli już mówimy o lotnictwie potrzeba nam helikopterów, które w czasie działań wojennych przerzucą wojsko, a w czasie pokoju wesprą różne akcje jak przeciwdziałanie skutkom katastrof żywiołowych, akcje ratowania rozbitków. Tu cisza raz po raz przerywana wiadomością prasową, spadł kolejny MI, przyczyny problemy techniczne.

W ramach „rozbudowy” wojsk pancernych planowane są remonty czołgów, których konstrukcja powstała na przełomie lat 60/70 ubiegłego wieku, a Polska co prawda takie czołgi składała, tyle, że było to 30 lat temu. Jaką wartość bojową, na polu walki mogą mieć te czołgi? Czyżby przez 60 lat w tym zakresie technika się nie rozwinęła?
Podobnie mamy z samochodami opancerzonymi, nasze wojsko posługuje się pojazdami Honker, co jest pancerną wersją pojazdu cywilnego Tarpan, tak drogi czytelniku, Tarpan. Na zakup nowych konstrukcji przetargu rozpisać się nie udaje, będziemy remontowali Tarpany i „hajda na wroga”?. Co przetarg, to koncert niekompetencji PiSiewiczów.

Polska w ruinie – strefa ubóstwa

Rzeczywiście program 500+ jest silnym wsparciem dla rodzin wielodzietnych, ale jego realizacja ma silne efekty uboczne, jak np. wzrost cen żywności. Rządzący opowiadają, że to wina suszy, wina wszystkiego innego, ale nie wysokich cen paliwa, równie wysokie jak za PO-PSL, choć wtedy baryłka ropy była znacznie droższa. Program 500+ spowodował odpływ rąk do pracy w rolnictwie, wzrost kosztów robocizny i tu należy również szukać przyczyn wzrostu cen płodów rolnych, szczególnie tych, wymagających nakładów pracy ręcznej. A wzrost cen produktów żywnościowych to wzrost ubóstwa osób starszych, rencistów.

Polska w ruinie – TVPiS naród głupi wszystko kupi

Poziom programów informacyjnych w TVPiS, narzucanie jednej wizji „reżimowej” i wspieranie propagandy rodem z czasów Urbana, ogromnymi pieniędzmi z kieszeni podatnika, powoduje iż człowiek już z pewnym bagażem wiekowym czuje się, że wrócił PRL. Nawet ludzie PiS mówią, że telewizja nie jest dla ludzi inteligentnych, przynajmniej ta pod wodzą Kurskiego. Ale cóż się dziwić, gdy telewizję prowadzi nam człowiek skazywany w przeszłości za kłamstwa polityczne. Lepszych kadr PiS nie miało?

Polska w ruinie – kradzież pieniędzy odkładanych na emerytury

PO-PSL ukradło nam pieniądze odkładane na emerytury, drugą część ukraść planuje rząd PiS i do tego jeszcze od razu pobrać sobie od tego podatek. Którego złodzieja mam docenić?

Polska w ruinie – „katolicy” i „patrioci”

Jest rzecz, której PiS nigdy nie wybaczę, to żerowanie na symbolach patriotycznych i katolickich. PiS na ustach pobożni ludzie, każda „imprezka” musi się rozpocząć mszą, zaś w życiu prywatnym raz po raz „nowszy model małżonka”, imprezki w domach publicznych, patriotyzm, tylko na reklamach wyborczych, zaś w rzeczywistości? Symbole narodowe służą im tylko jako ozdobniki podczas różnych kampanii. Za czasów rządów Lecha Kaczyńskiego w budynkach starej kotłowni powstało Muzeum Powstania Warszawskiego, w nowym gmachy Muzeum Polin, sam Lech Kaczyński wbudował kamień węgielny. Ustawę o IPN pisano w ścisłej konsultacji z Izraelem. Jakbyśmy my, raz a dobrze i w sposób przemyślany tej ustawy napisać nie mogli. Polska to jest Polska, zaś PiS to jedna z partii politycznych, działaniu wspierająca interes USA, Izraela i Ukrainy na terenie Polski.

Polska w runie – śmierć w kolejkach do lekarzy

Kolejnym punktem „osiągnięć” PiS jest służba zdrowia, co chwilę słyszymy iż szpitale zamykają oddziały, z braku lekarzy, oddział ginekologiczny w Zakopanem, SOR w szpitalu w Opolu itd. Naczelna Izba Lekarska mówi o braku 65 tys. lekarzy. Kolejki do lekarzy specjalistów z terminami ponad rok. 4 letnie dziecko po rodzinnym przeszczepie wątroby nie może dostać leku, co bez recepty kosztuje 1000 zł za dawkę. Dziecko nie załapało się na refundację, bo czeka na badania, a PiSiewicz na stołku Ministra Zdrowia uważa, że wszystko w porządku. „Medycyna w ruinie” po 4 latach rządów PiS .

Polska w ruinie – ludzie odpowiedzialni za defraudacje kandydatami PiS

Dziś będąc na wschodzie Polski, na wielu płotach widzę plakaty wspierające p. Biereckiego, człowieka odpowiedzialnego za wyprowadzenie z polskiego systemu bankowego poprzez SKOK ogromnych sum, dziś w prasie wspomina się o 10 miliardach zł. Ma ponownie być nam senatorem z ramienia PiS, czy można poprzeć takiego człowieka, czując się Polakiem? Nie rozstrzygam w jakim stopniu pan Bierecki jest odpowiedzialny za tę aferę, ale faktem jest, że gdy on nadzorował kasy SKOK wyprowadzane z tych kas pieniądze.

Leży program ochrony przed smogiem, właśnie zaczyna się okres grzewczy w małych miastach już czuć smród węgla palonego w przestarzałych piecach, węgla w znaczącej części pochodzącego z importu z Rosji. Z programu mieszkaniowego zostały nam pokoje na godziny w kamienicy „Pancernego Mariana”.

Polska w ruinie – import śmieci

Za tych rządów Polska stała się potentatem recyclingu śmieci sprowadzanych z różnych krajów. Z tego co wiadomo, jakoś moce przerobowe nie wzrosły na tyle, na ile wzrósł oficjalny import, by nieoficjalnego nie liczyć.

Aferki, prywatne „biznesiki”, jak tanie działki od księdza dla p. Morawieckiego, wsparcie kampanii PiS z darów przeznaczonych dla podopiecznych PCK, trolling kierowany przez najbliższych urzędników ministra Zbigniewa Ziobro…

Sam Zbigniew Ziobro, kreowany na jednego z kandydatów na następcę J.Kaczyńskiego, to człowiek bez honoru, gdy za ministra Ćwiąkalskiego w więzieniu samobójstwo popełnił świadek w sprawie morderstwa na Olejniku, minister ten naciskany m.in. przez p. Ziobro, podał się do dymisji. Gdy za ministra Ziobro co najmniej trzech ludzi popełniło samobójstwo w więzieniu, z czego jeden to świadek w sprawie afery podkarpackiej, gdy najbliżsi współpracownicy Zbigniewa Ziobro uprawiali trolling internetowy po Ziobro spływa to jak po kaczce, on nie winny, on nic nie wiedział. Są ministrowie honoru i ministrowie Ziobro.

Doskonały biznes zrobiliśmy z kolekcją Czartoryskich, za duże pieniądze kupiliśmy coś, co było w kraju, w naszych galeriach i wywieźć z kraju nie było można. Brawo pan Gliński. Pieniądze szybko z kraju wyjechały. Czy równie sprawnie spłacimy “dług” wynikający z amerykańskiej ustawy 447?

Niech mi ktoś powie, czy chcąc być patriotą, czy chcąc głosować dla dobra Polski można oddać głos na PiS? PO-PiS to jedna klika, dysponująca ogromnymi pieniędzmi, goniąca nas od jednych do drugich z hasłem „wybierz mniejsze zło”. Jeśli już zobaczyłem dwie „dojne zmiany”, raz jedno “mniejsze zło”, raz drugie, to wybaczcie, ale teraz poszukam innego „mniejszego zła”. Może tamto okaże się rzeczywistym „mniejszym złem”. Nic nie robić, to zbrodnia przeciw Polsce, może więc warto zaryzykować?

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: Niepodległy.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. Fenix 07.10.2019 07:30

  Ja wybieram swoje najwyższe dobro ! Wybranie mniejszego zła , to nadal złe działanie. Partia wygranych ,i nic się nie zmienia ? Oddajesz swoją władzę niegodziwym .Mniejsze zło, to nadal zły wybór! Przedstaw poprawne działanie, kogo wybierasz ?

 2. Ryszard 07.10.2019 07:34

  Nie będę komentował treści artykułu bo już na pierwszy rzut oka nie zgadzam się z jego treścią a jest długi i bardzo tendencyjny. Natomiast zgadzam się z podsumowaniem- ja również nie będę głosował na PIS z jednego głównego powodu:
  1. uważam że ta partia tworzy zasłonę dymną dla Polaków do wprowadzenia wszystkich filarów NWO w naszym kraju. Wszystkie 500+ (y) itp. wynikają tylko z tego że żydokomuna której Kaczyński jest ukrytym członkiem po prostu przestała kraść przez ostatnie 4 lata. Dla nich to i tak pikuś w sensie finansowym natomiast jest im to potrzebne by zamydlić oczy Polakom. Ja zagłosuję na Konfederację choć domyślam się że zapewne jest to ugrupowanie mocno zinfiltrowane przez pseudo-polskie żydo-służby ale myślę że gdyby dostali się do Sejmu to mogliby nieźle zamieszać patrzyliby na ręce PIS-owi i to na pewno byłoby z korzyścią dla Polski. Tyle na ten temat.

 3. MasaKalambura 07.10.2019 09:34

  Ja nie będę głosował wcale bo Prezydent wyznaczył wybory w czasie kiedy będę w górach (jBd). Jednak kiedy powiesz a, powiedz też b, c, d, e, f, g, h oraz j.
  1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
  2. KW Prawo i Sprawiedliwość
  3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
  4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
  5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni Listy wyborcze zarejestrowały też, ale nie w całym kraju, komitety: KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca, KW Prawica, KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów oraz KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy. Mają one następujące numery:
  6. KW Prawica
  7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
  8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
  9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca (http://www.tvn24.pl)

  Opcje 6-9 to partyjki marginalne. Zagłosują na nie tylko ci, w których okręgach one są zgłoszone.

  Nr. 1 – Czym wsławiła się ta formacja? Nepotyzmem, jakim “pochwalić” nie jest się w stanie żaden przeciwnik. To ich premier podpisał wraz z SLD najgorszy możliwy kontrakt gazowy z Gazpromem. W czasach rządów z PO wszystkie afery tamtego czasu (a było ich bez liku) spadają również na ich barki. Co gorsza, obydwie te partie stosowały i nadal stosują mafijną zasadę krycia i ściemniania w sprawie własnych złodziei, którą bez ogródek wyjaśnił Neuman w ostatnich taśmach hańby. Jedynie obecność Kukiza i jego ludzi mogłaby ewentualnie dać im jakieś głosy.

  Nr. 2 – już było, dość tendencyjne ale prawdziwe. Naczelniku bądź czujny. Jeden plus – zapowiadany zbilansowany budżet przy wydatkach na 500+. Jeśli to wyjdzie, szacun. Choć traktowanie mniejszości religijnych innych niż żydowska mogło by ulec poprawie. Naczelniku na Kurskiego wpłyń. A najlepiej zatąp go kimś, kto uczyni choć jedne media Polskimi a nie partyjnymi, do czego TVP ma przyrodzoną słabość

  Nr. 3 – Przyłączenie Polski do kilku wojen z krajami dotąd zaprzyjaźnionymi lub dla nas neutralnymi. Afery tak wielkie, że nawet PO ich nie przyćmiło, w ramach ochrony UBeków i ich rodzin. Poczynając od słynnych autostrad, które nie powstały, oprócz kilkuset kilometrów Kulczykówek do dziś najdroższych na całym świecie, choć już kilkukrotnie remontowanych na najdroższym gazie z Rosji w całej Europie kończąc.

  Nr. 4 – Jedyna partia prawicowa. Jednak to, co prezentują zarówno jako ugrupowanie jak i program zapowiada rychły rozpad na tyle frakcji, ilu członków do Sejmu i Senatu się dostanie. Szkoda. Przydałby się prawoskrętny tok myślenia w tym zaślepionym lewicowo układzie politycznym. Ale w takim wykonaniu, jak to kampania zapowiada słabo to widzę.

  Nr. 5 – Wisienka na torcie. Fajnie było brylować odzianym w szaty władzy. Ale teraz dziadostwo pozostaje dziadostwem i nawet media tego nie są w stanie ukryć, a 8 lat złodziejstwa i ściemy nadal cuchnie i o sobie zapomnieć nie daje. W dodatku profesjonalne kadry odeszły do sektora biznesowego, a pozostali tylko najmocniej od władzy uzależnieni, bijący się o nią ze szkodą dla siebie samych, co widać na każdym kroku. Kampania wpadek, obciachu i lipy. Bez najmniejszego sensownego planu na rządy. I tak nikt by nie uwierzył w ich obiecanki. PO zawszem miało i do dziś ma tylko jeden program. Dostać się do władzy i wypełniać polecenia kierownictwa Unii oraz mafiozów i ubeków od seryjnego samobójcy (ktoś pamięta?) który tak ich wykastrował, że do dziś nie wiedzą, co mówić i robić. Niebieski porównywał dorobek PO i PiS. Skupmy się na dwóch. Autostrady. Tych liczb rzeczywiście nie da się ignorować. Jednak PO zbudowało je pchane rozgrywkami piłkarskimi, kosztem najwyższego zadłużenia w historii, okradzenia emerytów z 150 mld PLN (gdzieś wsiąkło kilkanaście z nich, nikt nie wie gdzie), plus największe dopłaty UE (które już się skończyły), a i tak okradli podwykonawców, setki tysięcy ludzi, czego do dziś nie wyjaśniono. O jakości porozmawiamy za kilka lat. Armia – ooo tu to dopiero jest o czym pisać. Największe zwinięcie armii od czasu rozbiorów. Oficjalna doktryna obronna – zagrożeń nie ma i nie będzie. Śmiechu warte…

  Nie podoba się PiS? OK, technika eliminacji negatywnej też może być skuteczna. Jednak tylko wtedy, kiedy wszystkich tak negatywnie ocenisz i zobaczysz całe zło ich wszystkich.

  Warto też przypomnieć, że zmiana władzy wiąże się z olbrzymimi kosztami wymiany stanowisk i od nowa uczących się ministrów. Znowu paraliż na rok. Przy wybieraniu uwzględnijcie też to.

  Wybierajcie mądrze.

 4. Fenix 07.10.2019 10:22

  @Masa zmiana władzy partii nikomu i nic dobrego nie przyniosła od PZPR do dziś PO i PiS , natomiast zwrócona władza ludziom dzielącym władzę , osobą ” Ja ” zmieni wszystko, w tym system.

 5. mike 07.10.2019 10:28

  @Fenix
  tylko kto tą władzę ludziom zwróci jak oni sami o nią się nie ubiegają a nawet z upodobaniem oddają innym?

 6. Fenix 07.10.2019 10:33

  @mike Sami ludzie , ludzi jedność. Ja wybieram swoje najwyższe dobro, dzieląc władzę z innymi . Nie wybieram innych . Ja wybieram siebie ! Ja, mówię w imieniu całego Narodu , nie ma wybranych.

 7. Dandi1981 07.10.2019 10:53

  Rozliczajcie ich po aferach, po deficycie rocznym.
  Przeciez Pis to budowal 2 wieze ale co nakradl? Ze skoki ale jaki byl jego udzial?
  A teraz PO 29% poparcia najwieksze zlodzieje swiata amber gold, hazardowa , za tasmy to wsadzili kolesia co to nagrywal, dzieki nim przeplacamy mld zl za gas rocznie, doplacamy 30 mln do firm zarzadzajacymi autostradami za to ze te pobieraja oplate od samochodu.
  Zlikwidowali 2 filar, czyt. Okrojili twoj fundusz emerytalny o polowe.
  A mimo to maja 29% balwanow ktorzy na nich beda glosowac.

  Zadluzyli kraj na bln zl w sejmie + drugie tyle samorzady sie zadluzyly bez 500+ i zero odpiwiedzialnosci za brak umirjetnosci zarzadzania.

  Ta kofederacja to korwin kochany przez ruskich z programem ktory by zniszczyl kraj bez skladek na emeruture ,edukacje,sluzbe zdrowia, kazdemu sie podoba wkoncu przestana mnie rabowac do czasu az pojdziesz do szpitala i prywatnie bedzie trzeba placic tys za noc, albo karetka

 8. KrisK 07.10.2019 21:38

  “W latach 2015-czerwiec 2019 (PiS) oddano 102 km autostrad, 732 km dróg ekspresowych i 119 km dróg krajowych.”

  A teraz pytanie. Ile w Polsce trwa proces inwestycyjny. Projekt uzyskanie decyzji środowiskowych archeo…
  No właśnie. Tyle jest wart ten artykuł w całości i częściach. NIC.
  Trochę uczciwości.
  Dla przykładu północna obwodnica Krakowa. Projekt rodzący się w bólach i projekt, który w ekspresowym tempie pis zaczął forsować po objęciu władzy. Gdzie jest jego realizacja?
  Ano na etapie projektowania. Wejście na budowę jak dobrze pójdzie w przyszłym roku.

  Takie sa realia, że to, czego się teraz nie buduje to to czego nie mieliśmy przygotowanego. To co się zbudowało to to co przygotowane mieliśmy. To co przygotowuje PiS będziemy oglądać w następnych 4 latach.
  I wynika to z procesu i czasu trwania inwestycji drogowych w Polsce. Nawet ekspresowe rzadko się w 6 latach zamykają.

 9. hashi 08.10.2019 00:51

  Powinno być dlaczego nie zagłosują na bandę czworga (POPiS PSL SLD) czyli stary magdalenkowy układ Kiszczaka.
  Głosowanie na ten układ = ostateczna likwidacja RP i nowy Pol.in.
  PiS to twór loży BnB.rith, a PO to twór loży Wie.lki Wschód.
  Założenie podstawowe to heglowska dialektyka tezy i antytezy.
  Wewnątrz pełna symbioza na zewnątrz dziel i rządź.

 10. MasaKalambura 08.10.2019 06:28

  Wspólne i szczere protesty ubeków SLDowych ze sPOKOwcami przeciwko uderzającym w magdalenkowy zakaz walenia w SBeckie uposażenia emerytalne i staroukładowe zasoby Sądów Polskich czyni powyższe uproszczenie nie do końca oczywistym. PiS może jeszcze nie oderwał czerwoną zarazę od koryta, ale wspólny gniew czerwoniaków przeciwko PiS pozwala wierzyć, że jednak w przeciwieństwie do czerwonej trójcy PO SLD PSL, odcina się on od tego środowiska i chociaż próbuje coś z nimi zrobić, co czyni ich wrogiem układu magdalenkowego. Wrogiem totalnym.

  Zweryfikujmy odrobinkę inne punkty głównego artykułu:
  UPADEK PROKURATURY, CBA – owszem można się czepiać ale do upadku z pozycji leżącej bardzo trudno. Prokuratura i CBA musiało by pierwej stać. A POPSL i wcześniej SLD tak je położyli, że aż wierzyć się nie chce – setki afer, współpraca sądów w bezprawnej reprywatyzacji, w kryciu seryjnego samobójcy, urzędowy zakaz dla CBA w ściganiu złodziei VATowych, można by pisać godzinami. CZy Ziobro to położył? Jego nepotyzm może i jest, ale wreszcie choć VATowcy boją się kraść, a cysterny z lewą wachą boją się tak bujać tak że 200 mld na 500+ nie spowodowało większego zadłużenia.

  DYPLOMATOŁKI: owszem, były wpadki. Owszem jest problem z kadrami. Ale zaraz zaraz, niech mi nie wmawia nikt, że poprzednicy byli lepsi. Wpadki samego Szoguna wystarczą by zobrazować nasze zagraniczne dokonania. Wszyscy po plecach klepali to prawda, ale myśmy nie mieli polityki zagranicznej innej jak wypełnianie poleceń Unii wbrew interesowi państwa. 8 lat na załatwienie wiz do USA i co? Ja-j-co…

  STREFA UBÓSTWA: 500+ wpłynęło na ilość pieniędzy na rynku – największy zwrot podatkowy od 30 lat – co spowodowało ruch cen, bo musiało. Ale to właśnie PiS zlikwidował ubóstwo skrajne. Nawet wrogie PiS organizacje unijne to oficjalnie potwierdziły. Odpływ rąk do pracy w rolnictwie piszesz? Czy może wreszcie uniemożliwienie bezwzględnego wykorzystywania skrajnej biedy do wyzysku najwiekszych biedaków za głodowe pensje…

  TVPIS NARÓD GŁUPI WSZYSTKO KUPI – TVN napluje ci w twarz, a o deszczu mówisz.

  KRADZIEŻ PIENIĘDZY ODKŁADANYCH NA EMERYTURY – planuje zatem nie zrobił tego, to manipulacja, a POPSL zrobił. Jak narazie z PiSu dali 13 emeryturę i planują 14tą.

  „KATOLICY” I „PATRIOCI” – owszem można to tak widzieć, jednak ci – i to tylko część, ostro przez kierownictwo ścigana, ci się chociaż kryją, bo wiedzą że grzeszą. A co w strefie moralnej ma druga strona, i zapowiada wprowadzić – LGBTyzacja przestrzeni publicznej (w Warszawie to już się dzieje), dzieci do adopcji gejom (deklaracje kandydatów PO i Lewicy), uczenie o masturbacji w przedszkolach i podstawówkach. O imprezkach i ośmiorniczkach PO PSL juz legendy powstają.

  ŚMIERĆ W KOLEJKACH DO LEKARZY – to dobre, że niby PO z doprowadzaniem szpitali do upadku finansowego, przygotowującego je do przejęcia przez prywaciarzy (na podobieństwo innych spółek państwowych), albo z mafiami lekowymi lepsze? Może kolejki były mniejsze? Proszę cię…

  LUDZIE ODPOWIEDZIALNI ZA DEFRAUDACJE KANDYDATAMI PIS – jedno słowo Neuman wyjaśnia taktykę PO w tym temacie.

  IMPORT ŚMIECI – to proceder stworzony i nie ścigany już za czasów POPSL. Wiem z życia. To wyjątkowo słabe. Pamiętacie, jak wysypiska zaczęły płonąć? Płonęły, bo zbierać zaczęły się znacznie wcześniej.

  Eliminacja porównawcza negatywna musi mieć punkt odniesienia. W odniesieniu do dokonań poprzedników, PiS mimo swoich niewątpliwie wielkich wad wydaje się być przy POPSL i SLD niemal święty…

  …Piniendzy nie ma i nie będzie…

 11. MasaKalambura 08.10.2019 08:02

  Ustawa 447, dobre pytanie. PiS idzie w stronę przerzucenia jej finansowania na stronę Niemiecką, głośno choć niemrawo rozpoczynając sprawę reparacji. Moim zdanie słusznie. Co z tego będzie nie wiem.
  Wiem za to co w POPSLu planowali uczynić, co obiecali Izraelowi i co przygotowywali, ale przegrane wybory 2015 zatrzymały. Mianowicie sprzedaż Lasów Państwowych
  1. Za bezcen, bo rzucenie takiego majątku na raz spowodowało by zaniżenie ceny.
  2. W obce łapy, bo w Polsce nikt nie dysponuje taką gotówką
  3. Jednocześnie oddając ot tak, w cudze prywatne łapy 24% powierzchni kraju – tyle procentowo wynosi powierzchnia tego przedsiębiorstwa.

  To zrobić chciała partia chłopska leśnikom wraz z PO obywatelom grzybiarzom. No brawo, bravissimo. Czujesz się patriotą? Poczuj to.

 12. Dandi1981 08.10.2019 09:33

  To Komorowski agent sb obiecal zyda polskie lasy.
  Wiec jak PO zdrajcy ojczyzny umoczeni z ruskimi w smolensk, kleczacy przed merkel, budujacy najwiecej autistrad z nahdrozszymi winietami przez zagraniczne firmy do ktorych oanstwo musi lozyc mln daniny ricznie taki kontrakt, najdrozszy gas, przekrety.
  Nic nie zrobili dla spoleczenstwa, ani jednej obietnicy przed wyborczej nie
  Spelnili i jak oni moga liczyc na 29% glosow.
  Mozna rozdzierac szaty a zabory sie powtorza , gdyz hitler i stalin wymordowali
  Inteligencje i glisuje motloch bez wiedzy totalnej o budzecie o programie aferach itd
  Jedne czym sie kieruja to uwazaja ze ci beda lepsi od tamtych na czuja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.