Dlaczego nie polecimy w kosmos

Opublikowano: 20.12.2018 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 7213

Miałem ostatnio okazję przyjrzeć się bliżej tzw. dowodom przedstawianym przez Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi, które mają poprzeć ich teorię o kształcie „obiektu”, na którym żyjemy. Niezależnie od tego czy jest to kula, dysk czy posiada jeszcze jakąś inną fantastyczną formę, moją uwagę przykuły pewne elementy tej teorii. Nie chodzi mi bynajmniej o dyskusję nad kształtem Ziemi. Przeglądając zbiór teorii spiskowych mających być drogowskazem do prawdziwego oblicza Ziemi zwróciłem uwagę na fakt, że rzeczywiście rządy ukrywają coś w związku z kosmosem. I wydaje mi się, że niekoniecznie może chodzić o sam kształt naszej planety ale o coś znacznie większego, być może o samą formę Wszechświata. Ale po kolei.

O misji Apollo 11 z lipca 1969 roku i ich rzekomym lądowaniu na Księżycu powiedziano chyba już wszystko. Dowodów na to, iż całe lądowanie zostało nakręcone w studiu filmowym, i że za kamerą stanąć miał sławny reżyser Stanley Kubrick, jest obecnie więcej niż dowodów potwierdzających to lądowanie. Poszukiwacze prawdy zgłosili się do NASA o udostępnienie do badań oryginalnych nagrań i stenogramów z misji Apollo 11, po czym agencja stwierdziła, że zgubiła te materiały. Zgubili materiały z jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości i nie były to dwie kasety VHS a kilometry taśmy. Nie będę się dalej zagłębiał w zafałszowanie przez NASA tej historii ale warto zwrócić jeszcze pokrótce uwagę na kilka bardziej lub mniej znanych poszlak mogących dowieść ich manipulacji.

Stara i dobrze znana teoria o cieniach na Księżycu:

Światło ewidentnie pada z różnych kierunków. Oficjalnie świeciło tam tylko Słońce więc skąd ta różnica? Reflektory studyjne?

Brak krateru pod lądownikiem, który powinien pozostać po silnikach maszyny. Także brak jakichkolwiek śladów pyłu księżycowego na samym lądowniku. Są także zdjęcia, które po obróbce komputerowej ujawniły stojący na „horyzoncie” dźwig oraz nagrania, na których widać jak astronauci skaczą na linkach zwisających z sufitu.

Sławna konferencja prasowa po powrocie z „Księżyca”, na której trójka astronautów wręcz nie może usiedzieć z radości. Przed chwilą dokonali przełomu w historii ludzkości. Prawda, że pękają z dumy?

Do tego dochodzi jeszcze teoria o tzw. pasie Van Allena, czyli pasie promieniowania radiacyjnego wokół Ziemi, które teoretycznie uniemożliwia dalsze loty w kosmos i opuszczenie dalszej orbity Ziemi. O tych pasach wspominali także specjaliści z NASA, którzy obecnie twierdzą, że nie wracamy na Księżyc bo, uwaga, „zniszczyliśmy tamtą technologię”. Ponadto wspomniany pas Van Allena może zepsuć urządzenia sterujące na statku kosmicznym co z kolei spowodować może śmierć załogi. Podobno nawet satelity mają problemy techniczne przelatując przez owe pole radiacyjne. Ale w latach 1960. taka technologia była? A może po prostu potrzebny był spektakularny sukces w okresie zimnej wojny i wiedząc, że nie da się spełnić słów prezydenta Kennedy’ego o posłaniu człowieka na Srebrny Glob rząd w panice zwrócił się do Hollywood?

To tylko część dowodów na sfałszowanie samego lądowania na Księżycu, ale co dalej? Okazuje się, że istnieje szereg poszlak wskazujących na kontynuację tej maskarady jak np. kosmiczne spacery astronautów wokół wahadłowców kręcone w basenie na co wskazywać mają między innymi unoszące się w kosmosie bąbelki powietrza.

Co ciekawe, astronauta z misji Apollo Buzz Aldrin w 2005 roku przyznał, że nie byli na Księżycu.

Co obecnie ukrywa NASA i im podobne organizacje? Płaskoziemcy zwrócili uwagę na jeszcze jeden ciekawy szczegół. Dziwny „wektor” pojawiający się w logach rządowych agencji kosmicznych:

Fani teorii Davida Icke zobaczą w logo NASA to:

Ale nie da się nie zauważyć podobieństwa z głową węża w watykańską Aula Pawła VI.

Kult węża-szatana łączony z Masonerią, która ma rzekomo rządzić światem to stara sprawa. Oprócz samego węża ulubiona masońska zabawa w chowanego to liczby i ukryte znaczenia. Misja Apollo? Brzmi pięknie. Kim był Apollo? Greckim bogiem o bardzo licznych atrybutach, z których najpopularniejsze to jego wygląd urodziwego młodzieńca i skłonność do biesiad. Oczywiście był też wymieniany jako bóg śmierci, światła, życia, prawdy i sztuki. Przypisywano mu także walory istoty dwupłciowej a jego imię z greckiego oznacza „Jaśniejący”. Lucyfer z łaciny to „niosący światło”.

Tego typu poszlaki oczywiście nie są niczym nowym w bezkresie teorii spiskowych ale trudno nie odnieść wrażenia, że jeżeli wszystkie te organizacje są połączone jednym celem, a jedyne co robią to fałszują historię (te najnowszą jak i te najstarszą) to coś jest na rzeczy.

Czy zależy im na ukryciu prawdziwego kształtu naszej planety tak jak twierdzą płaskoziemcy? Tylko skąd oni wzięli ten kształt? Podpierają się starożytnymi pismami i Biblią, ale ja nigdzie nie natrafiłem na wzmiankę o kształcie Ziemi. Była tylko mowa o „oddzieleniu wód od lądów” i stworzeniu firmamentu. I ten motyw pojawiał się w wielu starożytnych religiach. Czy tylko na tej podstawie płaskoziemcy doszli do wniosku, że Ziemia ma taki a nie inny kształt? Jednak zostawmy tę teorię a skupmy się na owych wodach i lądach.

Starożytne przekazy mówiły o bogach nie z tego świata, którzy przykuli uwagę wielu badaczy. Drążąc ten temat wiele osób jest pewnych, że tzw. paleokontakty rzeczywiście miały miejsce a dowodów, niekoniecznie poszlak, na ten temat zgromadzono już bardzo dużo. Co jeśli owe wspomniane wody wszechświata wciąż tam są? Może to też uda się udowodnić, lub chociaż sprawdzić. Może zamiast próżni kosmos zapełniony jest płynami? Stąd tak wiele obserwacji poprzez amatorskie teleskopy, na których gwiazdy wyglądają jak drgające od fal dźwiękowych płyny.

Oczywiście to tylko kolejna szalona hipoteza ale nie sprawdzimy jej, tak samo jak kształtu Ziemi, dopóki agencje rządowe będą miały monopol na podróże w kosmos. Weźmy na przykład bogatych szejków arabskich. Wydają miliardy na pozłacane, sześciokołowe BMW, którym mogą wjechać na piętro pałacu wprost do sypialni a nie mogą polecieć w kosmos na własną rękę. Dzięki temu cokolwiek tam jest pozostaje tajemnicą i to zapewne dalece większą niż sam kształt Ziemi bo skala przedsięwzięcia jest dużo większa niż spór na linii kula – naleśnik. Chyba, że rządy USA i ZSRR w latach 60-tych tak się rozpędziły z „podbojem kosmosu” i Księżycem, że teraz za wszelką cenę muszą tę teorię ratować nawet jeśli sami wiedzą, że albo nie są w stanie tego dokonać, albo poza orbitą Ziemi nie są mile widzianymi gośćmi.

Autorstwo: leszekk
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

67 komentarzy

 1. Stanlley 20.12.2018 13:39

  Proszę, InneMedium, toż ich artykuły już dawno przestały być chociaż śmieszne…

 2. realista 20.12.2018 14:03

  cyt.:”Stąd tak wiele obserwacji poprzez amatorskie teleskopy, na których gwiazdy wyglądają jak drgające od fal dźwiękowych płyny.”

  no to jest dobre. ten przykład pokazuje właśnie istotę problemu, i jest stosunkowo prostym przykładem jak to działa. otóż ludzie określający się mianem “niezależnych badaczy” bądź “poszukiwaczy prawdy” zaczęli używać sprzętu rejestrującego dostępnego od niedawna dla mas, czyli… aparatów z superzoomem (bardzo rzadko teleskopów) i obserwować w ten sposób gwiazdy i planety. niestety z powodu braku wiedzy jak to działa nie potrafią ustawić ostrości ani zauważyć, że to co widzą to właśnie brak ostrości (punktowe światła stają się dyskami mającymi dodatkowo “skazy” optyki, w jednym nagraniu widać nawet kształt zwierciadła zawieszonego na krzyżaku).
  tak więc cała “teoria” oparta jest na braku wiedzy, analizy i źle wykonywanej obserwacji… zamiast tego zmyślane są niestworzone rzeczy, a ludzie zwracający uwagę na istotę problemu nazywani są dezinformatorami i sługami szatana… do oczywiście to, czego należy dowieść to “fakt”, że jesteśmy okłamywani przez rządy i NASA, i że mówi się nam nieprawdę aby utrzymać nas w roli niewolników… i im więcej się takim teoriom przyglądać, tym więcej takich przykładów można znaleźć… .. .

 3. realista 20.12.2018 14:07

  cyt.:”ale nie sprawdzimy jej, tak samo jak kształtu Ziemi”

  a jeszcze a propos tego – do sprawdzenia kształtu Ziemi wystarczą obserwacje z Ziemi, które jednoznacznie potwierdzają jej kulistość. obczaili to już starożytni prawie 2,5 tysiąca lat temu. np. Arystarch z Samos próbował obliczyć odległość Księżyca orbitującego wokół Ziemi… a po 2,5 tysiącach lat internetowi “poszukiwacze prawdy” mają problem ze zrozumieniem tego… .. .

 4. agama 20.12.2018 15:08
 5. MvS 20.12.2018 21:12

  “nie transmitują lądowania, wchodzenia w orbitę, zbliżania się do planety gdzie jest to przecież z perspektywy naukowej najciekawsza obserwacja”
  A teraz na żywo, prosto z orbity Marsa, wchodzenie w atmosferę lądownika Curiosity zrelacjonuje nasza korespondentka, Becky O’Conell. Becky, jaka pogoda u Ciebie ?

 6. realista 20.12.2018 22:52

  cyt.:”Serce jest pompą, pompa działa dzięki elektromagnetyzmowi planety,”

  kolejna zmyślona teoria?…
  cóż to ten elektromagnetyzm planety? coś innego niż ten, wiesz… znany z fizyki?

  cyt.:”tutaj żadne skafandry nie pomogą bo nie rozchodzi się o tlen a o energię.”

  cóż to znowu za energia? jakaś inna niż ta, wiesz… znana z fizyki?

  cyt.:”Planety na pewno nie są idealnymi kulami jak to się przedstawia na wszystkich obrazkach”

  oczywiście, nic nie jest idealne. są np. delikatnie spłaszczone. na obrazkach nawet nie zauważyłbyś różnicy.

  cyt.:”Księżyc także nie jest kulą i nie ma drugiej ciemnej strony.”

  jest w przybliżeniu kulą, a “ciemna strona Księżyca” to album Pink Floydów. Księżyc ma NIEWIDOCZNĄ (z Ziemi) stronę. pisałem ci już o tym, ale lubisz bzdury powtarzać po kilkakroć.

  cyt.:”a że żyjemy wewnątrz a nie na zewnątrz to (…)”

  żyjemy na powierzchni planety i pod warstwą atmosfery. “wewnątrz” brzmi tutaj nieco myląco.

  cyt.:”nikt nie ma możliwości obserwować Ziemi jako całości.”

  mieli tę możliwość astronauci, mamy też my za pośrednictwem np. sond kosmicznych, choćby satelity DSCOVR https://epic.gsfc.nasa.gov/

  cyt.:”ta agencja pobierając tak ogromne sumy nie przedstawia żadnych interesujących materiałów dla świata nauki.”

  ta agencja dostarcza tak ogromną ilość danych, że tysiące naukowców mają nad czym pracować latami. ty jako kompletny ignorant nie masz raczej o tym bladego pojęcia…

  cyt.:”Ściemniają o jakiś łazikach na jakimś zmyślonym Marsie”

  ooo, Mars też jest zmyślony? zbizek!

  cyt.:” ale nie transmitują lądowania, wchodzenia w orbitę, zbliżania się do planety gdzie jest to przecież z perspektywy naukowej najciekawsza obserwacja.”

  kompletnie bezwartościowe obserwacje.

  cyt.:”to co mogłoby być interesujące i zarazem rozstrzygające wątpliwości jest zupełnie poza przedmiotem zainteresowania,”

  na szczęście nie tacy jak ty decydują o tym, co jest interesujące, tylko naukowcy, którzy na danych pracują. jakby tacy jak ty się dorwali do programów kosmicznych, to faktycznie najbardziej interesujące byłyby zakurzone buty astronautów… .. .

 7. MvS 20.12.2018 23:45

  “No ale przyznaj MvS, że transmisję z podglądania głazów i kamieni na bezludnym tle to chętnie oglądałeś”
  Niezbyt chętnie, mało akcji. Jakby to Kubrick zrobił, to pewnie by się działoooo ! A tak nic, nuda, jak w polskim filmie. Właściwie to nie, bo Linda nawet papierosa by nie zapalił 😉
  Za to Marsa w peryhelium w teleskopie dobrą godzinę podziwiałem. A Jowisz z księżycami to już w ogóle opad szczeny.

 8. jacekstu 21.12.2018 09:15

  “Oczywiście to tylko kolejna szalona hipoteza ale nie sprawdzimy jej, tak samo jak kształtu Ziemi, dopóki agencje rządowe będą miały monopol na podróże w kosmos. Weźmy na przykład bogatych szejków arabskich. Wydają miliardy na pozłacane, sześciokołowe BMW, którym mogą wjechać na piętro pałacu wprost do sypialni a nie mogą polecieć w kosmos na własną rękę.”

  A SpaceX Muska? Nasa z nimi walczy ale kasy maja na tyle, że latają gdzie chcą przecież.
  Na księżyc lotów nie ma bo nie ma celowości w tym, żadnej wartości dodanej. Skoro jest tam pustka, tylko pył I nic poza tym to po co tam latać? A tanie to przeciez nie jest.

 9. gajowy 21.12.2018 10:23

  Napisał to ktoś kto był bardzo kiepski z nauk ścisłych:
  1. Światło pada pod tym samym kątem. Te dorysowane linie przedstawiają skrót perspektywy. Efekt przelania 3D real na 2D obrazek.
  2. Na Księżycu jest b. słaba grawitacja stąd lądowanie (i start) nie wymaga dużego ciągu silników dlatego brak krateru. Dzięki tej małej grawitacji wogóle było możliwe wylądowanie a następnie powrót na orbitę stosunkowo małym lądownikiem. Z Ziemią taki numer by nie przeszedł.
  3. Nie ma tam atmosfery więc pył bardzo szybko rozprasza się na boki i opada.

  A teraz interesujące pytanie: Dlaczego o tak dawno nie byliśmy na Księżycu?
  Dlatego że zyjemy w fazie ostrego regresu cywilizacyjnego. (Mimo że w TV mówią co innego.)

 10. realista 21.12.2018 10:55

  o, nowa strategia Wacka “światło w dopełniaczu” Placka – nie rozmawiać z realistą. :DDD
  masz rację, lepiej ze mną nie dyskutuj, bo ci złoję skórę jak zwykle. z resztą nie wiele się to będzie różnić od poprzednich rozmów, bo i tak odpowiedzi na pytania nie udzielałeś. chociaż im mniej napiszesz tym mniej się zbłaźnisz, może…

  cyt.:”Większość astronomów i kosmologów nigdy na żywo nie widziało nocnego nieba, patrzą w cyfry na monitorze już od studiów aż po emeryturę”

  na żywo to sobie możesz pooglądać rekreacyjnie a ogródka. jak chcesz wykonywać badania, to musisz pracować na danych z coraz czulszych i większych teleskopów, więc wiadomo, że nie posiedzisz sobie gapiąc się przez VLT czy coś równie idiotycznego, co sobie wyobrażasz swoim małym móżdżkiem.

  cyt.:”fantazjują i z tego tworzą obrazki w komputerze, w które potem durnie pokroju realisty wierzą jak w fakty.”

  nie, nie fantazjują. opracowują dane. oczywiste jest, że dla ciebie to abstrakcja, ty potrafisz tylko przestawiać wyrazy.

  cyt.:”„oświeceni” z naszej astronomii się śmieją, bo mówią że to wszystko co człowiek widzi przez teleskop to halucynacje i obserwacje własnego umysłu”

  …i wtedy taki Placek w to wierzy, powtarza i robi z siebie idiotę. bo przecież łatwiej sobie zmyślić własną rzeczywistość, gdzie kosmos to fantazja i halucynacja, niż badać rzeczywistość i poznawać prawa rządzące wszechświatem. tak samo robi z fizyką, chemią czy biologią, a potem oskarża wszystkich o fantazjowanie. wszystkich tylko nie siebie…

  ***

  cyt.:”Dlatego że zyjemy w fazie ostrego regresu cywilizacyjnego. (Mimo że w TV mówią co innego.)”

  regresu umysłowego jednostek, bym powiedział… ludzie coraz mniej rozumieją jako jednostki, choć wiedzy mamy sumarycznie coraz więcej. przeciętny człowiek ma wiedzę, której nie rozumie w szczegółach. wtedy nie ma spójności i nie wiadomo co się skąd wzięło, nie dostrzega związku między naukami. tak jak Wacek właśnie. pojawiają się wtedy idiotyczne teorie w stylu płaskiej Ziemi albo powraca wiara w kreacjonizm, bo ludzie rozumieją mniej niż rozumieli starożytni. odrzucają wyniki pracy pokoleń naukowców, bo przecież wszystko to fantazje i spisek. pewnie, bo NASA to jest w stanie sfałszować rozmiar kątowy Słońca, żeby się nie wydało, że to porusza się pod kopułą… .. .

 11. MvS 21.12.2018 11:56

  @realista
  Ludzie, en masse nigdy nie rozumieli tego co ich otacza. Odkąd istnieje gromadzenie informacji i przekazywanie tej informacji, większość ludzi po prostu nie kuma. Jest zbyt nierozgarniętą intelektualnie/leniwa, żeby pasjonowała ich wiedza. Nażreć, nachlać i pochędożyć i tak dziesiątki tysięcy lat.
  Nauką, rozumowaniem, zajmowali i zajmują się nieliczni. Różnica pomiędzy takim średniowieczem a czasami obecnymi jest tylko w dostępie do wiedzy i całkiem niedawnymi, do środków przekazu. Jak kiedyś chłop miał pomysła, że na przykłąd myszy lęgną się z brudu, to o jego rewalacjach wiedziała rodzina a jak miał gadane to i cała wieś. A dzisiaj ? Ktoś wrzuci jakieś wieści dziwnej treści na jedno forum a potem rozpełza się toto po serwerach, mutuje, pączkuje przez praktycznie czas nieograniczony. I zdobywa wyznawców. A sława to jest to co tygryski internetowe lubią najbardziej.

 12. edek 21.12.2018 12:54

  Cytat Einsteina już przeżył swego stwórcę. Oby nie przeżył naszej cywilizacji:
  “Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.”
  Co widać na “załączonym obrazku”.
  Artykuł i komentarze.

 13. realista 21.12.2018 14:12

  nie chodzi o rację, tylko o naukę vs. urojenia.

  cyt.:”Ludziom pozostaje polegać na własnym rozumie, czyli w języku owiec – zmyślać, w języku wilków – burzyć zastane status quo.”

  tylko na czym ty mógłbyś polegać, jak ty rozumu nie posiadasz, bidaku… .. .

 14. realista 21.12.2018 16:02

  cyt.:”Czyli mówisz, że mam iść w twój przykład i bezmyślnie jak małpa ryć na pamięć pełne błędów logicznych i wewnętrznych sprzeczności regułki ze ściąga.pl i wikipedii i już będę miał wiedzę naukową?”

  na szczęście ja swoją wiedzę zdobywałem, kiedy internet jeszcze nawet nie istniał.
  na szczęście żeby ją zdobyć musiałem robić doświadczenia sam.
  na szczęście robiąc doświadczenia zrozumiałem na czym polega nie tylko to, z czym eksperymentowałem, ale także czym jest metoda naukowa i jak ją stosować.
  na szczęście wiedzy z mediów nie czerpałem, dlatego potrafię zweryfikować przedstawiane przez media prawdy na podstawie własnej wiedzy…
  na szczęście rozumiem, co mówi nauka, dlatego nie muszę zmyślać sobie własnej rzeczywistości.

  a ty NAWET regułek nie potrafisz zrozumieć, i dlatego zmyślasz sobie “wiedzę” sam, żeby zachować złudzenie własnej inteligencji. niestety czar pryska gdy tylko się odezwiesz… .. .

 15. realista 21.12.2018 16:40

  nawet nie ogarniasz jak to wszystko działa i się ze sobą łączy, a udajesz, że kwestionujesz naukę. :DDD
  nie wiesz co to rozproszenie światła, a kwestionujesz, że cząsteczki przeszkadzają światłu. jesteś absurdalnie komiczny :DDD…
  prócz cieni jest przynajmniej kilkanaście faktów popierających kształt Ziemi, których nawet nie umiałbyś wypunktować, a ja je sprawdziłem. nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mało wiesz, a wydaje ci się, że kwestionujesz naukę swoimi bredniami. jesteś doskonałym przykładem dolnej części wykresu efektu Dunninga-Krugera ;)))… .. .

 16. kuralol 21.12.2018 18:38

  Chyba wiem w czym tkwi problem. Mnie się zdaje że oni w to wierzą. To są ludzie naprawdę głęboko wierzący. Oni wierzą w tę cywilizacje na 100% dlatego tak strasznie tratują to co spotkają na swej drodze, a jedyne co potrafią to cytować. Taki realista czy odkrywca deklarują ciągle swoje metody oparte na szkiełku i oku bo tylko takie wycinki są bezpiecznym terenem dla ich naukowych teorii. Rozumiem że ty Wacek próbujesz ich jakoś wypchać z ich bezpiecznego terenu szkiełka i oka? Mizerne masz szanse bo oni zwyczajnie boją się to wszystko pozbierać w całość i jakoś ogarnąć ustosunkowując swoje ja względem rzeczywistości. Mają zbyt silny strach i represje wgrane w system, (gorzej jeśli w bios bo wtedy tylko restart ich leczy). Każdy mądry człowiek czy to Jezus czy Budda mówił do takich realistów cierpliwie jak do dzieci by porzucili ziemskie sprawy bo się na nich srogo przejadą i zawiodą (by porzucili wiarę w materialną cywilizacje czytaj wiarę w materię i wykonali ewolucyjny krok w niezbadane obszary) ale oni są chyba zbyt uszkodzeni by wyjść poza własne proste myślenie szkiełka i oka oraz cytaty zlecone przez kierownictwo hierarchiczne: ”Jestem w tym, to jest mój dom i go muszę bronić dla mojego kierownika który zezwolił mi cytować jego wspaniałe mądrości.” Kim jest ten tajemniczy ”kierownik” – myślę że ten kierownik to zwykła wiara, bo wtedy obłędne koło przekonań samo się zamyka. Gdyby realista nie miał silnej wiary to by włączył analizę, w celu zbadania co jest grane, nie robi tego gdyż już ma dyski twarde zapchane w 99% dogmatami, więc miejsca na nowe rzeczy nie posiada w obwodach, a jedyne co może to cytować.

 17. realista 21.12.2018 19:23

  Wacek, a teraz zamiast bredzić zapoznaj się z historią korpuskularno-falowej natury światła.
  światło czy to rozproszone czy nie to zawsze fotony, a widzieć znaczy właśnie odbierać fotony, i nie zmieni tego to, że nie rozumiesz tego prostego zagadnienia. a jak widzę Słońce pod jakimś kątem, to jest ono pod tym kątem w stosunku do mnie, i jego światło pada właśnie pod tym kątem, to są stwierdzenia równoważne. jeśli jest to dla ciebie za trudne, to… trudno…

  a ty kura zastanów się co ty w ogóle mówisz – mam nie wierzyć w to, co obserwuję, analizuję i badam, ale w coś innego. a Wacek i ty mi powiecie w co…

  to jest tak idiotyczne, że nie mam na to słów… .. .

 18. realista 21.12.2018 20:45

  cyt.:”czyli jeżeli mamy ośrodek w którym nic nie przeszkadza, zwykłą próżnie, zachowuje się jako JEDNA duża fala która ma pęd, czyli jako wielka cząstka, jako byt. Tylko dlatego mówi się o cząsteczce, w skali kosmicznej jest to jedna wielka cząsteczka fotonu(fala) lecąca ku Ziemi”

  nie.
  foton to najmniejsza porcja energii.

  cyt.:”Materia np atmosfery jest jak sito, które jedną energię dużego fotonu biegnącego od Słońca dzieli na pomniejsze.”

  nie.
  światło poruszając się w ośrodku materialnym jest absorbowane i jeśli to możliwe również emitowane. absorpcji jak i emisji podlegają pojedyncze fotony.

  cyt.:”a więc to światło ziemskie jest czymś innym niż to kosmiczne.”

  nie ma czegoś takiego jak światło ziemskie.
  to, co widzimy z powierzchni Ziemi jest mieszaniną “oryginalnego” światła np. Słońca (dlatego widzisz Słońce albo Księżyc jako obiekt ze szczegółami, a nie plamę światła) oraz rozproszonego dlatego niebo jest niebieskie, a Księżyc widziany w dzień ma niebieskie cienie (bo to nie cienie są niebieskie, ale światło nieba się na nie nakłada).

  cyt.:”Wystarczy poobserwować Księżyc, albo cienie w terenie górzystym aby zauważyć, że niewielkie zmiany pozycji dokonują dużych zmian w pochyleniu oświetlenia i kątach cienia. Jest to wystarczająca przesłanka do tego aby obserwację wzrokową z Ziemi uznać za niewystarczająco miarodajną.”

  zmiany pochylenia oświetlenia i kąty cienia są identyczne jak zmiany kąta pozycji źródła oświetlenia. widzisz, wiedziałbyś to gdybyś wykonał doświadczenia, które ci proponowałem. a tak piszesz bzdury…

  cyt.:”Ja tu raczej na przekonanie kogokolwiek nie liczę, bardziej na zachwianie, podkopanie fundamentów które kiedyś się same zawałą.”

  nie masz szans, żeby zachwiać jakiekolwiek fundamenty, skoro nie masz pojęcia o czym mówisz i pleciesz bzdury do obalenia w pięć minut za pomocą najprostszych przyrządów… .. .

 19. realista 22.12.2018 00:36

  cyt.:”Foton to tylko energia nie dająca się zamienić na masę, to nie ma nic wspólnego z żadną „wielkością porcji” bo wartość energii jest zależna głównie od częstotliwości”

  a ty nie czujesz, że sobie przeczysz w jednym zdaniu?
  foton to porcja energii o wielkości E=hv, gdzie v to częstotliwość.
  światło (np. żarówki) to wpip takich fotonów, więc jego energia jest sumą energii wszystkich tworzących je fotonów.
  podawałeś prędzej też wzór E=mc2, a to po przekształceniach daje m=E/c2=hv/c2, czyli wychodziłoby, że jednak foton ma masę? jak to wytłumaczysz? ;))) (sam powoływałeś się na ten wzór, pamiętaj!)

  cyt.:”Nie ma też żadnej „mieszaniny” światła, bo nawet patrząc bezpośrednio na Słońce, przed nosem ma się atmosferę ziemską i widzi się wszystko przez jej pryzmat.”

  non sequitur.
  patrząc z Ziemi na Słońce widzisz i światło Słońca, i światło atmosfery. podałem ci też przykład Księżyca, bo na nim widać to doskonale. nie rozumiesz? nie widziałeś?
  https://www.luisargerich.com/img/s/v-3/p1391301098-3.jpg

  cyt.:”wystarczy pochylenie terenu aby nadać obiektom inny cień a Ziemia jak to mówią, nie jest płaska.”

  no przecież to jest oczywiste. tyle, że ja nie mówię o pochyleniu terenu, a o kierunku w stosunku do poziomu. już nie odwracaj kota ogonem, ziomuś. kąt obserwacji obiektu, jego pozycji, padającego światła czy cienia to to samo, nawet jeśli teren jest pochyły, ale wtedy te kąty i pozycje mierzysz względem tego terenu. nadal to samo…

  cyt.:”Nasz poziom w skali kosmicznej ma wartość któregoś miejsca po przecinku, dla naszego oka i oświetlenia jest to za to wartość aż całych stopni. To jawnie dowodzi temu, że obserwacje wzrokowe z Ziemi nie zupełnie nadają się do przekładania na skalę kosmiczną bo jesteśmy zamknięci w pryzmacie, który do tego jest niby kulą.”

  to jest ponownie sałatka słowna.
  co to jest “nasz poziom”?
  wartość czego?
  jaka wartość dla naszego oka i światła wynosi całe stopnie?
  w jaki sposób dowodzi to czego?
  w jakim będącym kulą pryzmacie jesteśmy zamknięci?

  mieszasz wszystko i wyjmujesz wnioski z kapelusza. to jest męczące… .. .

 20. realista 22.12.2018 11:57

  cyt.:”Ja niczego nie mieszam, twoja znajomość nauki to żenujące uproszczenia”

  nieprawda. uzasadniłem wyżej gdzie mijasz się z tym, co mówi nauka. a upraszczać muszę żebyś ty zrozumiał, ale jak widać nawet to nie wystarcza… nadal nic nie kumasz.

  cyt.:”Ta nieudolność jest wprost proporcjonalna do zdolności wywijania kota ogonem i żonglowania wyrytymi bezmyślnie definicjami bez żadnego uporządkowania.”

  i po co ta hipokryzja?…

  cyt.:”Słońce to nie żarówka, nie świeci światłem rozproszonym i na jeden ułamek czasu daje nam jeden ogromny przestrzennie kwant energii, bo nic tam w kosmosie nie ma tego kwantu jak podzielić, czyli „rozproszyć światła”.”

  Słońce tak, jak żarówka jest źródłem światła, czyli fotonów.
  kwant nie może być ogromny, bo kwant to najmniejsza porcja energii. jawnie zaprzeczasz definicji. NO TAK CZY NIE?
  rozproszenie światła to nie jest podzielenie żadnego kwantu, bo kwant jest NIEPODZIELNY.
  jeśli nie rozumiesz tego, że “Kwant – najmniejsza porcja, jaką może mieć lub o jaką może zmienić się dana wielkość fizyczna w pojedynczym zdarzeniu” to znaczy, że sam masz problemy z rozumieniem tekstu na poziomie podstawowym…

  cyt.:”E=mc2 nie stosuje się do fotonu a do bytów, najwyraźniej co to jest masa także nie wiesz.”

  najwyraźniej nie ogarniasz nawet wzorów, na które się powołujesz. wzór, który podałeś mówi o równoważności energii i masy. skoro temu przeczysz to znaczy, że sam nie wiesz o czym mówisz. błądzisz. :DDD

  cyt.:”Nauka wyraźnie podaje – zachowuje się jakby był”

  jeśli korzystasz tylko z takich źródeł, i na dodatek nie rozumiesz co czytasz, to wtedy “światło w dopełniaczu zachowuje się jakby było”. ale wystarczyłoby żebyś zajrzał do jakiejkolwiek książki z fizyki zamiast zajmować się żonglerką słowną, i stałoby się jasne, że nauka “postrzega światło jednocześnie jako falę elektromagnetyczną oraz jako strumień cząstek nazywanych fotonami”. to żałosne, że nie wyszliśmy nawet poza poziom samych definicji, a ty już się pogubiłeś…

  cyt.:”i wtedy mamy „różne fotony”, te bliżej żarówki będą miały inną energię czyli częstotliwość niż te dalej, bo materia w tym ośrodku to wytraca wraz z odległością od źródła, czy też pochłania”

  nie. bzdura. nie rozumiesz zjawiska. im dalej od żarówki tym mniej fotonów, ponieważ rozkładają się na większą powierzchnię. wystarczy sobie wyobrazić, że powierzchnia sfery o promieniu x jest 4 razy mniejsza od powierzchni sfery o promieniu 2x. tyle samo fotonów, większa powierzchnia, mniej fotonów na jednostkę powierzchni. proste…

  cyt.:”Atmosfera jest przeźroczysta i nie widać jej światła. Patrząc na Słońce czy Księżyc masz przed nosem atmosferę czyli obraz tak Słońca jak i Księżyca jest wynikiem rozproszenia.”

  idiotyczne…
  rozproszenie światła obiektu uniemożliwia zobaczenie tego obiektu… nie masz pojęcia o podstawach nawet optyki…
  widzenie obiektu polega na tym, że jego światło dociera do oka pod delikatnie innym kątem w zależności od miejsca na obiekcie, z którego pochodzi. rozproszenie światła polega na tym, że to światło odbijane jest w różnych kierunkach, czyli nie trafia do oka. za to trafia inne, które wcale nie pochodzi z miejsca, z którego dociera, tylko z miejsca w którym zostało rozproszone.

  tak więc widząc ostry Księżyc widzisz go dzięki braku rozproszenia światła. rozproszenie natomiast powoduje, że niebo jest jasne, i to światło nakłada się na światło Księżyca, co obserwujemy, a czego zdjęcie ci wysłałem.

  cyt.:”Nikt nie widzi światła Słońca ani światła Księżyca, widać obiekt, byt a nie ich światło, a kształty są zdeterminowane przez pryzmat jaki tworzy atmosfera.”

  jest dokładnie przeciwnie – widzimy tylko światło emitowane przez te ciała, bo jedyne co widzimy to światło. czyli będąc precyzyjnym powinniśmy mówić “widzę światło Księżyca” a nie “widzę Księżyc”. gdyby nie emitowały światła to byś ich nie widział. :)))
  atmosfera nie jest pryzmatem, znowu wykazujesz się nieznajomością terminów, których używasz. a nawet jeśli by była, to pryzmat nie tworzy obrazów, a rozszczepia światło z powodu załamywania światła pod różnymi kątami dla różnych częstotliwości.

  cyt.:”Skąd wiadomo gdzie jest poziom?”

  poziom jest prostopadły do pionu. a pion jest wyznaczany przez wektor siły grawitacji. ty serio nie znasz nawet podstaw…

  cyt.:”Ten poziom morza to tylko średnia i to taka która (…)”

  ale poziom a poziom morza to są zupełnie inne rzeczy. każdy akapit twojej wypowiedzi to coraz większy blamaż…

  cyt.:”Dla obserwatora na jednej szerokości geograficznej na około może być poziom ale względem innego obserwatora może on być pochylony”

  nie “może” a “jest”, na tym polega kulistość Ziemi… i właśnie wykorzystując tę właściwość i sprawdzając kąty obserwacji np. Słońca można wykazać tę kulistość…

  cyt.:”Natura nie tworzy idealnych brył geometrycznych i Ziemia nie jest taką bryłą,”

  nikt nie twierdzi, że jest. na dodatek jest to bez związku z tematem.

  cyt.:”Nauka już wie od dawna, że Ziemia jest bardziej taka:”

  oczywiste. ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ten rysunek przedstawia przesadzoną tysiące razy różnicę w odstępstwie od wzorcowej geoidy? masz tam nawet skalę W METRACH. czyli w praktyce Ziemia jest prawie idealną kulą.

  błaźnisz się, koleś… .. .

 21. MrMruczek 22.12.2018 13:20

  @realista
  Dyskusja jest ciekawa i podziwiam cierpliwość, ale najzupełniej daremna. Dla ludzi potrafiących logicznie kojarzyć poznane fakty, projekcje umysłu Wacka są stosem oczywistych paranaukowych bzdur, podanych z przystawką duchowości w przekonaniu własnego oświecenia.

  Z moich obserwacji wynika, że są osoby, często dysponujące sporym potencjałem IQ, które posiadają tak wielką potrzebę zawierzenia własnego istnienia jakiejś sile sprawczej, istocie wyższej, że wszystko, co może zachwiać tą wiarą, odrzucają tworząc, w miejsce świata realnego, fizycznego i namacalnego, swoje własne wymyślone konstrukcje. To rodzaj naukowej dysleksji.

  Mam przyjaciela. Znamy się od wielu lat. Bardzo inteligentny facet. W wieku 16 lat przeszedł na wegetarianizm. Jeszcze przed trzydziestką został weganinem. Imponował mi. Zawsze aktywny, a ponadto urodzony przywódca, typ zwycięzcy. Jednak kilkanaście lat temu przeszedł kolejną duchową metamorfozę i stał się wyznawcą Sathya Sai Baby. To mnie trochę zdziwiło. Dodatkowo to, co opowiadał o swoim guru wpędzało mnie w zakłopotanie. Jednak nie był to koniec duchowej ewolucji mojego przyjaciela. Jakiś czas temu został bretarianem. Od dwóch lat twierdzi, że nie je i prawie nie pije, a energię dostarcza mu Wszechświat, lecz to, co twierdzi, że wie o Wszechświecie jest szokujące nawet dla tak otwartego umysłu jak mój.

  Dlatego też na podstawie tego doświadczenia twierdzę, że takie dyskusje w niczym nie zmienią sposobu percepcji i interpretacji obserwowanej rzeczywistości przez osoby podobne do Wacka.
  Jednak po zastanowieniu uważam, że to jest dobre iż tacy ludzie istnieją. Dodają kolorytu naszej egzystencji, pobudzają do wysiłku intelektualnego i koniec końców dostarczają rozrywki.

 22. realista 22.12.2018 15:51

  cyt.:”kwant jest najmniejszą porcją energii ale tutaj nikt nie mówi o rozmiarach przestrzennych tylko o stopniach subtelności.”

  o matko, a co to są stopnie subtelności? :/
  znowu zmyślasz…

  jeśli kwant jest najmniejszą porcją energii, to pisałeś bzdury pisząc: “Słońce (…) daje nam jeden ogromny przestrzennie kwant energii”.

  cyt.:”Od kiedy to energie określa się rozmiarami przestrzennymi?”

  od nigdy. i ja czegoś takiego nie pisałem. znowu nic nie zrozumiałeś.
  nie pojmujesz czym jest ilość energii na jednostkę powierzchni? to przeczytaj internet, może się dowiesz.

  cyt.:”Im większy obszar próżni tym większy obszar zajmie ten sam kwant energii i nawet nic nie straci na wartości bo nie bo go co pochłonąć.”

  kwant energii to foton, przygłupie. “przeczytaj internet” i przestań powtarzać bzdury, okej?

  cyt.:”E=mc2 stosuje się do bytów, (bla bla bla brednie ignoranta), od kiedy to?”

  przeczytaj internet, to się dowiesz…
  https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3wnowa%C5%BCno%C5%9B%C4%87_masy_i_energii

  cyt.:”Foton jest falą, od kiedy to fizyka mierzy ilość fotonów (ilość fal?) w zależności od odległości od żarówki?”

  od początku? 😉

  cyt.:”Masz ciemniej nie dlatego że jest mniej fotonów ale dlatego że masz inną częstotliwość i długość fali,”

  nie. inna częstotliwość fali to inny kolor, ignorancie. jasność to właśnie ilość fotonów.

  cyt.:”choć ty za pewne teraz na liczydle liczysz te sztuki fotonów za oknem, boś za głupi aby zrozumieć skąd się bierze dualizm korpuskularno-falowy i czym on właściwie jest.”

  wystarczy zmierzyć ilość energii na jednostkę powierzchni i podzielić ją przez energię pojedynczego fotonu o danej częstotliwości i masz ilość fotonów. dawałem ci nawet przykład zadań z fizyki z bodaj II klasy liceum, ale ty jesteś nieedukowalny i do tej pory nie rozumiesz fizyki na poziomie gimnazjalnym… mam uwierzyć, że rozumiesz dualizm korpuskularno-falowy po tym, co za brednie tu wypisujesz? :DDD

  cyt.:”Częstotliwość i długość fali się zmniejsza wraz z odległością bo każda cząsteczka napotkana będzie ją jakoś zmieniać, dlatego natężenie z dystansem słabnie, podstawy z podstawówki”

  światło napotykając cząsteczkę, która je zaabsorbuje a następnie wyemituje, zmienia kierunek, ale nie częstotliwość. zmyślasz rzeczy właśnie na poziomie podstawówki, bo nie masz pojęcia o zjawiskach omawianych w gimnazjum. :DDD

  cyt.:”my nie widzimy światła tylko różne barwy a one są zależne od długości i częstotliwości fal a nie „gęstości sztuk fotonów” rzeczniku….pudelka”

  różne barwy to światło o różnej częstotliwości. jego natężenie to ilość fotonów…

  ośmieszasz się coraz bardziej z każdym następnym postem. zajmij się lepiej swoimi dopełniaczami i oszczędź sobie wstydu, bo się przykro robi… .. .

 23. kuralol 22.12.2018 15:52

  Ejże odbiegacie od tematu posta, a to jest zwykłe nadużycie. A teraz próba przywrócenia tego od czego się waszmości dyskusja zaczęła:

  Liczba dowodów, poszlak, niemożliwości fizycznych i technicznych jest na prawdę bardzo długa. 1. Manipulacje ze zdjęciami. 2. Manipulacje z filmami. Wyglądają jak niezbyt udane efekty specjalne. Szczególnie start z Księżyca. Brak rozmycia obrazu przez gorące gazy wylotowe silnika!!! 3. Promieniowanie – brak dokładnych danych, 100 MeV protony, gamma i inne cząstki 4. Problemy chłodzenia – próżnia idealny izolator. Chłodzenie podczerwienią nie działa dla tak dużych obiektów, sondy obracają się i mogą się chłodzić. Przykładowo duży obiekt Ziemia chłodzi się kilka miesięcy 5. Nieprawdziwe podanie temperatury powierzchni Księżyca – 120 C. 100 stopni to jest na Saharze i w Kanionach Ameryki Północnej. 6. Niemożliwe przeprowadzenie prób generalnych lądowania startu z księżyca i łączenia z modułem orbitującym. Próby doświadczalne musiał by być jednocześnie próbami rzeczywistymi, bez możliwości poprawek i asekuracji. 7. Brak zaawansowanej elektroniki w celu nawigacji i połączenia z modułem orbitującym. 8. Nieznajomość gruntu Kiężyca. Mogli wywrócić LEM albo wylądować w kilkumetrowej dziurze pyłu = śmierć. 9. ZACHOWANIE SIĘ 3 NIBY ZDOBYWCÓW: WYSTRASZENI, SMUTNI, PODDENERWOWANI. 10. ALBEDO ZIEMI 0,36, Księzyca 0,12, Konwekcja na Księzycu ZERO, brak atmosfery co czyni, że promienie słoneczne padają ostro pod każdym kątem. Jasne jest, że temperatura powierzchni Księżyca to kilkaset stopni. 11. Pośrednie przyznanie się Armstronga i Aldrina. I jescze duże więcej………12. Misja musiała się udać – zimna wojna, pomysł wyszedł od polityków.13. Rzekome problemy z misją Apollo 13, to już w ogóle jest bajka z NASA bo podobno tam UFO im latało.

 24. realista 22.12.2018 19:23

  cyt.:”– kwant jest najmniejszą porcją energii, w próżni jest nią światło i przestrzennie wypełnia ogromną powierzchnie w przyrównaniu do naszych skali, pomimo tego, że nadal jest kwantem.”

  nie.

  cyt.:”Każda większa porcja energii ma swój stopień bezwładności, podlega oddziaływaniom grawitacyjnym a więc ma masę”

  brednie. :DDD

  cyt.:”Jak nie rozumiesz co fizyka ma na myśli poprzez „najmniejszą” porcję energii to lepiej jak nie będziesz się wypowiadał „rzeczniku”.”

  ty chcesz mnie chyba po prostu zmęczyć tymi idiotyzmami i w ten sposób “wygrać mecz”…

  zastanówmy się, ciekawe co też może mieć na myśli fizyka poprzez “najmniejszą porcję, jaką może mieć lub o jaką może zmienić się dana wielkość fizyczna w pojedynczym zdarzeniu”…

  cyt.:”równoważność masy i energii zgodnie z przytoczoną przez ciebie definicją odnosi się do obiektów i układów a nie do światła „rzeczniku””

  nie “przeczytałeś internetu”, osiołku. a w definicji masz wyraźnie: “Pewne obiekty fizyczne (tzw. ciała fizyczne) i układy fizyczne (niekoniecznie złożone z ciał fizycznych np. chmura fotonów[a]), o niezerowej masie spoczynkowej, mają niezerową tzw. energię spoczynkową.”
  :DDD

  cyt.:”energia pojedynczego fotonu zależy od częstotliwości i długości fali a ta zależy od powierzchni (o ile ta nie jest próżnią) bo każdą powierzchnie tworzą układy odniesienia które warunkują te wartości.”

  ładne zdania, szkoda że bezwartościowe…

  cyt.:”Jasno i ciemno jest powiązane z energią, czyli z częstotliwością i długością fali oraz nakładaniem się fal na siebie, choć ty możesz nawet wybełkotać, że tam gdzie jasno i tam gdzie ciemno jest taka sama energia fotonu”

  nie. jasno to więcej fotonów, ciemno to mniej fotonów. dlaczego ty sobie nie poczytasz podręcznika, tylko pieprzysz takie bzdury? jak ci nie wstyd?…

  cyt.:”Nie ma też czegoś takiego jak ilość fotonów”

  jest. ty po prostu nie rozumiesz czym jest foton i sobie zmyśliłeś własną definicję, która przeczy tej fizycznej.
  a to jest tak proste i logiczne, że aż nie do wiary, że po roku czy dwóch nadal nie ogarniasz tego tematu, który w liceum przerabia się na kilku lekcjach…

  cyt.:”ta twoja optyka która dla twojego umysłu jest religią, bo jakże by inaczej, używa pojęcia interferencja, superpozycja fali i inne podobne”

  tu nie ma miejsca na religię, to wszystko jest weryfikowalne i szczerze mówiąc niezbyt trudne dla zdrowego, myślącego umysłu…
  oczywiście, w optyce używamy pojęcia fali, ponieważ światło ma budowę korpuskularno-falową. fale te są to jednakże fotony. trudne do pojęcia, co?…

  cyt.:”czyli nic innego jak to jakich nabierze długości i częstotliwości…”rzeczniku”.”

  ty za to nikogo nie nabierzesz, że wiesz o czym mówisz… :DDD

  cyt.:”zapytaj realistę jaki jest temat. On nigdy nie wie, nie wie co ja piszę i nie wie co sam pisze, nawet nie wie co jest napisane tam gdzie cytuje”

  :DDD
  na szczęście czarno na białym widać kto tu czegoś nie wie.

  tak, jak zauważył MrMruczek (pozdrawiam): “Dla ludzi potrafiących logicznie kojarzyć poznane fakty, projekcje umysłu Wacka są stosem oczywistych paranaukowych bzdur, podanych z przystawką duchowości w przekonaniu własnego oświecenia.”

  a nie na temat piszesz także ty, znaczy też nie wiesz?… ty to jesteś czubek, panie Wacek “światło w dopełniaczu” Placek… .. .

 25. MasaKalambura 22.12.2018 21:28

  Ostatnio oglądaliśmy ze znajomymi archeologami zdiecia przeróżnych skał i kamieni jakie sfotografowały marsjańskie łaziki i zgodnie stwierdzili oni, ze wiele z tych skał odkrytych na ziemi uznanych by zostało przez nich za artefakty ludzkiego pochodzenia. Kawałki budowli rzeźb i pozostałości działaności ludzkiej. To jest dopiero ciekawostka.

 26. realista 22.12.2018 22:23

  cyt.:”Dla ciebie wszystko to kuleczki, większe lub mniejsze co jest żenujące w dzisiejszych czasach.”

  w ogóle nic takiego nie pisałem. :DDD
  nic nie kumasz.

  cyt.:”„chmura fotonów” nie posiada masy spoczynkowej, już ci się plącze wszystko od tego rycia na pamięć ze ściąga.pl lub pudelka.”

  ty nie dyskutujesz ze mną. ty dyskutujesz w tej chwili z wikipedią: :DDD
  “Pewne obiekty fizyczne (tzw. ciała fizyczne) i układy fizyczne (niekoniecznie złożone z ciał fizycznych np. chmura fotonów[a]), o niezerowej masie spoczynkowej, mają niezerową tzw. energię spoczynkową.”

  cyt.:”jaśniej nie jest jak jest więcej fotonów, jeden niewidzialny foton plus drugi niewidzialny foton nie daje nagle widzialnego fotonu, choć wiele razy tutaj podkreślałeś, że zera sumujesz”

  :DDD
  jak można nie pojmować tego, że widać TYLKO fotony? przecież ty robisz z siebie takiego idiotę, że to jest aż niewiarygodne. nie można być tak tępym, nie wierzę normalnie. :DDD

  cyt.:”ja tutaj nikogo nie muszę nabierać, popatrz sobie na poziom artykułów tego portalu, na to co piszą komentujący.”

  jeśli nie zgadzasz się z wikipedią, to przeczytaj wreszcie podręcznik z fizyki. znajdziesz tam TO SAMO. :DDD

  cyt.:” Tym są właśnie średnie, czyli cała twoja „naukowa” rzeczywistość którą zabijasz całe poznanie, bo nigdy się nie dowiesz rzeczywiście z jaką prędkością jechał…”realisto””

  to wszystko jest bez związku z tematem.

  niestety w twoich komentarzach brednie poganiają brednie.
  mnie to jeszcze bawi, ale powoli przestaje. możesz sobie na mnie psy wieszać, ale i tak każdy, kto choć trochę fizykę pojmuje widzi, że jesteś ignorantem i cierpisz na urojenia. :DDD
  błaźnij się dalej… .. .

 27. realista 22.12.2018 23:15

  Atos, takich argumentów używają “przeciwnicy nauki” tacy jak Wacek. może sprecyzuj co miałeś na myśli, bo “dopełniacz” gotów pomyśleć, że go tutaj wspierasz. 😉

  własne zdanie = Ziemia jest płaska, a Słońce to jeden wielki foton, bo to światło w dopełniaczu liczby pojedynczej ;)… .. .

 28. realista 23.12.2018 12:19

  cyt.:”nawet języka polskiego nie znasz i czytać nie potrafisz.”

  w przeciwieństwie do ciebie, co nie? panie “światło w dopełniaczu”. ;DDD

  cyt.:”No jeżeli ty realista uważasz, że gdzieś w Wikipedii jest wzmianka o tym, że energię się mierzy centymetrem i podaje jej rozmiary przestrzenne”

  nigdzie nic takiego nie pisałem. to twoje urojenia. idiotyczne urojenia. tak właśnie potrafisz czytać. 😀

  cyt.:”albo foton idzie w sztukach”

  tak, mój drogi. “foton idzie w sztukach”. światło to strumień fotonów. foton to kwant energii. energia fotonu zależy od jego częstotliwości. energia strumienia fotonów zależy od ilości fotonów i ich energii. i wiesz co? jest o tym nie tylko w Wikipedii, ale w każdej encyklopedii i każdym podręczniku z fizyki…

  weź dorośnij, bo się błaźnisz aż przykro. nie wiem co chcesz osiągnąć pisząc o mnie takie głupoty, skoro wystarczy sprawdzić w encyklopedii, że piszesz bzdury o fotonach, dopełniaczach itp… .. .

 29. realista 23.12.2018 14:43

  cyt.:”Nikt w strumieniu nie liczy sztuk wody i tak samo nikt nie liczy sztuk fotonów”

  bo nie ma takiej potrzeby. jednak chyba nie zaprzeczysz, że w strumieniu wody jest konkretna liczba jej cząsteczek, co? i można je policzyć… tak samo z fotonami.

  cyt.:”bo światło to nie jest suma maluteńkich rozmiarowo światełek, foton tym nie jest,”

  światło JEST sumą fotonów. foton to światło.

  cyt.:”tak samo woda nie jest sumą maluteńkich kropelek wody.”

  ale niezaprzeczalnie jest ogółem cząsteczek wody.

  cyt.:”Rzecz tylko w tym, że jest to bezwartościowa bzdura, głupia abstrakcja nie mówiąca niczego”

  jak wszystko, co sobie zmyślasz…

  cyt.:”bezwartościową głupotą jest próba wyobrażania sobie, że „swobodnie latają” maluteńkie świecące kuleczki.”

  no i dlatego nikt tak sobie tego nie wyobraża, tylko ty.

  cyt.:”Oddzielnie jedna sztuka zachowuje się jak byt, za to już wielość zachowuje się jak fale a fale są nierozdzielone.”

  zrozum, że nawet jeden foton jest falą…
  inaczej nie miałby częstotliwości, bystrzacho… :DDD

  cyt.:”Taki właśnie idiotyzm tworzy twój chory umysł po kontakcie z naukowymi definicjami. Sam nie wiesz co piszesz i co czytasz.”

  odnoszę wrażenie, że ty piszesz sam do siebie. sam krytykujesz to, co sam zmyśliłeś, a potem oskarżasz się o niezrozumienie definicji…

  człowieku, poczytaj w końcu o fizyce światła, bo piszesz takie głupoty, że ręce opadają… .. .

 30. realista 23.12.2018 16:53

  cyt.:”Foton nie jest cząsteczką tylko falą.”

  Einsteinowi to powiedz…

  “[foton] Wykazuje dualizm korpuskularno-falowy, więc równocześnie ma cechy cząstki i fali elektromagnetycznej.”
  “W 1909 i 1916 roku Einstein wykazał, że jeśli prawo Plancka, opisujące promieniowanie ciała doskonale czarnego, jest słuszne, kwanty energii muszą mieć pęd p = h/λ, co czyni je pełnoprawnymi cząstkami. Pęd fotonu został zaobserwowany eksperymentalnie przez Artura Comptona w rozpraszaniu wysokoenergetycznych fotonów na swobodnych elektronach.”

  cyt.:W oceanie jest wiele fal ale ich ilość nie ma wpływu na to jaką energię niesie ocean no i są nierozdzielne od całości.”

  bo woda i ocean nie są dokładną analogią do fotonu i fizyki kwantowej.

  cyt.:”Po jakiego tak uparcie zmyślasz bzdury „rzeczniku”?”

  nic nie zmyślam, przeczytaj pieprzony podręcznik, tłuku jeden…

  cyt.:”Nikt nie liczy sztuk fotonów”

  dawałem ci nawet przykład zadania z liceum, gdzie należało obliczyć ilość fotonów, ale ty żyjesz w stanie tak totalnego zaprzeczenia, że nie dotarło.

  cyt.:”światło nie jest sumą malutkich cząsteczek światła”

  jest.

  cyt.:”nikt też sobie nie wyobraża żadnego „swobodnego latania” i materii która w tym lataniu przeszkadza.”

  mylisz się całkowicie. fizyka mówi o tym, że foton ma prędkość i kierunek…
  trudno też nie nazwać absorpcji przeszkadzaniem, skoro to pochłonięcie fotonu przez atom…
  z czym więc dyskutujesz?

  cyt.:”Ty jesteś na tyle durny, że sobie wyobrażasz rozmiar fotonu”

  nie, to ty jesteś na tyle durny, że stale imputujesz mi swoje urojenia. nigdzie nie pisałem o rozmiarze fotonu. pisałem o energii, która się rozkłada na coraz większą powierzchnie, i jest to tzw. prawo odwrotności kwadratu odległości. po prostu nie skumałeś jak zwykle… :DDD

  cyt.:”myślisz że jak ich zbierzesz to kupy to jest ich tam wiele i wtedy widać jak świecą”

  świecenie to emisja fotonów. fotony nie świecą, one SĄ światłem. nawet jeden foton nim jest…

  cyt.:”Fotonów się nie sumuje”

  sumuje się. poczytaj podręcznik…

  cyt.:”Zmyśliłeś kretynizm roku i teraz chcesz się z niego wykręcić sofistyką wciskając, że nigdzie nie mówisz tego co cały czas mówisz”

  sofistyka to twoje narzędzie. ja ci cytuję definicje, a ty ich nawet nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać, panie Wacek “światło w dopełniaczu” Placek :DDD… .. .

 31. realista 23.12.2018 17:55

  przecież ja ci wyjaśniam tutaj coś, co wiadomo od 100 lat, pajacu…
  próbuję cię zachęcić, żebyś w końcu przeczytał jakiś podręcznik, zamiast zmyślać plackofizykę.
  jeszcze niedawno pieprzyłeś coś o fizyce kwantowej, a teraz jakoś światło jest falą taką jak te na oceanie? na bieżąco to wszystko zmyślasz? to rób chociaż notatki, żebyś sobie sam nie przeczył.

  cyt.:”bo sobie je dodamy i nagle świecą”

  w ogóle nie czytasz, co się do ciebie pisze? czy jesteś tak tępy, że nie rozumiesz po prostu?
  powtarzam: świecenie to emisja fotonów. fotony nie świecą, one SĄ światłem. nawet jeden foton nim jest…

  cyt.:”Nie wiem po co ten CERN zbudowali”

  dokładnie. bo co to ma wspólnego z CERN, to chyba tylko twój chory mózg wie. nawet nie wiesz co oni tam robią i że to nie ma związku z oczywistością sumowania energii fotonów…

  długo jeszcze tak będziesz pieprzył, zamiast wziąć się do nauki i poznać to, co krytykujesz bez najmniejszej wiedzy o tym?… .. .

  PS. a ty nie zdajesz sobie sprawy, że fale się sumują? :DDD

 32. realista 23.12.2018 19:27

  cyt.:”Jedyne co ty wyjaśniasz, to to, iż światło jest podzielne na policzalne sztuki światła które sobie swobodnie latają po przestrzeni”

  tak właśnie mówi fizyka…

  cyt.:”i podlegają dynamice, bo mogą się odbić”

  odbicie polega na absorpcji i emisji. wszystko ci się miesza…

  cyt.:”i coś im może stanąć na drodze.”

  tak, np. cząsteczka, która zaabsorbuje foton.

  cyt.:”Chciałbym się dowiedzieć w którym to podręczniku tak podają, bo cały czas do niego odsyłasz?”

  KAŻDYM. a więc przyznajesz, że żadnego nie czytałeś? :DDD

  cyt.:”W moich podręcznikach jest napisane, że światło to fala elektromagnetyczna i tej fali się nie dzieli na cząstki”

  korzystasz z podręczników z XIX wieku? :DDD

  cyt.:”do tego nie lata ona swobodnie bo fale nie latają i nie posiadają swobody”

  do tego nie wiesz co to jest fala… dramat…
  fala Z DEFINICJI się porusza, osiołku… :DDD

  cyt.:”klasyczny eksperyment ze szczelinami też jest wyjaśniany za pomocą analogi wody i to dosłownie.”

  dżizes. :DDD
  zapomniałeś chyba o eksperymentach dowodzących korpuskularno-falowej budowy światła. a dopiero co ci o tym pisałem… problemy z czytaniem?

  cyt.:”Oczywiście można wykonać takie zadanie ale jest to bezużyteczna pusta abstrakcja”

  toteż rzadko kiedy się to robi, bo po co nam te informacje? podobnie nie podajemy ilości cząsteczek wody, tylko ilość litrów. to ty się do tematu ilości fotonów przyssałeś bez sensu. tak czy siak nie jest to abstrakcja, tylko ilość fotonów.

  cyt.:”bo w każdym ośrodku mamy różne barwy i natężenia a więc fotony o różnych częstotliwościach”

  dlatego trzeba też ujmować częstotliwość w równaniach. E=hv, pamiętasz? a suma to też nie wiesz co to jest?

  cyt.:”fotony o różnych częstotliwościach i długościach”

  a dlaczego ty piszesz o częstotliwości i długości? jedno jest odwrotnością drugiego, więc wiadomo, że jak różne częstotliwości to i różne długości… :DDD

  cyt.:”bo po tym, że ktoś wierzy w prawdziwość takiego równania można poznać debila.”

  o rany, wszyscy fizycy to debile, a Planck był największym. ;DDD

  cyt.:”Z tego co podają moje podręczniki to strumień świetlny jest wielkością mówiącą o mocy określonej fali a nie określeniem na ilość fotonów”

  a jak mówią o mocy, to już energii nie potrafisz z tym skojarzyć, a wykonanie podstawowego dzielenia przekracza twoje zdolności? :DDD

  ty to jesteś przypał… .. .

 33. realista 23.12.2018 19:58

  cyt.:”Tak rzeczniku masz racje we wszystkim :)”

  zamiast nieudolnie ironizować to po prostu weź normalny podręcznik i przeczytaj, bo wychodzisz na głupka zwyczajnie… .. .

 34. MasaKalambura 23.12.2018 23:09
 35. realista 23.12.2018 23:27

  OMG… serio??? naprawdę JA mam ci pomóc znaleźć źródła o dualizmie korpuskularno-falowym??? sam jesteś zbyt… zajęty?…

  cyt.:”nigdzie nie mogę znaleźć wzmianki o latających swobodnie świecących kuleczkach.”

  nic dziwnego, bo fotony to nie są świecące kuleczki, o czym pisałem ci już ze sto razy, bystrzacho… problemy z czytaniem?

  no to może…
  http://www.gazetamiedzyszkolna.pl/2016/06/17/nauka-niezwyczajna-dualizm-korpuskularno-falowy/

  jak ci mało i pragniesz wzorów to poczytaj więcej…
  https://ilf.fizyka.pw.edu.pl/podrecznik/1/2/2
  https://ilf.fizyka.pw.edu.pl/podrecznik/1/2/6
  https://www.edukator.pl/dualizm-korpuskularno-falowy,1415.html
  http://voltwo.webd.pl/matura/fizyka/pliki/39-dualizm_korpuskularno-falowy.pdf (tylko po to, żebyś się dowiedział, że to jest na maturze)

  albo pooglądaj…
  https://www.youtube.com/watch?v=dijU6qSa2ik

  cyt.:”i piszą w dopełniaczu”

  długo zamierzasz to jeszcze ciągnąć? nie rozumiesz, że w definicji fotonu w wiki w nawiasie podano jedynie źródłosłów terminu foton od fotos czyli w łacinie światło (fos) ale w dopełniaczu, czyli światła (fotos), bo “ładniej brzmi”??? jesteś aż tak głupi czy po prostu zabrnąłeś za daleko i nie umiesz się przyznać, że strzeliłeś gafę???… .. .

 36. MasaKalambura 24.12.2018 09:22

  Człowieku nawet nie wiesz jak bredzisz.
  Chciałeś podręcznik, dostałeś. Chciałeś latające kuleczki, dostałeś. Chciałeś żebyś świeciły, tego dostać nie mogłeś, bo one są światłem. Są falą. Są cząsteczką.

 37. realista 24.12.2018 11:03

  twoje wykręcanie kota ogonem jest żałosne…

  cyt.:”Problem w tym że tam nie ma nigdzie mowy o latających świecących kuleczkach”

  oczywiście, bo to jest twoje urojenie, i cały czas próbujemy cię wyprowadzić z błędu, ze sto razy ci pisałem, że fotony to nie świecące kuleczki… a ty w kółko swoje…
  nie zrozumiałeś tego, co mówi nauka, i wyśmiewasz WŁASNE WYOBRAŻENIE. dlatego dostałeś te linki, żebyś się mógł nauczyć że foton jest i falą i cząsteczką, i przestał wypisywać głupoty o świecących kuleczkach…

  chciałeś podręcznik – dostałeś. i mimo, że jest tam wszystko, czemu zaprzeczałeś, to my tego nie rozumiemy, a nie ty…

  co nie przeszkadza ci pisać “i w naturze żadne strumienie fotonów nie latają”…

  cyt.:”Realista nie wiesz co to jest dopełniacz to się nie poć i nie zmyślaj bo każde dziecko po podstawówce wie, że żywioły piszemy w dopełniaczu”

  ja pier…
  i te wszystkie debilizmy wypisujesz tylko dlatego, że nie potrafisz nawet ze zrozumieniem przeczytać definicji i boisz się do tego przyznać… całą teorię sobie do tego zmyśliłeś, ty nasze dziecko z podstawówki…

  cyt.:”tutaj w filmiku pan wyraźnie mówi jak do dziecka”

  dlatego ci to dałem, a ty dalej piszesz bzdury…

  cyt.:”Energia fotonu zależy od długości fali czyli foton jest cały czas falą”

  sam ci ten wzór dawałem. TAK, foton to FALA, ale i CZĄSTKA! sam ci to pisałem wielokrotnie!

  cyt.:”No ale jak nie pojmujesz realista nawet własnych linków (co zresztą potwierdzasz w każdej dyskusji)”

  ważne, że w końcu przeczytałeś, choć niewiele zrozumiałeś. teraz jeszcze musisz zrozumieć ten strumień fotonów, ale chyba za daleko z tym zabrnąłeś tak, jak z dopełniaczem, i chyba nie ma możliwości żebyś przyznał się do błędu.

  i tak jest znaczny progres. bo chyba teraz po lekturze nie powiesz już, że “Słońce to jeden wielki foton, bo jest światłem w dopełniaczu liczby pojedynczej”, nie? już wiesz co to jest foton, i pozostaje dla ciebie tylko gimnastyka jakby tu ściemnić, że fala światła nie składa się z kwantów światła, tak jak woda nie składa się z cząsteczek wody :DDD… .. .

 38. MasaKalambura 24.12.2018 11:22

  A ja pamietam bardzo wyraźnie, ze nazwałeś Słońce wielkim fotonem.

  Realista nazywał światło cząsteczką i razem liczyliśmy ich ilość. A potem bez zgrzytu falą, bo na to zezwala dualizm zjawiska. Dziwne jest, ze cię to dziwi i ze z tego powodu atakujesz jego inteligencję. Skoro dualizm, to podwójna definicja. A jak podwójna definicja to i podwójne wyliczenia. Proste jak Iing i Jang.

 39. realista 24.12.2018 12:03

  cyt.:”Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek Słońce nazwał jednym wielkim fotonem”

  wielu rzeczy nie pamiętasz, bo zmyślasz na bieżąco. mówiłem – rób notatki, bo sobie sam przeczysz.

  cyt.:”za to pamiętam wyraźnie jak pisałeś wiele razy o latających sztukach światła którym materia przeszkadza w tej beztrosce latania”

  pisałem o cząsteczkach światła, czyli fotonach. masz to w tych źródłach, których nie rozumiem.

  cyt.:”więc teraz się wykręcasz i wciskasz, że mi powtarzałeś cały czas to co ja tu powtarzałem (a każdy może przeczytać co kto pisał)”

  dokładnie. o rany, ile ja to razy pisałem, że powtarzasz po mnie, i każdy może przeczytać co kto pisał… nawet to po mnie powtarzasz… :DDD

  cyt.:”Nie przeszkadza w żadnej swobodzie latania bo każde światło ma określoną długość i częstotliwość jest już przypisane do swego celu, nie ma swobody i nie fruwa.”

  materia absorbująca foton w oczywisty sposób przeszkadza w jego locie. ABSORBUJE GO. :DDD
  “BO”? czy coś tu z czegoś wynika? “przypisane do swego celu”? to jest nonsensowny bełkot.

  poza tym zrozum, że długość to odwrotność częstotliwości, więc bez sensu pisać “częstotliwość i długość”. już ci to pisałem, ale ty chyba bierzesz tę długość potocznie, jak długość ogona…

  cyt.:”Ja Słońce nazywam bytem, jest to obiekt fizyczny, ty majaczysz że jest światłem czyli fotonem tylko w liczbie mnogiej”

  co za nonsens…
  pisałem, że Słońce emituje światło czyli fotony, a nie że jest światłem, imbecylu.

  cyt.:”patrząc na Słońce widzimy światło a patrząc na niebo widzimy światło atmosfery, choć wiadomo że widać tylko byty materialne i ich barwy oraz natężenia”

  niby tyle rozumiesz, a potem piszesz taką bzdurę, i od razu widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz…
  patrząc na Sońce odbierasz fotony przez nie wysyłane. patrząc w niebo odbierasz również fotony, ale te, które zostały zaabsorbowane przez cząsteczki atmosfery i wyemitowane w innym kierunku (ROZPROSZONE). widzieć to znaczy odbierać fotony. widzisz więc nie stricte obiekty materialne, ale TYLKO światło, które emitują, bądź odbijają.
  przykład? tęcza. czy tęcza jest bytem materialnym?
  inny przykład? cień. czy cień to byt materialny?

  cyt.:”światła nie widać, nie widać fotonu, choć wiele razy podkreślałeś że widać tylko fotony co jest żenadą roku.”

  żenada roku jest to, że mimo tylu tłumaczeń, źródeł, ilości czasu, a nawet rzekomego brata fizyka, ty nadal nie pojmujesz oczywistości tego stwierdzenia…
  najprawdopodobniej po prostu wyobrażasz sobie coś idiotycznego zamiast to, co de facto piszę. a sprawa jest banalnie prosta do zrozumienia – czy widzisz przedmioty w absolutnej ciemności? czy dopiero wtedy, gdy padnie na nie światło i odbije się? czy widziałbyś je, gdyby całkowicie pochłonęły to światło zamiast odbić?

  cyt.:”Choćbyś przeczytał wszystkie książki do fizyki, i tak nie będziesz miał pojęcia co tam jest napisane. Jesteś owcą”

  i choćbyś milion razy to powtórzył, to i tak o stanie twojego czy mojego rozumienia świadczy tutaj to, co piszemy. a ty piszesz kompletne bzdury, co widać we wszystkich twoich komentarzach, panie Wacek “światło w dopełniaczu” Placek… .. .

 40. MasaKalambura 24.12.2018 12:03

  Owszem Słońce wytwarza i wysyła przestrzeń określoną, zmienną w czasie (obecnie mamy słoneczne minimum) porcję energii w każdej milisekundzie. Ale nie jest to energetyczna wartość fotonu, tylko tych fotonów pierdyliard pierdyliardow na milisekundę.
  Zatem bredzisz. Słońce nie wysyła foton ani nie jest fotonem, nawet symbolicznie. Słońce to gwiazda i jest fabryką fotonów promieniowania, plazmy, i energii wszelakiej. Nie mówiąc już o Helu.

 41. realista 24.12.2018 12:04

  cyt.:”Słońce emituje jedną porcję energii na jeden ułamek czasu, czyli jeden foton.”

  ja pier…
  i ty masz czelność pisać “Choćbyś przeczytał wszystkie książki do fizyki, i tak nie będziesz miał pojęcia co tam jest napisane”…

  wymiękam… .. .

 42. realista 24.12.2018 12:20

  cyt.:”światła musi wyemitować tą pierwszą porcję energii, ten pierwszy foton, a potem następny i następny i od tego bierze się częstotliwość.”

  Wacuś, osiołku, częstotliwość światła to nie jest ilość fotonów wysyłana w czasie. :DDD
  nie masz pojęcia nawet co to jest częstotliwość fali i popełniłeś właśnie najbardziej podstawowy błąd, jaki można popełnić. dostałbyś pałę w gimnazjum za takie stwierdzenie.
  nie chodzi o częstotliwość emisji fotonu, tylko o częstotliwość zmian pola EM, którymi ten foton jest.
  analogia jest taka – jeśli weźmiesz gitarę i przyciskając strunę e1 na V progu będziesz trącał ją 4 razy na sekundę, to częstotliwość dźwięku nie wyniesie 4 razy na sekundę (4 Hz), tylko 440 razy na sekundę, czyli 440Hz, bo to jest CZĘSTOTLIWOŚĆ dźwięku…

  cyt.:”Klasyczny test metodologiczny po którym sprawdzają czy mają do czynienia z fizykiem czy ze zwykłą owcą co tylko powtarza.”

  weź już Wacuch nie udawaj, bo takie brednie wypisujesz, że cię na poważnie brać nie można. ty byś żadnego testu nie zdał, włącznie z testem z fizyki z gimnazjum…

  twoje komentarze to stek bzdur, i mam ich już dosyć… .. .

 43. realista 24.12.2018 12:57

  cyt.:”to wcześniej jako pierwsze zdarzenie musi nadać pierwszą cechę oddziaływaniom, bez tego nie ma oddziaływań a więc innych cząstek i energii.”

  dżiz… jakie ci się bzdety roją w tej głowie… wszystko mieszasz bo nic nie rozumiesz.
  cechowanie w fizyce nie ma żadnego związku z potocznym słowem cecha, baranie jeden…
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cechowanie_(fizyka)

  cyt.:”Słońce nie produkuje fotonu, bez sensu powtarzacie idiotycznie uproszczenia jak owce.”

  Słońce emituje gigantyczne ilości fotonów czy ci się to podoba czy nie…

  cyt.:”ta fala niesie z sobą tylko pierwszą cechę jaką jest spin, czyli wektory związane z poruszeniem”

  ponownie używasz słowa cecha w znaczeniu potocznym, a nie o to chodzi, nic nie rozumiesz. 😀
  dalej – spin to nie określenie ruchu. mylisz tutaj fizykę klasyczną z fizyką kwantową. tu też nic nie rozumiesz. https://pl.wikipedia.org/wiki/Spin_(fizyka)
  BREDZISZ.

  cyt.:”Foton czyli bozon cechowania NIE ŚWIECI !!! nie jest latającym światełkiem, to tylko nośnik oddziaływania”

  cały czas ci piszemy, że foton nie świeci i nie jest latającym światełkiem. :DDD

  cyt.:”energia jest dopiero potem, na początku nie ma żadnej energii fotonu i nie może być żadnym prawem, ona dopiero wynika z zetknięcia się z materią”

  foton ma energię zależną od częstotliwości. jest energią wyemitowaną przez jakąś cząstkę, dostarcza energii będąc zaabsorbowanym. a pomiędzy tymi dwoma zdarzeniami według ciebie energii nie ma… magic…

  cyt.:” W Kosmosie jak jest ciemno, nie ma po drodze materii to jest tylko jeden foton kinematyczny o spinie, bez ładunku, bez momentu magnetycznego i o zerowej masie spoczynkowej.”

  w kosmosie jest jasno. :DDD

  cyt.:”realista a jak uderzysz 3 razy na sekundą to także będzie 440Hz?”

  a jak myślisz?

  cyt.:”Jednak ilość emisji ma znaczenie, twój problem że po raz kolejny wszystko zrozumiałeś zbyt dosłownie.”

  ilość emisji ma oczywiście znaczenie, ale nie dla częstotliwości, a dla… jasności, mocy, wypromieniowywanej energii :DDD… .. .

 44. realista 24.12.2018 13:33

  cyt.:”Po raz kolejny swoimi linkami potwierdzasz moje słowa przecząc swoim.”

  nie. wystarczy przeczytać co ty pisałeś, a co jest tam…:
  “ta fala niesie z sobą tylko pierwszą cechę jaką jest spin, czyli wektory związane z poruszeniem” vs. “spin natomiast nie jest związany z ruchem obrotowym, jest wewnętrzną właściwością cząstki, taką jak na przykład ładunek.”

  tak więc widać wyraźnie, że piszesz bzdury i nawet o tym nie wiesz…

  cyt.:”Spin to jest rodzaj zmiany symetrii, kierunek wektorów tej zmiany.”

  nie masz pojęcia o czym piszesz. symetria dotyczy równań falowych https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcja_falowa , a pewne jest, że nie masz o nich zielonego pojęcia, bo nie wiesz nawet czym jest częstotliwość…

  faktycznie szkoda czasu na rozmowy z tobą, panie “dopełniacz”… .. .

 45. realista 24.12.2018 13:34

  i co, nie odpowiesz?

  “cyt.:”realista a jak uderzysz 3 razy na sekundą to także będzie 440Hz?”

  a jak myślisz?”

  samo to jest dowodem na to, że nie masz pojęcia o czym piszesz…

  rozmawiamy o fizyce kwantowej z gościem, który nie wie co to częstotliwość… kuriozum jakieś :DDD… .. .

 46. MasaKalambura 24.12.2018 13:58

  Fali akustycznej.

 47. realista 24.12.2018 14:40

  cyt.:”W próżni więc foton ma każdą możliwą energię i żadnej określonej, jest potencjalny, ona się dopiero urzeczywistnia przy kontakcie z daną materią i tylko materia świeci, ma barwy i jest obserwowalna.”

  co to znaczy świecić?
  co to jest barwa materii?
  co to jest prędkość światła?

  chłopie, bełkoczesz, “Piszesz bez sensu żeby tylko cokolwiek bredzić, tak jak teraz o tej częstotliwości”, spinie, cechowaniu, energii itd….

  faktem jest, że napisałeś “a jak uderzysz 3 razy na sekundą to także będzie 440Hz?” co znaczy, że nie wiesz co to jest częstotliwość. zrozum, że tyle wystarczy, żeby ktoś, kto zna temat zauważył, że nie wiesz o czym mówisz. naprawdę.
  możesz teraz napisać, że to było pytanie ironiczne albo że to ja nie rozumiem, ale już poszło w świat…
  no to “jak uderzysz 3 razy na sekundą to także będzie 440Hz” czy nie i dlaczego? :DDD… .. .

 48. realista 24.12.2018 14:52

  jedno ci trzeba przyznać – masz niebywały talent do robienia sałatek… słownych. potrafisz tak operować słowem, że mimo iż nie masz pojęcia o czym piszesz, można na pierwszy rzut oka nabrać się, że w ogóle ma to jakiś sens… nabierasz tak wszystkich wokół, nabrałeś nawet sam siebie. gratuluję…

  dobra, kończę, bo mi się wyczerpuje ekspresja genów… .. .

 49. realista 24.12.2018 16:11

  cyt.:”Częstotliwość to liczba drgań przez czas, a to że sobie wybrałeś określoną oktawę pokazuje jasno, że nie potrafisz stosować trafnych analogii,”

  a więc mamy potwierdzenie, że nie rozumiesz ani tego, czym jest częstotliwość, ani nawet nie potrafisz zrozumieć analogii. :DDD

  jak myślisz, czego analogią jest ta “określona oktawa”? uważasz, że jest zła? daj lepszą i wykaż niezgodność mojej z opisywanym zjawiskiem. no dalej! pośmiejemy się. :DDD

  cyt.:”może dlatego wolisz piłki zamiast wody myśląc o świetle”

  to nie jest kwestia, co ja wolę, tylko co mówi na ten temat fizyka. 😀
  a fizyka nie mówi o żadnych piłkach, ośle jeden, i żenujące jest, że piszę ci to sto pierwszy raz…

  cyt.:”nie potrafisz odmieniać przez dopełniacze tylko zawsze liczysz sztuki.”

  i dalej to ciągniesz? nie przyznasz się, że z tym dopełniaczem walnąłeś gafę? sam w to już nawet uwierzyłeś? teraz “odmieniasz przez dopełniacze”, powiadasz? debilizm…

  cyt.”Częstotliwość to liczba drgań przez czas,”

  czyli co, jaki sens miało “a jak uderzysz 3 razy na sekundą to także będzie 440Hz”? :DDD
  nie miało żadnego, prawda?

  a jaki miało sens “musi wyemitować tą pierwszą porcję energii, ten pierwszy foton, a potem następny i następny i od tego bierze się częstotliwość”?

  nie miało żadnego, bo częstotliwość to co? to “liczba drgań przez czas”. liczba drgań [pola EM], a nie liczba emitowanych fotonów w czasie.

  no więc “jak uderzysz 3 razy na sekundą to także będzie 440Hz”?
  a zatem czy “pierwszy foton, a potem następny i następny i od tego bierze się częstotliwość”?

  Wacuś, nie kręć, odpowiedz prosto, i jeśli się myliłeś to przyznaj się, że się myliłeś. to ludzka rzecz. miej odrobinę choć honoru… .. .

 50. realista 24.12.2018 16:37

  cyt.:”No z dopełniaczem potwierdzasz, żeś owca skoro widzisz gafę w poprawnym odmienianiu żywiołów.”

  co to jest “poprawne odmienianie żywiołów”??? :DDD

  “Foton (gr. φῶς – światło, w dopełniaczu – φωτός, nazwa stworzona przez Gilberta N. Lewisa[1]) – cząstka elementarna z grupy bozonów,”

  tyle w kwestii dopełniaczy. 😀

  cyt.:”i obliczać ilość sztuk wody w oceanie”

  zła analogia. ale już “ilość cząsteczek wody w oceanie” byłoby mniej więcej poprawną analogią. i co, nadal śmieszne? 😀

  cyt.:”A z częstotliwością to sam tonąc się brzytwy złapałeś bo liczba drgań przez czas to jest właśnie liczba emisji przez czas”

  właśnie nie. 😀
  czyli nie rozumiesz jednak.

  cyt.:”440hz nie jest wynikiem dzielenia ilości drgań przez czas.”

  nie? :DDD
  a co to jest Hz?

  ty to jesteś dopiero baran… .. .

 51. realista 24.12.2018 18:23

  cyt.:”a potem wyśmiać kogoś kto pisząc o ilości światła piszę zgodnie z definicją, czyli w dopełniaczu, bo liczby mnogiej dla światła nie ma podanej bo takowej nie ma w żadnym języku.”

  jak można być tak tępym, aby wysysać całą teorię o światłach w dopełniaczu na podstawie przypisku o pochodzeniu słowa “foton”… :DDD
  światła nie ma, powiadasz, w liczbie mnogiej w żadnym języku? czyli nie ma możliwości powiedzieć “światła samochodu”? to dzięki za info… faktycznie nie wiedziałem. 😉

  cyt.:”Częstotliwość to liczba drgań przez czas ale do tego dochodzi jeszcze obszar bo zależy czego to dotyczy. 440hz nie masz z dzielenia 4 przez 1, masz po prostu tak dostrojony (napięty) instrument.”

  nie rozumiesz nawet pytania. :DDD

  piszesz takie niedorzeczności, że się tylko pogrążasz. wiem, że nie rozumiesz dlaczego pisząc to się błaźnisz, ale chyba nikogo to nie dziwi. :DDD

  cyt.:”bo wtedy dokonam częstszych emisji i cały obszar, pokój będzie musiał tą energię przyjąć w ciągu sekundy”

  czyli uważasz, że częstsze emisje (częściej zapalane światło w ciągu sekundy) to większa częstotliwość światła? no odpowiedz, proszę.
  jeśli zapalę światło 4 razy w ciągu sekundy, to światło ma mniejszą częstotliwość niż kiedy zapalę światło 50 razy?
  analogicznie jeśli trącę strunę 4 razy w ciągu sekundy, to dźwięk ma mniejszą częstotliwość niż kiedy trącę ją 50 razy?

  piszesz “bo wtedy dokonam częstszych emisji i cały obszar, pokój będzie musiał tą energię przyjąć w ciągu sekundy, a to da nam zupełnie inną widzialność, jasność a ona jest powiązana z długością fali a ta z częstotliwością”, czyli rozumiem, że zapalenie światła 50 razy da nam częstotliwość światła 50 Hz, tak? podobnie jeśli trącę strunę 4 razy, to mam częstotliwość dźwięku 4 Hz, tak? to właśnie napisałeś? :DDD

  a jeszcze napisz proszę jaki jest związek pomiędzy częstotliwością a długością światła…
  wyjaśnij mi tak, żeby mi w pięty poszło. mógłbyś?… .. .

 52. realista 27.12.2018 13:20

  cyt.”Jako foton czy jako żywioł jest niepoliczalne i są to podstawy języka i poprawnej mowy, ale dla owcy to zapewne sałatka słowna.”

  a kto mówi o jakichś żywiołach oprócz ciebie? gdzie wśród żywiołów jest światło? może ogień, ale nie światło. tak czy siak jest to bez znaczenia.
  oczywiste jest, że są rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, ale fizyka jest bardzo konkretna, i mówi o zjawiskach, oraz wyjaśnia ich szczegóły. i tak, jak światło to fotony, tak w chemii woda to cząsteczki H2O, a w biologi homo sapiens to człowiek.
  to ty masz problemy z rozróżnianiem kiedy mowa jest o ogóle, a kiedy o szczegółach. dlatego wszystko ci się miesza i w konsekwencji zupełnie nic z nauki nie rozumiesz.

  cyt.:”Częstotliwość zgodnie z wzorem jest zależna od ilości emisji. Jedna emisja fotonu nie utworzy fali o długości i częstotliwości”

  a więc właśnie przyznałeś się, że NIE WIESZ CZYM JEST CZĘSTOTLIWOŚĆ…
  przykro mi, ale właśnie potwierdziłeś, że nie posiadasz najbardziej PODSTAWOWEJ wiedzy na temat fal, światła, a więc fizyki. nie masz najmniejszych podstaw do kwestionowania tematu.

  otóż NIE, mój drogi nieuczku, częstotliwość światła nie jest zależna od emisji. częstotliwość to ilość pełnych zmian pola elektromagnetycznego w ciągu sekundy. gdybyś myślał logicznie to zauważyłbyś, że częstotliwość np. światła fioletowego to 750 THz (terahertz’ów) – 750 milionów milionów drgań na sekundę! coś świta?

  jedna emisja fotonu, to już jest emisja fali o danej częstotliwości. częstotliwości zależnej od energii emisji. stąd we wszystkich źródłach, których to TY nie ogarniasz, bo masz problemy z rozumieniem treści naukowych, możesz znaleźć wzór na energię POJEDYNCZEGO FOTONU E=hv. v to właśnie ta gigantyczna częstotliwość, a h to stała Planck’a, czyli wartość ekstremalnie mała, stąd energia pojedynczego fotonu jest znikoma, ALE JEST! to, że ci się wydaje, że foton jak i kropelka wody nie mają żadnej mierzalnej energii świadczy tylko o twojej żałosnej ignorancji.

  dalej – znowu napisałeś “długości i częstotliwości”, czego mimo prośby nie wytłumaczyłeś, a więc daje mi to podstawy żeby stwierdzić, że również bezpośredniego związku między nimi nie dostrzegasz. z tego co piszesz wynika, że chodzi ci o długość trwania emisji światła oraz częstotliwość jego “zapalania i gaszenia”.
  otóż, bystrzacho ty nasz, NIE…
  to jest właśnie podstawowy błąd i uczy się o tym na fizyce w gimnazjum! na sprawdzianie dostałbyś pałę, panie filozof. nie ogarniasz nawet podstaw mimo, że przeczytałeś ponoć linki, które ci z Masą daliśmy (widać jak ty czytasz ze zrozumieniem), mimo że tłumaczyliśmy i staraliśmy się nakierować cię przywołując różne przykłady i analogie. bezskutecznie, jesteś niezdolny do logicznego rozumowania…
  długość i częstotliwość fali są ze sobą bezpośrednio związane, i jedno jest odwrotnością drugiego przy uwzględnieniu prędkości propagacji, więc jeśli jedno się zmienia, to i drugie. jedno z drugiego WYNIKA. PODSTAWY…
  to tak jak byś za każdym razem mówił, że jak schudniesz to zmniejsza się twoja masa i ciężar. jedno i drugie to to samo, tylko przy uwzględnieniu przyspieszenia grawitacyjnego. zrozumiała to dla ciebie analogia?

  ale dosyć wykazywania, jakim ignorantem jesteś. po prostu ostatni raz wytłumaczę ci coś, co wiedzą gimnazjaliści. na przykładzie dźwięku, której to analogii nie skumałeś.

  otóż częstotliwość dźwięku to w przywołanym wcześniej przykładzie 440 Hz, czyli struna drga 440 razy na sekundę i w związku z tym powstaje dźwięk – fala akustyczna, o takiej właśnie częstotliwości. energia tej fali jest zależna od wysokości czyli częstotliwości dźwięku. im wyższy dźwięk – większa częstotliwość, tym większa niesiona przez niego energia (pewnie o tym nie wiesz, bo tego nie słyszysz, ale to tylko z powodu nieliniowości czułości słuchu, kłania się biologia). trącenie struny 3 czy 4 razy w ciągu sekundy to nie jest częstotliwość dźwięku, tylko częstotliwość trącenia, emisji. wysokość dźwięku się nie zmienia. oczywistym jest że im więcej razy w ciągu sekundy trącisz strunę, tym więcej energii w to włożysz, i tym więcej razy struna wyda dźwięk, a więc wyemituje więcej razy energię, czyli wyemituje więcej energii. gdybyś logicznie pomyślał zauważyłbyś, że całkowita energia zatem jest wynikiem ilości trąceń (emisji) oraz wysokości dźwięku (częstotliwości). stu gitarzystów zagra głośniej niż jeden.

  analogicznie jest ze światłem. emisja światła następuje gdy elektrony oddają energię w postaci drgnięcia elektromagnetycznego. takie drgnięcie to fala elektromagnetyczna. czy ci się podoba czy nie, okazało się, że taka pojedyncza emisja, takie drgnięcie pola elektromagnetycznego, jest w postaci kwantu energii, który nazwano fotonem. okazało się ponadto, że częstotliwość tego drgnięcia jest zależna od energii oddawanej przez elektron i odwrotnie – energia jest proporcjonalna do częstotliwości – E=hv. jest to energia pojedynczego fotonu. emisja światła jednak to oczywiście wiele emisji, im jest ich więcej, tym więcej fotonów tworzy światło. a więcej fotonów to jaśniejsze światło, więcej energii. częstotliwość światła czyli fotonów odbieramy natomiast jako barwę, gdyż nasz zmysł wzroku jest zdolny odbierać 3 różne częstotliwości światła, i na podstawie intensywności poszczególnych częstotliwości odbieramy wrażenie barw.
  INNĄ rzeczą jest czas trwania i częstotliwość impulsów światła. jeśli zamiast ciągłej emisji będziemy ją przerywać, to uzyskamy ogólne zmniejszenie intensywności światła czyli mniej energii, czyli mniejszą jasność. i ma to nawet swoją nazwę – PWM. obserwujesz to bardzo często nawet nie zdając sobie sprawy, np. patrząc teraz na monitor. nie zawsze można regulować ilość światła produkowaną przez urządzenie, np. diodę LED (wiedziałeś?;). na pewno jednak widziałeś pulsujące diody choćby na choince. zapewne nie zastanawiałeś się jak to jest możliwe, więc ci powiem. otóż jasność reguluje się za pomocą wspomnianej PWM, czyli modulacji szerokości impulsu. chodzi tu o to, że z pewną częstotliwością większą od bezwładności oka włączasz i wyłączasz taką diodę. i teraz w zależności od stosunku długości włączenia i wyłączenia uzyskujemy żądaną jasność, dla przykładu jeśli dioda pali się przez cały czas, to mamy 100%, jeśli natomiast zapala się w stosunku 60/40, to mamy jasność 60%, jeśli 20/80 to 20%. długość tego impulsu w stosunku do okresu nazywa się wtedy wypełnieniem, i stąd nazwa. jest to wykorzystywane również we wzmacniaczach dźwięku, monitorach, sterownikach silników itd. i nie ma to NIC WSPÓLNEGO Z CZĘSTOTLIWOŚCIĄ ŚWIATŁA…

  i w zasadzie na tym można by skończyć, bo wystarczy już twojego błaźnienia się. udowodniłeś ponad wszelką wątpliwość, że nie wiesz o czym mówisz, i że nie ogarniasz podstaw z gimnazjum.

  nie ma z tobą o czym rozmawiać, bo jedyne co wypisujesz to brednie z zapożyczeniem naukowych terminów, których sam nie rozumiesz, oraz naiwne i potoczne “rozumienie” definicji bez zdolności zrozumienia ich sensu i związku z całością fizyki.

  zajmij się lepiej dopełniaczami, bo fizyk z ciebie taki, jak z przedszkolaka.
  nie marnuj więcej mojego czasu.
  żegnam… .. .

 53. arthur 27.12.2018 16:19

  cyt.:”wtedy dokonam częstszych emisji”
  Brzmi groźnie, a i podziw niejaki człeka ogarnia- tylko gratulować witalności;)

 54. realista 27.12.2018 18:12

  pieprzysz bzdury Wacuch.
  DO SZKOŁY!!!… .. .

 55. realista 27.12.2018 21:23

  nie bredź. piszesz takie głupoty bez poparcia ani w rzeczywistości, ani w nauce, że nie ma najmniejszego sensu z tobą dyskutować. nie masz pojęcia o takich podstawach jak częstotliwość fali, więc lepiej nie udawaj mądrego, bo tylko się błaźnisz. wyszło szydło z worka, a ja w tych okolicznościach straciłem zainteresowanie rozmową z tak ograniczonym i prawdopodobnie chorym umysłowo indywiduum… .. .

 56. realista 28.12.2018 10:01

  hahahaha.
  chyba w twoich urojeniach. nie odróżniasz częstotliwości światła i częstotliwości emisji światła, a długość fali to dla ciebie czas trwania… z miejsca wiadomo, żeś ignorant i nie masz pojęcia o czym mówisz…
  ja z tobą nie polemizuję, ja ci wyjaśniam co mówi nauka, a ty mi w zamian opowiadasz o swoich urojeniach i dziecinnych wyobrażeniach. skończ się już błaźnić, naprawdę… .. .

 57. realista 28.12.2018 12:07

  nie błaźnij się, mówię…
  nie wiesz, tylko sobie uroiłeś, bo częstotliwość emisji to co innego niż częstotliwość fali, ignorancie i hipokryto… .. .

 58. realista 28.12.2018 12:50

  świat poza podręcznikami jak najbardziej istnieje. to z badania tego świata wynika to, co w podręcznikach opisano. i w tym świecie częstotliwość emisji i częstotliwość fali to dwa różne zjawiska, “odkrywco”… jeśli takich podstaw nie rozumiesz, to co dopiero bardziej skomplikowane rzeczy?
  i inwektywy pod moim adresem nie zmienią tego, że nie ogarniasz, co widać jak na dłoni, ignorancie i hipokryto… .. .

 59. realista 28.12.2018 13:57

  cyt.:”powiązanie jest aż tak nadto widoczne bo przecież sam je wskazałeś swoimi bezmyślnie cytowanymi regułkami.”

  a tłumaczyłem… i i tak nic z tego nie rozumiesz… co za dramat…
  cofnij się, przeczytaj jeszcze raz, sprawdź co mówią podręczniki, zapytaj “brata fizyka”… ja nie mam ani czasu ani siły tłumaczyć ci oczywistości.

  cyt.:”no i ci się pomyliła częstotliwość z potencją mechanizmu jaki ją determinuje”

  znowu bzdurne zlepki słowne…
  z niczym mi się częstotliwość nie pomyliła. nie zdziwiłbym się, gdybyś nie rozumiał również czym jest częstotliwość dźwięku…

  takim idiotycznym uporem kompromitujesz się jeszcze bardziej… .. .

 60. realista 28.12.2018 15:40

  cyt.:”bezmyślnie przepisujesz.”

  gdybym przepisywał to tym bardziej prezentowałbym stanowisko nauki. :DDD

  cyt.:”Każda zmiana natężenia powoduje zmianę barwy a więc częstotliwości”

  nie.

  cyt.:”ale dla ciebie układy odniesienia to czarna magia jak i dopełniacze”

  znowu nic nie znaczące zlepki słów… .. .

 61. realista 28.12.2018 15:57

  właśnie.
  dlatego ci tłumaczę cierpliwie podając przykłady i korygując źle używane przez ciebie definicje, odsyłam do źródeł i proszę, abyś sam wykonał doświadczenia. na próżno…
  postaraj się w końcu zrozumieć co piszę zamiast tylko udawać mądrego, bo każdy kto ogarnia widzi, że bełkoczesz… .. .

 62. realista 28.12.2018 16:30

  mam absolutną pewność po tym, co napisałeś o częstotliwościach… .. .

 63. realista 28.12.2018 17:14

  cyt.:”Tak wiem, liczba emisji zwiększa energię, energia jest powiązana z częstotliwością, dlatego liczba emisji nie ma nic wspólnego z częstotliwością – czołowa teza rzecznika nauki po której ma pewność :)”

  tłumaczyłem, że to są DWA RÓŻNE zjawiska. nie moja wina, że nie rozumiesz i ci się wszystko miesza jak w betoniarce…
  jak będziesz szybciej zapalał światło to nie zmieni ono koloru na bardziej niebieski, podobnie gdy będziesz częściej trącał strunę, to dźwięk nie będzie wyższy.
  bełkoczesz i piszesz coraz więcej bzdur, więc mam pewność, że zwyczajnie nie rozumiesz… .. .

 64. realista 28.12.2018 19:05

  cyt.:”Nie są to dwa różne zjawiska”

  to są dwa różne zjawiska.
  wytłumaczyłem ci dlaczego. nadal nie kumasz?

  cyt.:”Moja pewność wywodzi się z logiki,”

  nie potrafisz się za grosz logiką posługiwać.
  twoja pewność wywodzi się z niewiedzy – efekt Krugera-Dunninga.

  cyt.:”twoja z wiary w to, że jak czegoś nie podano dosłownie w definicji to tego nie ma.”

  przypominam, że właśnie popisałeś się tym, że nie odróżniasz częstotliwości światła od częstotliwości emisji. nie ma znaczenia w co ja wierzę, że “tego nie ma”. istotne, że ty nie wiesz nawet o czym próbujesz dyskutować, i zmyślasz brednie. i tyle… .. .

 65. realista 29.12.2018 10:43

  bo nie ma, i gdybyś rozumiał zagadnienie to bym tłumaczyć nie musiał.
  a tak to nawet nie zrozumiałeś wytłumaczenia. :DDD
  oj cieniutki jesteś jak barszczyk… .. .

  PS. powiązanie częstotliwości emisji z PWM to mój autorski pomysł. przykro mi, że nie załapałeś jego błyskotliwości… 🙁 ;)))

 66. realista 29.12.2018 13:48

  tak se tłumacz.
  faktem jest, że nadal nie ogarniasz częstotliwości. gdybyś rozumiał fizykę (naukę) to sam byś wiedział, że nic przepisywać nie trzeba, tak jak nie trzeba przepisywać tłumacząc komuś mnożenie. ale ty jako “filozof” nie znasz innego rozumienia niż to wykute i urojone, więc przypisujesz to innym.
  niestety błaźnisz się tym samym jeszcze bardziej… .. .

 67. arthur 29.12.2018 15:57

  Po tylu “odcinkach”, to ostatnia rzecz, której bym się spodziewał.
  No jak to tak?
  :))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.