Dlaczego kobiety lubią brodaczy?

Opublikowano: 03.12.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 352

Ostatnio modne stało się noszenie brody, nawet wśród studentów. Skłoniło to naukowców do zastanowienia się, dlaczego jest to tak atrakcyjne.

Wydaje się, że włosy na tworzy nie są zbyt higienicznym sposobem na zwrócenie uwagi. W brodzie pozostają resztki jedzenia, wymaga ona nie tylko dodatkowej uwagi, ale i dodatkowych pieniędzy na fryzjera. Ale dziewczyny lubią brodaczy. Naukowcy wyjaśnili, dlaczego.

Kobiety kochają brodaczy, ale nienawidzą wąsów. Dlatego zamiłowanie do brody jest swego rodzaju dążeniem do kompromisu. Skoro już ukochany zdecydował, że zapuści włosy na twarzy, niech idą w pełnym zestawie. Z sondażu przeprowadzonego wśród 2500 kobiet wynika, że 60% ankietowanych uwielbia brody, a jedynie 6,44% jest w stanie tolerować wąsy.

Czasopismo poświęcone procesom ewolucyjnym poprosiło kobiety o ocenę różnych mężczyzn pod względem atrakcyjności. Okazało się, że brodacze są idealnymi przyszłymi ojcami ich dzieci. Prawdopodobnie chodzi o pierwotne instynkty, które podpowiadają kobietom, że skoro mężczyzna ma gęsty zarost na twarzy, to też pod innymi względami jest w pełni zdrowy.

Damskie fryzury mogą kreować zupełnie inny obraz danej kobiety. Z kolei męskie brody oznaczają tylko jedno – przed wami stoi odważny samiec. Kobietom zaproponowano wymienienie, bez zastanowienia się, kilku cech brodatych mężczyzn. Wśród odpowiedzi pojawiły się: hojny, szczery, pracowity i pewny siebie.

Nie tylko sama broda, ale i jej długość wpływa na to, jak jest przez innych postrzegany brodacz. Badania, które przeprowadzono w Nowej Południowej Walii (Australia) wśród 351 kobiet i 177 mężczyzn, udowodniły bezpośredni związek między długością brody a atrakcyjnością. Mężczyznę z 10-dniowym zarostem badani uznali za bardziej wykształconego niż z 5-dniowym.

Wielu dokładnie ogolonych mężczyzn jest dumnych ze swojej muskulatury, ale nie wiedzą, że płeć piękna ma problem ze zrozumieniem, kogo ma przed sobą. Atrakcyjność brodaczy jest związana z tym, że kobiety kierują się stereotypem, który pozwala na natychmiastowe zidentyfikowanie przedstawiciela płci przeciwnej. Szybciej reagują na brodę, która wysyła jednoznaczny sygnał: masz przed sobą mężczyznę, a nie, np. przebraną kobietę.

Zdjęcie: nastya_gepp (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Aha…

Balbert Zweinstein
Użytkownik
Balbert Zweinstein

Włosy na tworzy…
Jak ktoś umie jeść to sobie brody nie ubrudzi, a jeśli już to co za różnica czy ktoś sobie ubrudził ogoloną twarz czy zarośniętą, niehigieniczne są brudne, a nie brodate czy ogolone. Tak jak można być ogolonym i hodować rzepę na warstwie brudu, tak można mieć żulerską brodę, albo być schludnym człowiekiem, ogolonym lub z zadbaną brodą.