Dlaczego brakuje węgla czyli amnezja premiera

Opublikowano: 17.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1332

Polscy wyborcy mają pamięć równie doskonałą co jętki. Te uskrzydlone owady cechują się tym, że ich dorosłe postacie żyją niezwykle krótko, czasem tylko jeden dzień (stąd: jętka jednodniówka). Zatem dla jętki, podobnie jak dla naszych rodzimych elektorów, dzień poprzedni zwyczajnie nie istnieje.

Z tego doniosłego faktu radośnie korzystają politycy rodzimego chowu. Bo skoro wyborca nie pamięta co polityk plótł w mediach zaledwie klika dni wcześniej, to go z tego nie rozliczy. Dlatego dziś partie zamiast programów mają co najwyżej przekazy dnia. Jednak pechowo internet nie zapomina…

Pan premier Morawiecki wyraził ostatnio troskę z powodu braku węgla, spowodowanego europejskim embargiem. Najwyraźniej nie pamięta kto o to embargo najgłośniej zabiegał. Przypominamy zatem kilka z kilkudziesięciu wypowiedzi pana Mateusza w inkryminowanym temacie.

01.03.2022 – „Zaapelowałem o to, żeby węgiel rosyjski nie był wwożony, żeby nałożyć embargo na rosyjski węgiel”.

02.03.2022 – „Częścią unijnych sankcji powinna być blokada na ropę, gaz i węgiel z Rosji. KE powinna zdecydować się na embargo na rosyjski węgiel. Rozmawiałem z premierem Australii m.in. o dostawach tego surowca do Polski”.

31.03.2022 – „Wraz z podpisem pana prezydenta, nałożymy całkowite embargo na węgiel. Mam nadzieję, że kwiecień, najpóźniej maj, będzie to całkowite odejście od węgla rosyjskiego”.

08.04.2022 – „Wydłużenie o cztery miesiące wprowadzenia embarga na rosyjski węgiel jest czymś dalece rozczarowującym”.

13.06.2022 – „Plan zrekompensowania rosnących cen węgla zostanie przygotowany przez rząd i najpóźniej od sierpnia będzie obowiązywać”.

24.06.2022 – „Są potrzebne ogólnoeuropejskie rozwiązania, które zapobiegną skutkom szantażu energetycznego Rosji. Będziemy podnosić kwestię uruchamiania energetyki węglowej”.

09.07.2022 – „Brakuje węgla, bo Europa wprowadziła embargo na węgiel rosyjski”.

Jak widać – obecny brak węgla to nie kryzys. To rezultat. Ciężkiej pracy pana Morawieckiego i jego kolegów.

Zatem albo pan premier jest sabotażystą, albo cierpi na specyficzny rodzaj roztropności. Niczym baca ze starego kawału. Szło to mniej więcej tak: siedzi baca na gałęzi i ją piłuje. Podchodzi turysta i mówi: „Baco, nie piłuj bo spadniesz”. „Nie, nie spadnę” – odpowiada góral. „Ale baco, naprawdę nie piłuj bo spadniesz” – dodał turysta i poszedł dalej. Za chwile baca spadł. Wstaje i mówi: „Prorok jakiś czy co?” – dziwi się.

Autorstwo: Przemysław Piasta
Źródło: MyslPolska.info

12

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. elroman 17.07.2022 20:05

  Polacy mają krótka pamięć,
  to jest to i nie będzie lepiej, ciemnogród rozwija się.

 2. MasaKalambura 17.07.2022 22:51

  Zaraz się wyda, że przekroczyliśmy konstytucyjny limit zadłużenia, posypią się cięcia z konstytucji wynikające i skończy się ten chocholi taniec. Pięknie się żyło złudzeniami. Teraz trzeba będzie spojrzeć prawdzie w oczy.

  Kasy nie było, nie ma i nie będzie. To wszystko było na kredycik. Z banków i od ludzi.

 3. Maximov 18.07.2022 07:45

  Masz rację, Masa.
  Od kilku dziesięcioleci “lecimy” na kredycie.
  Nie tylko my ale również znakomita większość Europy.
  Teraz nadchodzi właśnie czas resetu długów i po to są te wszystkie wojny i epidemie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.