Dlaczego Bill Gates straszy nas kolejną pandemią?

Opublikowano: 02.03.2021 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2458

Zaangażowanie Billa Gatesa w badania nad szczepionkami i projekty wyszczepiania całych populacji jest powszechnie znane. Przeglądając materiały dotyczące tej kwestii trafiłem na informację o niemieckiej firmie CureVac.

Z „Wikipedii” wynika, że jest to „firma biofarmaceutyczna z siedzibą w Tübingen w Niemczech, która opracowuje terapie oparte na informacyjnym RNA (mRNA). Koncentruje się na opracowywaniu szczepionek przeciw chorobom zakaźnym oraz leków do leczenia raka i rzadkich chorób”. Współpracuje z wieloma firmami, a w 2015 roku rozpoczęła współpracę z Fundacją Melindy i Billa Gates’ów. Ważna jest data nawiązania tej współpracy Na Wikipedii czytamy: „W marcu 2015 r. Inwestor CureVac, Fundacja Billa i Melindy Gatesów, zgodził się zapewnić osobne fundusze na kilka projektów rozwoju szczepionek profilaktycznych w oparciu o zastrzeżoną platformę mRNA firmy CureVac”.

W informacji z 5 marca 2015 roku amerykański magazyn „Forbes” pisał: „Fundacja Bill & Melinda Gates inwestuje 52 miliony dolarów w niemiecką firmę CureVac zajmującą się produkcją szczepionek. Jest to największa jak dotąd inwestycja fundacji w spółkę, odzwierciedlająca nową strategię nie tylko udzielania dotacji, ale wspierania i posiadania udziałów w przedsiębiorstwach. Inwestycja (…) pozwoli na budowę zakładu produkcyjnego do wytwarzania produktów przy użyciu technologii firmy, która wykorzysta mRNA, przekaźnik chemiczny, który przenosi informacje genetyczne z genu do części komórek które wytwarzają białka, jako szablon do tworzenia nowych leków i szczepionek. (…) „– Ta współpraca zapewni zastosowanie jednej z najbardziej obiecujących nowych technologii w medycynie w celu dotarcia do wszystkich ludzi za pomocą niedrogich, ratujących życie szczepionek, których potrzebują – powiedział Sue Desmond-Hellmann, CEO Bill & Melinda Gates Foundation, w przygotowanym oświadczeniu”.

Warto tu wspomnieć, że słynne przemówienie Billa Gatesa, wygłoszone przez niego w 2015 roku podczas konferencji TED Talk, często dziś przywoływane jako dowód na geniusz miliardera, który już kilka lat temu „przewidział pandemię”, również miało miejsce w marcu 2015 roku, czyli w tym samym miesiącu, w którym zainwestował on w firmę CureVac. Może to zwykły zbieg okoliczności, a może nie. Przytoczmy końcowy fragment wystąpienia Gates’a, gdzie powołuje się na wyliczenia… Banku Światowego odnośnie kosztów prognozowanej epidemii… „Nie znam dokładnych kosztów, ale jestem przekonany, że będą one niskie w porównaniu z potencjalnymi szkodami. Bank Światowy ocenia, że ogólnoświatowa epidemia grypy obniży dobrobyt ludzkości o ponad 3 biliony dolarów oraz zbierze miliony ofiar śmiertelnych”.

O firmie CureVac zrobiło się głośno w marcu 2020 roku, kiedy to Donald Trump próbował ściągnąć firmę z Niemiec do USA i zaangażować ją w prace na rzecz rządu Stanów Zjednoczonych. Miał oferować firmie miliard dolarów w zamian za udostępnienie na wyłączność powstającego leku na koronawirusa. Plany prezydenta USA zablokował niemiecki miliarder Dietmar Hopp, główny udziałowiec CureVac i zarazem właściciel piłkarskiej drużyny z Bundesligi – TSG 1899 Hoffenheim. Hopp jeszcze kilka miesięcy temu uchodził wśród kibiców innych drużyn Bundesligi za wroga publicznego numer jeden za – jak twierdzono – butę i aroganckie podejście do sportu. Historia relacji Trumpa z CureVac ostatecznie zakończyła się zmianami we władzach firmy, a ona sama nie dała się skusić ofercie prezydenta USA. Niespełna miesiąc potem Trump podjął decyzję o wstrzymaniu dotacji dla WHO, z którą Billa Gatesa łączą bliskie relacje. On sam wyraził zdziwienie tą decyzją prezydenta USA twierdząc, że Światowa Organizacja Zdrowia odgrywa ważną rolę w walce z pandemią i że konieczna jest przy tym współpraca z Chinami.

Bill Gates, 18 marca 2015 roku, wspomniał na swoim blogu o wystąpieniu podczas konferencji TED w Vancouver. „Choć okropna była ta epidemia – pisze o wirusie Ebola Gates – następna może być znacznie gorsza. Świat po prostu nie jest przygotowany na poradzenie sobie z chorobą – szczególnie zjadliwą grypą – która bardzo szybko zaraża dużą liczbę ludzi. Ze wszystkich rzeczy, które mogłyby zabić 10 milionów ludzi lub więcej, zdecydowanie najbardziej prawdopodobna jest epidemia”.

Na końcu wpisu Gatesa z 18 marca 2015 roku zamieszczony jest poniższy krótki film.

Oglądając powyższy film, oraz słuchając wystąpienia Billa Gatesa podczas konferencji w Vancouver w marcu 2015 roku, możemy się spodziewać dalszych pandemicznych „atrakcji”. Trwa akcja tzw. szczepień, czyli eksperyment medyczny na niespotykaną dotąd skalę. Na razie o firmie CureVac, w którą zainwestowała Fundacja Billa Gates’a, jest – w kontekście „szczepień” – stosunkowo cicho. Nie zdziwmy się jeśli wkrótce zrobi się głośno. Być może to właśnie ona opracuje preparat, który pokona wszystkie dotychczas znane oraz jeszcze nie odkryte mutacje koronawirusa. A jak już wymyśli i ludzkość, w szalonym pędzie, się na nią rzuci, wówczas Bill Gates zacznie stopniowo wygaszać „pandemię”. To i tak stosunkowo optymistyczna wersja wypadków, pomijająca to wszystko, co możni tego świata zdążą sobie w tym czasie pozałatwiać.

Autorstwo: Paweł Sztąberek
Źródło: ProKapitalizm.pl

Bibliografia

1. https://en.wikipedia.org/wiki/CureVac&prev=search

2. https://www.forbes.com/sites/matthewherper/2015/03/05/bill-melinda-gates-foundation-makes-largest-ever-equity-investment-in-a-biotech-company/

3. http://www.prokapitalizm.pl/trump-covid-19-mniej-smiertelny-od-grypy-uczmy-sie-z-nim-zyc/

4. https://polskatimes.pl/szczepionka-na-koronawirusa-donald-trump-oferowal-curevac-miliard-dolarow-za-udostepnienie-usa-formuly-leku-na-wylacznosc/ar/c1-14862355

5. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-na-swiecie-donald-trump-wstrzymuje-dotacje-dla-who/epe73z4

6. http://www.prokapitalizm.pl/george-soros-i-bill-gates-martwia-sie-o-przyszlosc-ludzkosci/

7. https://www.gatesnotes.com/Health/We-Are-Not-Ready-for-the-Next-Epidemic


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Murphy 03.03.2021 16:08

    Jak taki eugenik jak BG o czymś mówi, to nic dobrego z tego nie wyniknie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.