Dla „walki z rasizmem” pozamieniali piłkarzom koszulki

Opublikowano: 20.03.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1638

Bywało, że po meczach piłkarze wymieniali się koszulkami. Tym razem klub z północy Francji pozamieniał piłkarzom koszulki z wydrukowanymi nazwiskami jeszcze przed meczem. RC Lens wymienił nazwiska swoich zawodników na koszulkach, aby „podnieść świadomość” na temat… dyskryminacji rasowej.

Mecz pomiędzy RC Lens i Angers zakończył się w sobotę 18 marca wynikiem 3:0. Być może rywale się pogubili, kogo mają pilnować i kto gra na jakiej pozycji. W ramach 28. kolejki Ligue 1, kierownictwo klubu wpadło na pomysł, że jak pomiesza koszulki, a biali będą grać z nazwiskami czarnoskórych i na odwrót to będzie mniej „rasizmu”.

W każdym razie wybiegli na boisko z nie swoimi nazwiskami, co zapewne musiało też być niezłą zmyłką dla kibiców i komentatorów. Wytłumaczono, że to inicjatywa będąca częścią kampanii uświadamiającej przeciwko dyskryminacji rasowej, na którą zdecydowano się kilka dni przed międzynarodowym dniem takiej „walki”, obchodzonym podobno 21 marca.

Sport w służbie progresywnych idiotyzmów toruje sobie we Francji drogę coraz szerzej. Bywały już kolejki ligowe, gdzie zmuszano kapitanów i trenerów do noszenia „tęczowych” opasek, za niewłaściwe hasła i transparenty kibiców przerywano mecze.

Klub podzielił się też filmem opublikowanym na YouTube w sobotę 18 marca, w którym zawodnicy pokazują się nie pod swoimi nazwiskami. Można się z niego dowiedzieć, że RC Lens „rzuca wyzwanie ogółowi społeczeństwa w fundamentalnej kwestii dyskryminacji, a dokładniej uprzedzeń, które mogą towarzyszyć postrzeganiu nazwiska”. Głupszego pomysłu szukać ze świecą…

Autorstwo: BD
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 20.03.2023 12:42

    Może jestem nienormalny ale mnie takie rzeczy nie śmieszą. To jest przerażające.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.