5000 zł dla przedsiębiorcy, 550 000 zł dla Bayer Full

Opublikowano: 15.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1784

Rząd pochwalił się nowym programem wsparcia, który tym razem przeznaczony jest dla ludzi kultury. Czy właśnie wzbił się na wyżyny absurdy?

Budżet Funduszu Wsparcia Kultury wynosi 400 milionów złotych, skorzystają z niego 2064 „podmioty artystyczne”. Środki te mają pomóc w zachowaniu ciągłości działalności artystycznej i utrzymaniu miejsc pracy. Pieniądze otrzymają znani aktorzy, muzycy oraz instytucje kulturalne.

Kto otrzyma pieniądze oraz o jakich kwotach mowa?

Pół miliona złotych dofinansowania ma zagwarantowane Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży otrzyma 449 tysięcy złotych, Igor Herbut 428 620 złotych. Wokalistka Sarsa otrzyma 348,6 tysiąca złotych, Bracia Piotr Cugowski – 121,9 tysięcy zł, a Papa D Paweł Stasiak – 400 tysięcy zł.

Firma Justyny Steczkowskiej może liczyć na dotację w wysokości 179 tysięcy złotych, Piotr Kupicha na ponad 232 tysiące a Bayer Full otrzyma łącznie 550 tysięcy złotych! 150 tysięcy trafi do Sławomira Śwerzyńskiego – lidera zespołu, jego żona – Renata Świerzyńska z Bayer Full Impresariat otrzyma z kolei 400 tysięcy złotych.

Pomoc otrzymają też Małgorzata Foremniak – 77 270 złotych, Piotr Polk 259 848 złotych, Rafał Królikowski – 88 287 złotych czy Michał Koterski – 52,4 tysiąca złotych.

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury otrzyma 1,8 miliona złotych, zaś Studio Buffo Janusza Józefowicza – 2 miliony złotych.

Na liście są też nazwiska dziennikarzy. Dariusz Maciborek dostanie 513 tysięcy złotych, Marcin Kydryński – 158 tysięcy złotych, a Jarosław Kret – 24,5 tysiąca złotych.

Jak to się ma do pomocy dla mikroprzedsiębiorców wynoszącej kilka tysięcy złotych i stanowiącej ułamek procenta wszystkich kosztów ponoszonych przez tych ludzi?

Jest ogromna różnica pomiędzy „gwiazdą”, które może obecnie zarabia mniej, ale przez lata zarabiała co najmniej setki tysięcy złotych z chałturzenia gdzie się da, a kimś, kto cały czas jest na etapie dorabiania się. Takich ludzi są w Polsce miliony, a rząd właśnie skopał ich po twarzy.

Ciekawe jest to, że po pieniądze od PiS zgłosiła się między innymi Krystyna Janda, jedna z czołowych postaci krytykujących obecny rząd i Polskę. Jak widać honor kończy się tam, gdzie zaczyna się liczenie kasy.

To pokazuje z jak kuriozalną sytuacją mamy w tym momencie do czynienia. Co na to „zwykli” Polacy?

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 16, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
AstroCris
Użytkownik
AstroCris

Kto dofinansował te wszystkie Budżety Wsparcia? City of London lub inne różne MFW.
Kiedyś był news na WM że polski dług był wystawiony na sprzedaż bodajże w NewYork, oraz info że w związku z tym że Polska należy do kogoś z zagranicy.
Wklejam na dole oficjalny komunikat do poczytania choć pewnie itak kreatywna księgowość kłamczuszka Mateuszka i spółki sporo długu rozprowadziła na różne fundusze i fundacje.

https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzenie-sektora-finansow-publicznych

kufel10
Użytkownik
kufel10

A rodzynkowa na solarium i operację warg, i dzyndzla nie dostanie?

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Każdy szanujący się artysta będzie wiedział co zrobić , żeby tego szacunku do siebie nie stracić, cała reszta, niestety przeważająca większość, rzuci się na kasę, jak bezzębny na kaszankę. A bajerful to już wrócił z Chin? No co za cios dla rozwoju chińskiej kultury, a zwłaszcza sztuki.

synsata
Użytkownik

“Pieniądze otrzymają znani aktorzy, muzycy”
To zrozumiałe i logiczne.
Celebryci mają dużą siłę oddziaływania w społeczeństwie. Dużą kasą zatka się im usta, żeby nie chrzanili o sciemopandemie.
Coraz częściej co któryś z nich chlapnął, że to wszystko to tylko oszustwo.
Teraz wezmą forsę i będą siedzieć cicho.