Disney ostrzega przed „negatywnymi stereotypami” w „Muppetach”

Opublikowano: 27.09.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1698

Wielki megakoncern medialny Disney, zasłynął niedawno kolejną dziwaczną decyzją. Aby zrealizować chore wizje lewicowych aktywistów, platforma Disney+ dodała ostrzeżenie na początku 18 odcinków dziecięcego programu „The Muppet Show”. Zastrzega się, że widziane w serialu sceny utrwalają stereotypy oraz negatywne obrazy lub złe traktowanie ludzi różnych kultur.

Zdaniem cenzorów Disneya, zastrzeżenie musiało zostać dodane do każdego z odcinków z różnych powodów. Wartym wzmianki przykładem jest epizod, w którym Johnny Cash śpiewa przed flagą Konfederatów co miało rzekomo promować niewolnictwo i być symbolem rasizmu. 18 odcinków „The Muppet Show” z ostrzeżeniem zostało wybranych z pięciu serii serialu Jima Hensona. Według „LA Times”, ostrzeżenie odnosi się do negatywnych przedstawień ludzi z innych kultur, w tym rdzennych Amerykanów.

Publikacja zauważa również, że dwa odcinki z ostatniego sezonu zostały całkowicie pominięte. W jednym z nich wystąpił scenarzysta serialu Chris Langham, który wystąpił jako gospodarz po tym, gdy gość celebryta wycofał się z udziału. Powodem jego wykluczenia jest fakt, iż w 2007 roku, został on skazany na 10 miesięcy więzienia za ściąganie z internetu nieprzyzwoitych filmów z dziećmi. Drugi z wykluczonych odcinków, z gościnnym udziałem Brooke Shields, został usunięty z powodu praw do muzyki.

W oświadczeniu Disneya napisano co następuje: „Zamiast usuwać te treści, chcemy uznać ich szkodliwy wpływ, uczyć się z nich i inicjować rozmowy, aby wspólnie stworzyć bardziej integracyjną przyszłość”.

Ponowna ocena starych treści, to pokłosie agresywnych protestów ruchu Black Lives Matter z zeszłego lata. Zdecydowanie przyspieszył on rozwój zjawiska obserwowanego w sieci, znanego pod nazwą „cancel culture”. Kultura anulowania to nowoczesna forma ostracyzmu, w której uczucie bycia urażonym przez kogoś lub jakiś program telewizyjny, wywołuje zmasowane ataki, mające za cel “anulowanie niechcianego” dzieła. Anulowana osoba zostaje wyrzucona z wszelkich kręgów społecznych lub zawodowych. Coś takiego dotknęło chociażby znanego aktora Johna Deppa, który padł ofiarą tego zjawiska, za sprawą pomówień swojej byłej żony Amber Heard o przemoc domową. Mimo że Depp wygrał sądową batalię, jeszcze zanim trafiła ona na wokandę, internet wydał już swój wyrok, a aktor stracił przez to wiele ról.

Bardzo ostrzeżenia zostały wcześniej dodane do wielu znanych i kochanych produkcji Disneya, wliczając w to takie filmy jak „Aladynb, „Piotruś Pan”, „Dama i włóczęga”, „Księga dżungli”, „Arystoraci” i „Dumbo”. Najwyraźniej uznano, że indoktrynacja młodzieży od najmłodszych lat, wymaga tego aby wzorce zachowań z XX wieku, zostały publicznie napiętnowane.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. akami 27.09.2021 13:19

    Do baru wchodzi klasyczny Murzyn i Mulat. Siadają przy barze. A kelner pyta Mulata. Co nalać najaśniejszy Panie? I teraz pytanie czy taki słowny żart to już wg spranych lewackich zwojów jest rasizm? Ja sie śmieję sam z siebie. Jesli to jest rasizm, to smutne zycie maja ci wszyscy lewacy i eksperci od nowego porzadku swiata. Ja opowiedziałem ten żart kumplowi ze studiów, który jest czarny jak noc i parsknał smiechem. Teraz opowiada każdemu ten żart. Tak więc rasizm to pewna gałąź gospodarki. Normalni ludzie mają zdrowy dystans i oceniaja ludzi po tym co robia , a nie jaki maja kolor skóry.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.