DHKP/C dokonała zamachu na ambasadę USA w Turcji

Opublikowano: 05.02.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 704

Rewolucyjny Front Wyzwolenia Ludowego – bojówka marksistowsko-leninowskiej partii o tej samej nazwie (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi), przyznała się do dokonania piątkowego zamachu bombowego na ambasadę Stanów Zjednoczonych w Ankarze. Front ujawnił nazwisko i zdjęcia zamachowca – był nim Ecevit Şanlı.

W samobójczym zamachu zginął – oprócz Şanlı’ego – również turecki strażnik ambasady. Policja aresztowała dotąd trzy osoby odpowiedzialne za przygotowanie zamachu.

DHKP/C w opublikowanym na swojej stronie internetowej oświadczeniu wyjaśnił, że zamach został dokonany jako wyraz niezgody na politykę Stanów Zjednoczonych oraz tureckiego premiera Recepa Tayyipa Erdoğana, którego nazwano amerykańską kukiełką. DHKP/C domaga się usunięcia z terytorium Turcji wszelkich amerykańskich instalacji militarnych.

Rewolucyjny Front/Partia Wyzwolenia Ludowego jest nielegalną organizacją, od 2007 roku ujętą w wykazie organizacji terrorystycznych, prowadzonym przez turecką policję. DHKP/C jest również wymieniane w wykazach organizacji terrorystycznych amerykańskiego Departamentu Stanu czy brytyjskiego Home Office.

Opracowanie: Bartłomiej Kacper Przybylski
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. fugazi 05.02.2013 19:19

    A w kraju słynącym z legalności tortur znanym pod nazwą Polska nikomu zbytnio nie przeszkadzają ani amerykańskie ambasady ani sprzedajni oficjele…Może byłoby lepiej,gdyby dawne tureckie podboje były bardziej skuteczne…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.