DHKP/C dokonała zamachu na ambasadę USA w Turcji

Opublikowano: 05.02.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Rewolucyjny Front Wyzwolenia Ludowego – bojówka marksistowsko-leninowskiej partii o tej samej nazwie (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi), przyznała się do dokonania piątkowego zamachu bombowego na ambasadę Stanów Zjednoczonych w Ankarze. Front ujawnił nazwisko i zdjęcia zamachowca – był nim Ecevit Şanlı.

W samobójczym zamachu zginął – oprócz Şanlı’ego – również turecki strażnik ambasady. Policja aresztowała dotąd trzy osoby odpowiedzialne za przygotowanie zamachu.

DHKP/C w opublikowanym na swojej stronie internetowej oświadczeniu wyjaśnił, że zamach został dokonany jako wyraz niezgody na politykę Stanów Zjednoczonych oraz tureckiego premiera Recepa Tayyipa Erdoğana, którego nazwano amerykańską kukiełką. DHKP/C domaga się usunięcia z terytorium Turcji wszelkich amerykańskich instalacji militarnych.

Rewolucyjny Front/Partia Wyzwolenia Ludowego jest nielegalną organizacją, od 2007 roku ujętą w wykazie organizacji terrorystycznych, prowadzonym przez turecką policję. DHKP/C jest również wymieniane w wykazach organizacji terrorystycznych amerykańskiego Departamentu Stanu czy brytyjskiego Home Office.

Opracowanie: Bartłomiej Kacper Przybylski
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
fugazi
Użytkownik
fugazi

A w kraju słynącym z legalności tortur znanym pod nazwą Polska nikomu zbytnio nie przeszkadzają ani amerykańskie ambasady ani sprzedajni oficjele…Może byłoby lepiej,gdyby dawne tureckie podboje były bardziej skuteczne…