Deutsche Welle zwalnia za „antysemityzm”

Opublikowano: 10.02.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1531

Deutsche Welle, niemiecki nadawca publiczny nakierowany na zagranicznego odbiorcę, poinformował o zwolnieniu pięciu dziennikarzy tworzących jego arabskojęzyczną redakcję. Każdy z nich został oskarżony o „antysemityzm”, bo w mediach społecznościowych mieli oni zamieszczać głównie wpisy krytycznie odnoszące się do Izraela.

Dyrektor stacji, Peter Limbourg, co prawda ogłosił zwolnienie pięciu pracowników arabskiej redakcji swojego medium, lecz nie zdecydował się ujawniać żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że dziennikarze i niezależni współpracownicy nadawcy zostali zawieszeni w swoich obowiązkach już w grudniu ubiegłego roku. Miesiąc wcześniej w ich sprawie wszczęto zaś postępowanie.

Pracownicy i współpracownicy niemieckiego nadawcy publicznego znaleźli się pod lupą dyrekcji, gdy ujawniono ich wpisy w mediach społecznościowych. W ostatnich latach krytycznie odnosili się oni głównie do polityki państwa syjonistycznego, a ponadto mieli dopuścić się bliżej niesprecyzowanego „antysemityzmu”. Po ich ujawnieniu szybko zniknęły one zresztą z sieci.

W sprawę wyjaśniania zachowania dziennikarzy arabskojęzycznej redakcji zaangażowała się między innymi minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger. Twierdzi ona jednak, że podobne wpisy były jedynie odosobnionymi incydentami. Tym samym w Deutsche Welle nie doszło do zakorzenienia się „strukturalnego antysemityzmu”.

Samo ujawnienie „afery” zbiegło się z innymi kontrowersjami dotyczącymi kontraktów niemieckiego medium. W listopadzie ubiegłego roku musiało ono więc zerwać współpracę z Roya TV. Jordańska telewizja miała bowiem publikować „antysemickie” i antyizraelskie karykatury.

Na podstawie: Welt.de, Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rici 10.02.2022 16:32

    Ponad 90 % w Niemczech znajduje sie w rekach Alex Springer Verlag. Przypmnijmy kto to byl Alex Springer; polzyd, jego matka byla Niemka ojciec zydem, mial zone zydowke. Przedstawiciel i uczen Gebelsa na Polnocne Niemcy w jego instytucjach propagandy. Po wojnie z pomoca amerykanskich zydow utworzyl Alex Springer Verlag przejmujac powoli prawie cale media w Niemczech. W zwiazku z tym ze byl tylko polzydem nie mogl dostac obywatelstwa izraelskiego, wiec dostal honorowe obywatelstwo tego kraju. Odznaczony 14 najwyzszymi orderami Izraela.
    W latach 80-tych wyszlo na jaw ze dziennikarze pracujacy miedzy innymi dla “Bild” i innych redakcji musza podpisywac lojalke , ze nigdy nie beda publikowac negatywnych informacji na temat Izraela i zydostwa. Prokuratura wszela sledztwo, wiec uciekl do Szwajcarii, sledztwo trwalo kilka lat , ten w tym czasie zdazyl umrzec. Jego wydawnictwo przejal jego syn. Ten to juz jest pelnoprawnym zydem.
    W Polsce do Alex Springer Verlag nalezy miedzy innymi “Fakt”

  2. vannamond 10.02.2022 16:52

    Deutsche Welle jest tak Deutsche jak Deutsche Bank czy Deutsche Telecom😂😂😂. Task to już jest jak się jest terytorium okupowanym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.