Destrukcja pól naftowych w Baku

Opublikowano: 24.06.2015 | Kategorie: Gospodarka, Historia, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1246

Na przełomie XX wieku, światowym numerem jeden w produkcji ropy było zamożne, portowe miasteczko – Baku – w Azerbejdżanie. Słynni bracia Nobel ze Szwecji rozpoczęli boom naftowy w 1873 r. Wkrótce ogromne tankowce z tego regionu przemierzały świat.

Następnie, w 1883 roku firmy naftowe należące do rodziny Rothschildów weszły na scenę w Baku, a za nimi gigantyczna firma Rockefellerów – Standard Oil Company. Rozgrzany wyścig toczył się o najlepszy światowy region.

Wówczas Rockefeller i Rothschild rywalizowali jako najwięksi na świecie naftowi i bankowi baronowie. Ale dwaj rywale w końcu zrozumieli, że konkurencja nie była dobrą rzeczą. Im więcej szybów naftowych wywiercili, tym więcej ropy produkowali, tym samym cena za baryłkę ropy spadała. W związku z tym rosło niezadowolenie Johna D. Rockefellera, aż zawołał „Konkurencja jest grzechem!”.

Rozwiązanie wkrótce zostało wdrożone. Zdecydowano, że rynek światowy zostanie geograficznie podzielony pomiędzy dwóch baronów – Rockefellera i Rothschilda, każdy z nich miałby swoje, dobrze zaplanowane działania. Ponadto zostaną nałożone limity na światową produkcję ropy, aby utrzymać tak wysoką cenę rynkową, jak tylko się da. Dzięki tej koncepcji zarówno Rothschild, jak i Rockefeller skorzystają. Oczywiście, cała konkurencja zastałaby zmiażdżona, wypchnięta z rynku, w tym Nobel Oil Company w Baku.

Kolejnym kierunkiem działań kartelu Rockefeller-Rothschild, oraz ich bankowych współpracowników (Schiff, Warburg, Morgan i inni) było przystąpienie do sponsorowania bolszewickiej rewolucji komunistycznej w 1917 roku, ich kukiełki – Lenin, Trocki i Stalin panowali nad ogromnym radziecko-rosyjskim imperium.

W kwietniu 1920 roku, Lenin podążając za rozkazami płynącymi od kartelu Rockefeller-Rothschild, ruszył do akcji w Baku.

Nieregularne wojska bolszewickie zaatakowały i podbiły Azerbejdżan oraz dokonały ataku na Baku. Setki tysięcy mieszkańców zostało zamordowanych, zwłaszcza rodziny inżynierów, głównych pracowników i kierowników firm związanych z ropą. Ich luksusowe rezydencje i domy zostały splądrowane, również gwałcili, torturowali i mordowali żony i dzieci.

Następnie zabudowania Baku podpalono. Woow! W jednej chwili jeden z najlepszych regionów produkujących ropę świata znikł. Bracia Nobel uciekli do swojego życia do Szwecji z ogromnymi stratami finansowymi. Oczywiście aktywa naftowe Baku Rothschilda i Rockefellera zostały utracone, jednak było to zgodne z planem. Według tego planu Rosja w komunistycznch czasach nie będzie liczyć się na ryku naftowym.

Zniszczenie Baku natychmiast spowodowało astronomiczny wzrost ceny ropy na całym świecie. Rockefeller i Rothschild mieli dobrą rekompensatę za czasową utratę aktywów Baku. „Twórcza destrukcja” przyniosła wspaniałe bogactwa tym dwóm skorumpowanym dynastiom Illuminati.

Teraz, w roku 2010: nasza planeta jest ponownie zalana ropą. Cena w 2008 wynosiła 147 USD za baryłkę, dwa lata później spadła do 78 USD, a nawet więcej ropy było codziennie odkrywane. Voila! -tragedia uderzyła w jedną z najważniejszych pod względem produkcji ropy na świecie – amerykańskie Gulf w Meksyku.

Hej, porażko BP z 2010 r. o nazwie „Deepwater Horizon” – spójrz w lustro. Czy widzisz swój własny obraz patrząc wstecz, około 1920 roku, w „twórczej destrukcji” złóż ropy naftowej Baku?

Autorstwo: Texe Marrs
Tłumaczenie: MM
Źródło oryginalne: TexeMarrs.com
Źródło polskie: UderzwFalsz.wordpress.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. John23 24.06.2015 12:59

    Lenin, Trocki, Rothschild, Schiff, Morgan – same Żydy. W artykule brakuje niejakiego Armanda Hammera, Żyda który wywoził za pomocą swojej korporacji amerykańsko-sowieckiej cały majątek rosyjskiej arystokracji, cerkwi prawosławnej oraz co bogatszych Rosjan do USA i sprzedawał swoim żydowskim braciom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.