Destrukcja pól naftowych w Baku

Opublikowano: 24.06.2015 | Kategorie: Gospodarka, Historia, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 38

Na przełomie XX wieku, światowym numerem jeden w produkcji ropy było zamożne, portowe miasteczko – Baku – w Azerbejdżanie. Słynni bracia Nobel ze Szwecji rozpoczęli boom naftowy w 1873 r. Wkrótce ogromne tankowce z tego regionu przemierzały świat.

Następnie, w 1883 roku firmy naftowe należące do rodziny Rothschildów weszły na scenę w Baku, a za nimi gigantyczna firma Rockefellerów – Standard Oil Company. Rozgrzany wyścig toczył się o najlepszy światowy region.

Wówczas Rockefeller i Rothschild rywalizowali jako najwięksi na świecie naftowi i bankowi baronowie. Ale dwaj rywale w końcu zrozumieli, że konkurencja nie była dobrą rzeczą. Im więcej szybów naftowych wywiercili, tym więcej ropy produkowali, tym samym cena za baryłkę ropy spadała. W związku z tym rosło niezadowolenie Johna D. Rockefellera, aż zawołał „Konkurencja jest grzechem!”.

Rozwiązanie wkrótce zostało wdrożone. Zdecydowano, że rynek światowy zostanie geograficznie podzielony pomiędzy dwóch baronów – Rockefellera i Rothschilda, każdy z nich miałby swoje, dobrze zaplanowane działania. Ponadto zostaną nałożone limity na światową produkcję ropy, aby utrzymać tak wysoką cenę rynkową, jak tylko się da. Dzięki tej koncepcji zarówno Rothschild, jak i Rockefeller skorzystają. Oczywiście, cała konkurencja zastałaby zmiażdżona, wypchnięta z rynku, w tym Nobel Oil Company w Baku.

Kolejnym kierunkiem działań kartelu Rockefeller-Rothschild, oraz ich bankowych współpracowników (Schiff, Warburg, Morgan i inni) było przystąpienie do sponsorowania bolszewickiej rewolucji komunistycznej w 1917 roku, ich kukiełki – Lenin, Trocki i Stalin panowali nad ogromnym radziecko-rosyjskim imperium.

W kwietniu 1920 roku, Lenin podążając za rozkazami płynącymi od kartelu Rockefeller-Rothschild, ruszył do akcji w Baku.

Nieregularne wojska bolszewickie zaatakowały i podbiły Azerbejdżan oraz dokonały ataku na Baku. Setki tysięcy mieszkańców zostało zamordowanych, zwłaszcza rodziny inżynierów, głównych pracowników i kierowników firm związanych z ropą. Ich luksusowe rezydencje i domy zostały splądrowane, również gwałcili, torturowali i mordowali żony i dzieci.

Następnie zabudowania Baku podpalono. Woow! W jednej chwili jeden z najlepszych regionów produkujących ropę świata znikł. Bracia Nobel uciekli do swojego życia do Szwecji z ogromnymi stratami finansowymi. Oczywiście aktywa naftowe Baku Rothschilda i Rockefellera zostały utracone, jednak było to zgodne z planem. Według tego planu Rosja w komunistycznch czasach nie będzie liczyć się na ryku naftowym.

Zniszczenie Baku natychmiast spowodowało astronomiczny wzrost ceny ropy na całym świecie. Rockefeller i Rothschild mieli dobrą rekompensatę za czasową utratę aktywów Baku. „Twórcza destrukcja” przyniosła wspaniałe bogactwa tym dwóm skorumpowanym dynastiom Illuminati.

Teraz, w roku 2010: nasza planeta jest ponownie zalana ropą. Cena w 2008 wynosiła 147 USD za baryłkę, dwa lata później spadła do 78 USD, a nawet więcej ropy było codziennie odkrywane. Voila! -tragedia uderzyła w jedną z najważniejszych pod względem produkcji ropy na świecie – amerykańskie Gulf w Meksyku.

Hej, porażko BP z 2010 r. o nazwie „Deepwater Horizon” – spójrz w lustro. Czy widzisz swój własny obraz patrząc wstecz, około 1920 roku, w „twórczej destrukcji” złóż ropy naftowej Baku?

Autorstwo: Texe Marrs
Tłumaczenie: MM
Źródło oryginalne: TexeMarrs.com
Źródło polskie: UderzwFalsz.wordpress.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
John23
Użytkownik
John23

Lenin, Trocki, Rothschild, Schiff, Morgan – same Żydy. W artykule brakuje niejakiego Armanda Hammera, Żyda który wywoził za pomocą swojej korporacji amerykańsko-sowieckiej cały majątek rosyjskiej arystokracji, cerkwi prawosławnej oraz co bogatszych Rosjan do USA i sprzedawał swoim żydowskim braciom.