Departament Stanu USA grozi załodze Grace 1

Opublikowano: 16.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 473

Załoga tankowca Grace 1 z irańską ropą czeka na „konsekwencje”, w tym odmowę wjazdu do Stanów Zjednoczonych, powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Morgan Ortagus.

„Według Stanów Zjednoczonych Grace 1 asystował Korpusowi Strażników Rewolucji Islamskiej (IRG, Waszyngton uznał go za organizację terrorystyczną – przypis red.), transportując ropę z Iranu do Syrii. Może to prowadzić do poważnych konsekwencji dla osób związanych z Grace 1” – oświadczyła rzeczniczka.

Wczoraj, ambasador Iranu w Wielkiej Brytanii Hamid Baidinejad potwierdził, że tankowiec z irańską ropą naftową Grace 1, zatrzymany miesiąc temu na Gibraltarze, został uwolniony. „Decyzją władz Gibraltaru i po potwierdzeniu przez sąd, bezprawnie zatrzymany tankowiec z irańską ropą został zwolniony”. Ambasador podkreślił, że tankowiec z irańską ropą Grace 1 wkrótce opuści Gibraltar, przygotowania do jego żeglugi zostały przeprowadzone z wyprzedzeniem.

4 lipca irański tankowiec Grace 1 został zatrzymany przez brytyjskie władze Gibraltaru. Statek przewożący ropę naftową był podejrzewany o naruszenie sankcji UE przeciwko Syrii. Tankowiec został zatrzymany na wniosek Stanów Zjednoczonych. W ramach śledztwa policja zatrzymała kapitana, starszego asystenta tankowca i dwóch innych członków załogi. Sąd przedłużył ich tymczasowy areszt do 15 sierpnia.

Incydent bardzo nie spodobał się Teheranowi, który nie tylko zagroził przejęciem brytyjskiej jednostki, ale również oskarżył Brytyjczyków o działanie na zlecenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Sytuacja w regionie ulega zaostrzeniu z powodu kryzysu między Teheranem i Waszyngtonem. Zdaniem ekspertów działania obydwu stron mogą doprowadzić do konfliktu zbrojnego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. armagedon 16.08.2019 16:31

    Z Iranu do Syrii drogą lądową jest około 400 km – cysterny
    przez kanał Sueski 3000 km
    A ONI PŁYNĄ DOOKOŁA AFRYKI ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.