Departament Rolnictwa USA zatwierdził jabłka GMO

Opublikowano: 24.12.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1355

Firmy biotechnologiczne, takie jak Monsanto, zarabiają krocie na żywności modyfikowanej genetycznie (GMO), która ma rzekomo rozwiązać wiele problemów ludzkości. Departament Rolnictwa zatwierdził więc kolejny produkt – zmodyfikowane genetycznie jabłka. Problem jednak w tym, że nowy biotechnologiczny twór nie posiada żadnych konkretnych właściwości i może stanowić wręcz zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Nowe jabłka GMO wyróżniają się tylko i wyłącznie tym, że po ich przekrojeniu nie brązowieją. Czy właśnie w taki sposób USA chce walczyć z głodem na świecie? Problem wydaje się dość błahy, ale jest wręcz przeciwnie. Zbrązowiałe jabłka psują się szybciej, przez co nie można dopuszczać ich do sprzedaży, ale biotechnolodzy z firmy Okanagan dokonali “naukowego cudu”.

Ich zmodyfikowane genetycznie owoce nie brązowieją, więc wycofanie ich ze sprzedaży nie będzie konieczne, gdyż klient nie zorientuje się czy owoc jest świeży, czy nie. Co więcej, w Stanach Zjednoczonych nie trzeba oznaczać żywności GMO, więc zmodyfikowane jabłka mogą pojawiać się we wszystkich produktach. Przecież żywność tego typu jest oficjalnie zdrowa.

Nowe biotechnologiczne twory będą zawsze wyglądały tak, jakby były świeże, ale ich spożycie nie pozostanie bez wpływu na zdrowie konsumentów. Należy jednak dodać, że najwięksi producenci jabłek wyrazili negatywną opinię na temat tych owoców a firmy takie jak McDonald’s czy Gerber nie mają zamiaru z nich korzystać. Skoro nikt nie chce jabłek GMO, obawiając się wpływu na zdrowie człowieka, dlaczego został on w ogóle zatwierdzony?

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Alternet.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Poeta 24.12.2015 21:40

    Blisko @W., ale nie do końca.
    Jabłka brązowieją, bo taki jest”mechanizm obronny”, który ma chronić nasiona przed działaniem czynników zewnętrznych, m.in. dochodzi wtedy do utleniania się witamin czy też soli mineralnych co objawia się zmianą koloru miąższu (dlatego też najwięcej witamin/minerałów znajduje się pod skórką). Oczywiście z biegiem czasu jabłko coraz bardziej brązowieje, bo substancje te się kończą. No i co ważniejsze – brązowieją uszkodzone owoce, czy też poddane jakieś obróbce. P

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.