Demonstranci domagali się dymisji rządu

Opublikowano: 27.10.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 638

26 października tysiące Portugalczyków i Portugalek na ulicach kilkunastu miast domagały się dymisji rządu i natychmiastowego wstrzymania polityki oszczędnościowej.

Na demonstracjach zorganizowanych przez niezależny ruch “Niech trojka spada” pojawili się przedstawiciele wielu pokoleń i grup społecznych. Uczestnicy marszu wznosili okrzyki wymierzone w centroprawicowy rząd i międzynarodowe instytucje, nadzorujące realizację restrykcyjnego programu cięć i reform.

W Lizbonie wielotysięczna grupa manifestantów przeszła z centralnego placu pod siedzibę Zgromadzenia Republiki, gdzie zorganizowano pikietę i koncert piosenek z czasów rewolucji goździków. Niewielka grupa wdarła się do restauracji McDonlad’s, gdzie wznosiła antykapitalistyczne okrzyki. Mniejsze demonstracje odbyły się także między innymi w Porto, Viseu i Faro.

Ogłoszony kilkanaście dni temu projekt budżetu na 2014 zakłada oszczędności rzędu niemal 4 miliardów euro. W zamian za restrykcyjne cięcia pogrążona w kryzysie Portugalia otrzymała od trojki, czyli Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego pożyczkę w wysokości 78 miliardów euro.

Autor: jkl
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.