Demonstracyjne lekceważenie przyjętych norm

Opublikowano: 16.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1687

Wypowiedzi Kijowa o użyciu tureckich dronów Bayraktar w Donbasie nie są związane z wojną, ale z polityką i demonstracyjnym lekceważeniem ogólnie przyjętych norm – powiedział szef proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej Leonid Pasiecznik.

„Uważam, że świadome oświadczenia kijowskich wojskowych na temat użycia dronów Bayraktar to nie wojna i operacje wojskowe, ale polityka i demonstracyjne lekceważenie ogólnie przyjętych norm” – powiedział Pasiecznik.

Szef ŁRL wyjaśnił, że mówimy o demonstracyjnym złamaniu przez Kijów postanowień na rzecz wzmocnienia zawieszenia broni, z których (prezydent Ukrainy Wołodymyr) „Zełenski był tak dumny, a potem nagle przestał i zapomniał o nich”.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował wcześniej o pierwszym użyciu drona uderzeniowego Bayraktar w Donbasie. Według wojskowych zniszczył broń wroga bombą kierowaną.

Stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia nazwał użycie dronów Bajraktar w Donbasie bardzo niebezpieczną grą i wyraził opinię, że Kijów może nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji takiego kroku. Zgodnie z porozumieniami mińskimi użycie dronów w Donbasie jest zabronione, wyjątkiem są bezzałogowe statki powietrzne misji OBWE.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.