Demonstracja przeciwników „Piątki dla zwierząt”

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2007

Rano na rondzie Dmowskiego w stolicy protestujący rolnicy z Agrounii rozrzucili świece dymne, blokując na chwilę centrum Warszawy. To dopiero początek – zapowiadają.

Protest w Warszawie jest, jak zapowiedział Michał Kołodziejczak, spokojny. Przynajmniej dzisiaj. Wspomniane świece dymne i wydzielane z nich dym mają „symbolizować niepewność, przed którą stoją rolnicy w związku z piątką dla zwierząt”, mówił mediom Kołodziejczak.

Wcześniej lider Agrounii mówił: „Powiem wprost: wszystko co ostatnio dzieje się w Sejmie i w rolnictwie, powoduje, że nie możemy być obojętni i nie możemy przyglądać się temu biernie. Musimy jasno wyrazić nasz sprzeciw i jasno pokazać, że rolnicy to są osoby, które mają swoje zdanie i nie pozwolą aby krzywda działa się ich rodzinom, a w konsekwencji całemu społeczeństwu!”.

Protest jest związany z przyjętą, ale jeszcze nie podpisaną przez prezydenta ustawą zwaną „Piątka dla zwierząt”, która ma m.in., zakazać hodowli zwierząt futerkowych, uboju rytualnego zwierząt na eksport i wprowadza szereg rozwiązań, które mają ulżyć cierpieniom zwierząt domowych i hodowlanych w Polsce. Ustawa uderza w interesy bardzo bogatego i wpływowego lobby futrzarzy, którzy nie szczędzą sił, by ustawa została zawetowana przez prezydenta Dudę.

Jak zapowiadają organizatorzy, w proteście ma uczestniczyć kilka tysięcy ludzi, którzy z pl. Trzech Krzyży przejdą pod Sejm, a stamtąd pod pałac prezydencki, gdzie delegacja protestujących ma spotkać się z Andrzejem Dudą. Przeciwnicy praw zwierząt bardzo liczą na weto prezydenta. Może ono jednak nie wystarczyć, bo, sądząc po ostatnim głosowaniu i dodając kompromis w łonie Koalicji Prawicy, parlament może weto odrzucić – wymagana większość do odrzucenia prezydenckiego sprzeciwu to 3/5 głosów posłów obecnych na Sali. Ostatnio za ustawą zagłosowało 356 posłów, przeciw było 75, a wstrzymało się od głosu 18.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 30.09.2020 12:25

    A dlaczego uprzykrzają życie warszawiakom? Czmu zawsze na protestach dokucza się mieszkańcom? PRzecież oni nie mają wpływu na nic a jedynie wkurzać się będą!

    Jak tacy odważni i zdeterminowani to niech idą pod dom moraweickiego, ministra rolnictwa , w ostateczności niech w godzinach pracy zablokują sejm!

    Widać że są nasłani i tak naprawdę nie chcą rozwiązać problemu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.