Demonstracja przeciwników „Piątki dla zwierząt”

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 668

Rano na rondzie Dmowskiego w stolicy protestujący rolnicy z Agrounii rozrzucili świece dymne, blokując na chwilę centrum Warszawy. To dopiero początek – zapowiadają.

Protest w Warszawie jest, jak zapowiedział Michał Kołodziejczak, spokojny. Przynajmniej dzisiaj. Wspomniane świece dymne i wydzielane z nich dym mają „symbolizować niepewność, przed którą stoją rolnicy w związku z piątką dla zwierząt”, mówił mediom Kołodziejczak.

Wcześniej lider Agrounii mówił: „Powiem wprost: wszystko co ostatnio dzieje się w Sejmie i w rolnictwie, powoduje, że nie możemy być obojętni i nie możemy przyglądać się temu biernie. Musimy jasno wyrazić nasz sprzeciw i jasno pokazać, że rolnicy to są osoby, które mają swoje zdanie i nie pozwolą aby krzywda działa się ich rodzinom, a w konsekwencji całemu społeczeństwu!”.

Protest jest związany z przyjętą, ale jeszcze nie podpisaną przez prezydenta ustawą zwaną „Piątka dla zwierząt”, która ma m.in., zakazać hodowli zwierząt futerkowych, uboju rytualnego zwierząt na eksport i wprowadza szereg rozwiązań, które mają ulżyć cierpieniom zwierząt domowych i hodowlanych w Polsce. Ustawa uderza w interesy bardzo bogatego i wpływowego lobby futrzarzy, którzy nie szczędzą sił, by ustawa została zawetowana przez prezydenta Dudę.

Jak zapowiadają organizatorzy, w proteście ma uczestniczyć kilka tysięcy ludzi, którzy z pl. Trzech Krzyży przejdą pod Sejm, a stamtąd pod pałac prezydencki, gdzie delegacja protestujących ma spotkać się z Andrzejem Dudą. Przeciwnicy praw zwierząt bardzo liczą na weto prezydenta. Może ono jednak nie wystarczyć, bo, sądząc po ostatnim głosowaniu i dodając kompromis w łonie Koalicji Prawicy, parlament może weto odrzucić – wymagana większość do odrzucenia prezydenckiego sprzeciwu to 3/5 głosów posłów obecnych na Sali. Ostatnio za ustawą zagłosowało 356 posłów, przeciw było 75, a wstrzymało się od głosu 18.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

A dlaczego uprzykrzają życie warszawiakom? Czmu zawsze na protestach dokucza się mieszkańcom? PRzecież oni nie mają wpływu na nic a jedynie wkurzać się będą!

Jak tacy odważni i zdeterminowani to niech idą pod dom moraweickiego, ministra rolnictwa , w ostateczności niech w godzinach pracy zablokują sejm!

Widać że są nasłani i tak naprawdę nie chcą rozwiązać problemu