Demonstracja antyrządowa w Czarnogórze

Opublikowano: 23.03.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 210

CZARNOGÓRA. 21 marca w stolicy Czarnogóry, Podgoricy, przed budynkiem parlamentu odbyła się demonstracja antyrządowa. Setki osób protestowały przeciwko bezrobociu i korupcji, oskarżając władze o nadużycia i działania wyłącznie w interesie elity politycznej, a nie zwykłych obywateli. Akcję, pierwszą tego typu, zorganizowano za pomocą internetowego serwisu społecznościowego Facebook.

“Obywatele Czarnogóry nie różnią się od Libijczyków, Tunezyjczyków, Egipcjan i Greków, którzy walczą o swoje prawa” – mówił do manifestantów jeden z organizatorów. Zaapelował on także o kontynuowanie pokojowych protestów. Inny z organizatorów podkreślał, że demonstranci domagają się prawa do pracy i prawa do godnego życia dla emerytów.

Opracowanie: Szymon Martys
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o