Demografia ma się coraz lepiej

Opublikowano: 17.08.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 374

Dane z pierwszego półrocza bieżącego roku napawają optymizmem, jeśli chodzi o sytuację demograficzną kraju, która jest jednak nadal poważna. Ogółem przez pierwszych sześć miesięcy tego roku miało urodzić się o 14 tysiące dzieci więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a wskaźnik urodzeń był szczególnie wysoki w maju.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, iż przez pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku urodziło się o 14 tys. dzieci więcej niż przed rokiem. W samym maju wskaźnik narodzin wyniósł 36 tys., a więc o 4,3 tys. dzieci więcej niż w maju 2016 r. W czerwcu urodziło się za to 34 tys. dzieci – o 2,6 tys. więcej aniżeli przed rokiem. Ogółem w czerwcu urodziło się najwięcej dzieci w tym miesiącu od 2009 r., a w maju od 2010 r.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej twierdzi, iż widoczny jest bardzo pozytywny trend, który załamał się jedynie w kwietniu, kiedy na świat przyszło o 600 dzieci mniej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem. Poprawa sytuacji demograficznej ma zdaniem ekspertów związek z lepszą sytuacją na rynku pracy oraz transferem socjalnym w postaci programu 500+.

Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Wszystko jest wspaniale. Dzieci się rodzą, 500 plus idzie z naszej kieszeni, koncerny farmaceutyczne depopulują, przy pomocy przymusowych szczepień. Normalnie sielanka.

Brev
Gość
Brev

Zapomniałeś dodać “koncerny farmaceutyczne depopulują z naszej kieszeni” ale widzę, że to Ciebie tak nie boli jak to 500 na dzieci.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Karzdy rząd wydaje pieniadze pobrane z naszej kieszeni. Jednak nie zawsze jest to w interesie nas, polaków. Tu popieram wydawanie tych 500zeta na dziecko, choc jestem w wieku, że juz nie skorzystam z tych pieniedzy. To jest INWESTYCJA wnas NARÓD, i jak mozna zaobserwowac daje pozytywne efekty na wielu płaszczyznach, zaróno dla ludzi jak tez dla gospodarki.
Narzekają tyko wyzyskiwacze, bo musza podnieśc płace swoim pracownikom, i zagorzali przeciwnicy pis…

gajowy
Użytkownik
gajowy

@luzak1977
Jaka depopulacja? Kto dzisiaj pozbywa się rynku zbytu? Raczej rozwalenie układu odpornościowego na dobry początek. Pacjent musi w miarę długo żyć.

A 500+ to pierwszy program socjalny na większą skalę w kapitalistycznej Polsce. Demografia to temat przy okazji.

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

@Brev
To, że robią czystki z naszej kieszeni, jest raczej oczywiste i wynika z mojej wypowiedzi.