Dawcy głosu grożą strajkiem

Opublikowano: 10.10.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 581

Aktorzy użyczający swoich głosów do gier komputerowych żądają lepszych warunków pracy i podwyżki wynagrodzeń. Uważają, że zarabiają zbyt mało, w porównaniu z ogromnymi zyskami korporacji, które inkasują miliony na sprzedaży wysokonakładowych produkcji.

Decyzja o odmowie dalszej pracy już zapadła. Podjęli ją aktorzy gier wideo zrzeszeni w związku zawodowym SAG-AFTRA. Jak podaje portal Gamedot.pl – za strajkiem zagłosowało 96,5 proc. członków organizacji. Na razie nie wiadomo jednak czy akcja dojdzie do skutku. Aktorzy liczą, że uda im się zmusić wydawców gier do rozpoczęcie negocjacji w sprawie podwyżek.

Rola aktorów w grach komputerowych jest coraz bardziej istotna. Pracownicy użyczają postacią z wirtualnego świata nie tylko swoich głosów, ale również mimikę i rysy twarzy. Większość z nich nie jest jednak zadowolona z warunków pracy. Są poddawani bardzo silnej presji, podczas trwających czasem kilkadziesiąt godzin sesji nagraniowych, a ich wynagrodzenia nie są powiązane z zyskami liczonymi w setkach milionów dolarów do kieszeni prezesów słynnych marek takich jak Electronic Arts czy Activision.

Związek zawodowy wysunął postulat zagwarantowania pracownikom bonusów w przypadku, gdy liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczy kolejne progi: 2 miliony, a następnie 4,8 i 12 milionów. Domagają się również przyznania dodatkowych apanaży aktorom biorącym udział w sesjach typu capture-motion, czyli tworzeniu postaci do gier za pomocą rejestracji wyglądu i ruchów aktorów przy użyciu szesnastu kamer.

Akcja została oficjalnie poparta przez najbardziej znanych i rozpoznawalnych aktorów gier komputerowych, m.in. przez Willa Wheatona i Tarę Strong.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.