David Icke został usunięty z „Facebooka” i „YouTube”

Opublikowano: 04.05.2020 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 882

Kilka dni temu profil znanego brytyjskiego teoretyka spiskowego Davida Icke został usunięty z Facebooka. Potem skasowano jego kanał na YouTube. Oficjalnie stało się to z powodu propagowania “niebezpiecznych teorii” na temat pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Uznano to za wystarczający powód do ocenzurowania jego poglądów.

W piątek tak zwane Centrum Przeciwdziałania Nienawiści Cyfrowej (CCDH) opublikowało list otwarty wzywający firmy technologiczne do zakazania działalności w sieci pana Davida Icke’a. W liście napisano, że Amazon, Facebook, Twitter i YouTube wzmocniły „dezinformację Icke’a o Covid-19 dla milionów ludzi”. CCDH twierdzi, że filmy Icke’a przedstawiającego „nieprawdziwe i spiskowe twierdzenia o Covid-19” były oglądane w Internecie ponad 30 milionów razy.

Jako przykłady przytoczyli:

– wywiad na „YouTube”, w którym Icke fałszywie twierdził, że za koronawirusem stoi grupa żydowska;

– wpis na „Instagramie”, w którym fałszywie twierdził, że sieci komórkowe 5G uniemożliwiają ludziom wchłanianie tlenu;

– film na „YouTube”, w którym fałszywie twierdził, że nie można złapać wirusa z uścisku dłoni;

– wpis na „Twitterze”, w którym fałszywie twierdził, że Niemcy zamierzają „zalegalizować gwałt” dla muzułmanów.

List został opublikowany po tym, gdy „Facebook” nagle usunął stronę pana Icke’a. W kwietniu YouTube usunął też wywiad z nim, w którym stwierdził, że „istnieje związek między 5G a tym kryzysem zdrowotnym”. Facebook uznał również, że teorie spiskowe wielokrotnie promowane przez Icke’a mieszczą się w przedziale “szkodliwych dezinformacji”. Tym razem jednak platforma społecznościowa nie usunęła tylko treści, które uważa za niewłaściwe, ale poszła o krok dalej, usuwając całą jego stronę.

Podobnie dzień potem zrobił należący do Google serwis „YouTube”. Według rzeczniczki „YouTube”, platforma ma jasne zasady zakazujące wszelkich treści, które zakazują przekazywania informacji o COVID-19 zgodnie z punktem widzenia WHO. W związku z ciągłym naruszaniem tych zasad zamknięto kanał YouTube Davida Icke’a. W momencie usunięcia kanał miał ponad 900 000 subskrybentów. Ostatni klip, który Icke opublikował w piątek – o swoim zakazie na „Facebooku” – miał około 120 000 wyświetleń. „YouTube” potwierdził, że Icke nie będzie mógł zacząć od nowa, tworząc nowy kanał.

Kontrowersje to chleb powszedni Davida Icke. Jego kariera rozpoczęła się w kwietniu 1991 roku, w popularnym brytyjskim programie rozrywkowym „Terry Wogan Show”, gdzie pojawił się jeszcze jako reporter sportowy. Z pewnością nie podejrzewał wtedy, że program ten zmieni jego całe życie. Kilkanaście minut rozmowy spowodowało, że z szanowanego reportera i byłego zawodowego piłkarza stał się pośmiewiskiem całej Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą tego, co wtedy powiedział.

David Icke przedstawił publicznie koncept, który do dzisiaj przez większość uważany jest za kompletną niedorzeczność. Otwarcie i jak się wydaje całkowicie poważnie wyraził on pogląd, że światem rządzą pewne rody, które utrzymują władzę już od starożytności. On sam nazwał te osoby reptilianami, czyli ludźmi posiadającymi gadzie cechy. Icke stwierdził, że jest wiele dowodów potwierdzających jego obserwacje i dawał nawet przykłady konkretnych osób publicznych, których podejrzewa o posiadanie domieszki gadziej krwi. Wśród rodów uważanych za spokrewnionych z reptilianami wymieniał Bushów, w tym prezydentów USA oraz brytyjską rodzinę królewską. Twierdzi on jednak, że skala jest znacznie większa i ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak naprawdę jest urządzony nasz świat.

Jakkolwiek cała koncepcja gadziej rasy brzmi raczej jak wytwór osoby o poważnych problemach psychicznych to zastanawiające jest to jak wielu zwolenników posiada ta teoria spiskowa. W niektórych rankingach popularności, teoria o gadach ludziach zajmuje zwykle miejsce w pierwszej dziesiątce. David Icke twierdzi, że to właśnie te starożytne rody spokrewnione z gadami sprawują realną władzę nad światem i trwa to ponoć od czasów sumeryjskich.

Należy dodać, że niektórzy uważają, że sam koncept gadzich istot w ludzkiej skórze w istocie pochodzi po prostu z popularnego serialu telewizyjnego „V” od angielskiego słowa Visitors. Serial opowiadał właśnie o rasie gadzich istot przybierających ciała ludzkie i operujących wśród Ziemian. Wypisz wymaluj teoria spiskowa o gadach w postaci filmowej. Teraz jednak nie sposób powiedzieć czy serial był inspiracją czy został zainspirowany tą wyjątkową teorią spiskową.

Przez lata dziwne opowieści Davida Icke’a były jedynie wyśmiewane. Teraz zaczęły być aktywnie zwalczane. Pytanie tylko czy kartele internetowe cenzurujące kontrowersyjnego dziennikarza przyczynią się do spadku czy raczej wzrostu popularności jego teorii?

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 04.05.2020 14:51

    David Icke Jeszcze się trzyma na BitChute.

  2. realista 04.05.2020 17:27

    stawiam na to drugie…

    no, chyba że chodzi tylko o piniądzory… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.