DARPA testuje autonomiczne helikoptery Sikorski

Opublikowano: 09.11.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 961

Firma Sikorsky i Agencja Obrony Zaawansowanych Projektów Badawczych DARPA ujawniły, że w październiku bezzałogowy Black Hawk przeprowadził operację ratunkową, a także realizował misje zaopatrzenia w ładunki w Yuma Proving Ground w Arizonie.

Śmigłowiec latał przy użyciu systemu autonomicznego MATRIX firmy Sikorsky w ramach programu DARPA Aircrew Labor In-cockpit Automation System (ALIAS).

Jak podała gazeta NationalDefenseMagazine.org „Celem programu ALIAS jest skupienie się na opracowaniu i demonstracji elastycznej, rozszerzalnej architektury automatyki lotu dla istniejących samolotów załogowych, która umożliwia bezpieczne operacje przy ograniczonej załodze” – powiedział Stuart Young, menedżer programu DARPA ALIAS, na konferencji online z reporterami. ALIAS ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, w szczególności „ograniczenie kontrolowanego lotu do sytuacji terenowych lub w środowisku o złej widoczności” – dodał.

System ALIAS pozwala na szereg opcji, w tym latanie w standardowej konfiguracji z dwoma pilotami z dodatkowym bezpieczeństwem zapewnianym przez technologię wykrywania, latanie z jednym pilotem lub w pełni autonomiczne latanie bez załogi.

Wideo: YouTube.com
Na podstawie: NationalDefenseMagazine.org
Źródło: PrisonPlanet.pl

2

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.