Darmowe mieszkania dla kombatantów ISIL w Szwecji

Opublikowano: 22.10.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 497

Darmowe mieszkania, zatrudnienie, edukacja i wsparcie finansowe, to elementy programu rehabilitacji wprowadzonego przez szwedzkie miasto Lund dla byłych terrorystów ISIS, którzy wrócą do Szwecji.

Zdaniem władz miasta działania te mają powstrzymać dżihadystów przed powrotem do sieci terrorystycznych i zintegrować ich ponownie ze społeczeństwem. Zgadzają się, że to kontrowersyjne propozycje, ale takie podejście sprawdzało się przy okazji tych co opuszczali gangi czy grupy neonazistowskie. Z jednej strony za przestępstwa należy ponieść odpowiedzialność, ale z drugiej patrząc na koszty, lepiej zintegrować osobę ze społeczeństwem, uważa koordynatorka działań przeciwko przemocy Anna Sjöstrand.

Podobnie uważa kryminolog Christoffer Carlsson, który w pomocy w integracji ze społeczeństwem widzi zabezpieczenie, żeby jednostki nie powróciły do działalności przestępczej.

Do Szwecji wróciło tymczasem 140 eurodżihadystów z terenu Syrii i Iraku i kolejne miasta jak Malmö rozważają wprowadzenie podobnych środków.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Konter 22.10.2016 12:42

  Po co mi klepać biedę? Trzeba było zapisać się do ISIL! heh

 2. BrutulloF1 22.10.2016 12:46

  Kretyni – Nie zapomnijcie oddać im swoje żony i córki do posuwania! Bez tego terapia słaba.
  https://ndie.pl/raport-onz-za-15-lat-szwecja-bedzie-krajem-trzeciego-swiata/

 3. agama 22.10.2016 14:38

  innymi słowy: morduj, gwałć, niszcz, a jeszcze nagroda cię czeka. Jakie to lewackie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.