Danina solidarnościowa coraz bliżej

Opublikowano: 24.04.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 290

Minister finansów Teresa Czerwińska poinformowała, że jej resort za około dwa tygodnie przedstawi, jak będzie wyglądał mechanizm tzw. daniny solidarnościowej, którą obiecał rodzicom osób niepełnosprawnych Mateusz Morawiecki. Najbardziej jednak partia PiS chciałaby, żeby protestujący już sobie z Sejmu poszli.

“W Ministerstwie Finansów trwają analizy i prace koncepcyjne w sprawie daniny solidarnościowej na rzecz wsparcia dorosłych niepełnosprawnych” – poinformowała minister finansów w oświadczeniu dla PAP. Teresa Czerwińska szacuje, że na opracowanie projektu ustawy potrzebne będą około dwa tygodnie. Poinformowała także, że prace zostały podjęte w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz instytucjami odpowiadającymi za zabezpieczenia społeczne, na osobistą prośbę Mateusza Morawieckiego.

Dosłownie kilka dni temu Czerwińska podkreślała w TVP, jak korzystne dla wszystkich jest kierowanie funduszy budżetowych na wydatki społeczne. Swoim projektem ma szansę udowodnić, że nie były to puste słowa. Na razie bowiem spełnianie obietnic złożonych rodzicom osób niepełnosprawnych wychodzi PiS raczej marnie.

Deklaracja Czerwińskiej to na razie najbardziej konkretna zapowiedź ze strony rządu, pozwalająca mieć nadzieję, że w sprawie niepełnosprawnych i opiekujących się nimi rodziców coś naprawdę zostanie zrobione. Inni komentujący sprawę w ostatnich dniach politycy PiS skupiali się na sugerowaniu, by protestujący już opuścili Sejm, bo przecież rządzącej partii można zaufać. W takim tonie wypowiedziała się wicepremier ds. społecznych Beata Szydło, a wczoraj marszałek Sejmu wygłosił ogólnikową deklarację, iż wsparcie osób niepełnosprawnych powinno zostać zapisane w „całościowym projekcie rządowym” (w domyśle: a więc nie należy głośno upominać się o konkretne rozwiązania, tak, jak robią to obecnie rodzice).

Niemal wprost do opuszczenia Sejmu wezwał natomiast rodziców i ich podopiecznych pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz, oznajmiając, że przecież ich główne żądanie zostało spełnione – spotkali się z najważniejszymi osobami w państwie. Co z postulatami dodatku rehabilitacyjnego i wyższej renty socjalnej? Pan premier obiecał, więc trzeba zaufać i zaczekać na projekty – tu Michałkiewicz nie był oryginalny.

Autorstwo: MKF
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o