Dania zobowiąże migrantów do pracy w zamian za świadczenia socjalne

Opublikowano: 09.09.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1017

Władze duńskie zobowiążą niektóre kategorie migrantów do pracy w wymiarze 37 godzin tygodniowo, aby utrzymać ich zdolność do otrzymywania świadczeń socjalnych. Zostało to ogłoszone przez premier kraju Mette Frederiksen, donosi „BBC News”.

Polityk zaznaczyła, że nowe przepisy dotkną przede wszystkim kobiety „nie-zachodniego pochodzenia”, które żyją z zasiłków. „Chcemy wprowadzić nową logikę pracy, w której ludzie są zobowiązani do wnoszenia wkładu i bycia użytecznym, a jeśli nie mogą znaleźć stałej pracy, muszą pracować na zasiłku” – podkreśliła.

Frederiksen powiedziała, że sześć na dziesięć kobiet, które przyjeżdżają z Turcji i Bliskiego Wschodu nie pracuje. Według niej Dania zbyt długo wyświadczała migrantom „niedźwiedzią przysługę”, nie żądając od nich niczego w zamian. BBC News zauważa, że Dania w ostatnich latach kilkakrotnie zaostrzała swoją politykę migracyjną, a kraj ten ma obecnie jedne z najsurowszych przepisów w Europie.

31 sierpnia duński minister ds. imigracji Matthias Tesfaye powiedział, że uchodźcy z Afganistanu powinni pozostać w swoim regionie i nie podróżować do Europy. Wezwał do silniejszej ochrony zewnętrznych granic UE. Według polityka, obywatele powinni otrzymać wszelką niezbędną pomoc od społeczności międzynarodowej podczas pobytu w swoim regionie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o