Dania znosi wszystkie pandemiczne obostrzenia

Opublikowano: 11.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1443

Dania zniosła wszystkie obowiązujące w tym kraju obostrzenia covidowe wprowadzone na przestrzeni ostatniego półtora roku w związku z epidemią koronawirusa. Tym samym stała się pierwszym krajem Unii Europejskiej, który wraca nie do wynaturzonej “nowej normalności” – czyli nienormalności – tylko w pełni do rzeczywistości jaka była przed tak zwaną pandemią.

W tym samym czasie gdy w wielu europejskich krajach szaleje coraz bardziej rozprzestrzeniająca się sanitarna dyskryminacja przypominająca czasy apartheidu w RPA, są w Europie kraje, które nie poddają się covidowej paranoi. Jak zwykle przodują w tym państwa skandynawskie. Dobry przykład dała Dania. Jak to możliwe, że tamtejsi politycy w przeciwieństwie do naszych nie marzą już o dokręceniu śruby obywatelom?

Duńskie Ministerstwo Zdrowia informuje, że wszystko zmieniły szczepionki i wysiłek obywateli Danii przez tak długi czas. Zdaniem Ministra Zdrowia Danii, Magnusa Heunicke, stało się to podstawą do tego kroku z zakończeniem epidemii. W Danii w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest niemal 75 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

Decyzja o zniesieniu obostrzeń nie została podjęta nagle, bo zaplanowano to już pod koniec sierpnia. Ogłoszono, że wirus SARS-CoV-2 nie jest już zagrożeniem dla społeczeństwa, w związku z rzadkim występowaniem ciężkich przypadków COVID-19 i zgonów u zakażonych.

Warto zaznaczyć, że duńska decyzja oznacza również zniesienie wszystkich obostrzeń w tym dyskryminujących paszportów covidowych. W Danii kody QR dające namiastkę praw obywatelskich, nie będą już dłużej wymagane, w tym po to by wejść do restauracji czy obiektów sportowych.

Pracownicy kończą z pracą zdalną i wracają do firm. Ogłoszono też, że to koniec ze zdalną edukacją. Zadeklarowano, że dzieci nie będą już więcej wysyłane na kwarantanny, co ma zapewnić ciągłość zajęć. Już od połowy sierpnia w Danii nikt już nie wymaga irracjonalnego maskowania się w środkach transportu publicznego.

Decyzji Danii przygląda się Szwecja, która od początku tzw. pandemii odnosiła się bardzo sceptycznie do stosowanych powszechnie metod walki z wirusem. Teraz poinformowano, że od października zniesione zostaną wszystkie obostrzenia obecne w Szwecji i kraj ten też powróci do normalności a nie do „nowej normalnosci” pocovidowej, którą szykują nam władze Polski.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 12 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.