Dania zlikwiduje getta neizintegrowanych imigrantów

Opublikowano: 07.01.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1823

Dania zamierza z jeszcze większą siłą walczyć z imigrantami, którzy tworzą w kraju swój własny osobny system społeczny. W noworocznym oświadczeniu premier Lars Løkke Rasmussen zapowiedział, że wszystkie imigranckie getta na terenie państwa zostaną usunięte, zaś uchodźcy będą częściej deportowani do krajów pochodzenia.

Zamiarem rządu jest między innymi likwidacja zamkniętych enklaw imigrantów. Według Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, w całym kraju znajdują się 22 getta, w których uchodźcy stanowią większość populacji. Dania systematycznie likwiduje je, a obecna liczba zamkniętych enklaw jest najniższa od 2010 roku. Premier Lars Løkke Rasmussen ogłosił, że nieintegrujący się migranci będą lokowani w nowych mieszkaniach w innych regionach.

Prawicowa Duńska Partia Ludowa domaga się również, aby w gettach wprowadzono godzinę policyjną dla nastolatków oraz zakazano budowania nowych meczetów, co sugeruje, że imigracja nie jest problemem samym w sobie a działania rządu wymierzone są głównie w islamizujących Danię muzułmanów. Jak powiedział sam premier, w gettach przestały obowiązywać duńskie wartości i prawo. Inna propozycja zakłada udzielanie wyłącznie tymczasowego azylu dla obcokrajowców, którzy będą deportowani gdy tylko sytuacja w ich kraju ulegnie poprawie.

Dania prowadzi walkę z islamizacją od 2015 roku, czyli od ostatnich wyborów parlamentarnych. Zwycięstwo odniosła partia rządowa Venstre, która utworzyła koalicję z Duńską Partią Ludową. Tuż przed wyborami, muzułmanie zaczęli je bojkotować twierdząc, że demokracja nie jest zgodna z ich religią. Jednak gdy tylko prawica przejęła władzę zaczęto wprowadzać w życie różne projekty, aby zniechęcić imigrantów do przyjazdu do Danii. Wkrótce to samo może spotkać sąsiedną Szwecję, w której odbędą się wybory parlamentarne. Według sondaży, tamtejsza prawica ma szansę odnieść zwycięstwo, co oznacza, że Szwedzi nie do końca popierają przyjmowanie islamizujących ich kraj imigrantów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BT.dk
Źródła: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o