Dania zamierza rozpatrywać wnioski o azyl w Rwandzie

Opublikowano: 25.05.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 728

Dania podpisała specjalną umowę z Rwandą, w ramach której wnioski o udzielenie azylu będą rozpatrywane na terenie tego afrykańskiego kraju. W ten sposób imigranci mają nie być narażeni choćby na działania przemytników ludzi. Organizacja Narodów Zjednoczonych krytykuje jednak Duńczyków za utrudnianie dostępu do procedur azylowych.

Duńsko-rwandyjskie memorandum w sprawie azylu i imigracji podpisali rwandyjski minister stanu Manasseh Nshuti oraz duński minister ds. współpracy rozwojowej Flemmingi Moller Mortensen i duński ministrem ds. imigracji i integracji Mattias Tesfaye. Przewiduje ono przede wszystkim wspólne konsultacje polityczne i inne działania związane z imigracją.

Z punktu widzenia Danii najważniejsza jest zmiana procedur azylowych. Osoby ubiegające się o azyl w Danii będą więc obsługiwane na miejscu w Rwandzie, ponieważ dotychczasowy system azylowy miał być „nieetyczny i niesprawiedliwy”. Zachęca ona bowiem kobiety i dzieci do podejmowania niebezpiecznych podróży szlakami migracyjnymi prowadzącymi do Europy.

Na tym korzystają zaś głównie organizacje przestępcze, zajmujące się przemytem ludzi na kontynent europejski. Memorandum tym samym zwiększa bezpieczeństwo osób ubiegających się o azyl, a także zwiększa pomoc rozwojową dla państw przyjmujących uchodźców.

Oba kraje ustaliły więc, że wnioski o udzielenie azylu będą składane i rozpatrywane poza granicami Unii Europejskiej. Rwanda uzyska dzięki temu większą zdolność do określania statusu uchodźcy oraz do prowadzenia innych procedur administracyjnych.

Umowa została podpisana, choć w marcu tego roku krytykował ją Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców. Twierdził on, że w ten sposób Dania tak naprawdę utrudnia dostęp imigrantów do ochrony międzynarodowej, podważa prawa osób ubiegających się o azyl i ogółem narusza międzynarodowe zobowiązania dotyczące przepływu ludzi.

Na podstawie: infomigrants.net, ilprimatonazionale.it, ktpress.rw
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o