Dania pokazuje uchodźcom środkowy palec

Opublikowano: 02.09.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 691

Duński prawicowy rząd kontynuuje swoją politykę utrudniania uchodźcom osiedlania się w tym kraju.

Władze Danii planują przygotowanie projektu uchwały, która pozwoli nie wpuszczać do kraju ludzi ubiegających się o azyl w przypadku kryzysów migracyjnych – informuje agencja Sputnik powołując się na Reutersa. Jak poinformowało Ministerstwo ds. Imigracji i Integracji, duńskie władze starają się zapewnić sobie bazę prawną dla odmowy przyjmowania migrantów w wypadku porażki systemu dublińskiego, który wyznacza zasady przyjmowania uchodźców w Europie. „Współpraca z Dublinem aktualnie trwa, ale sytuacja może się zmienić” — czytamy w oświadczeniu resortu.

To logiczna i oczekiwana kontynuacja antyimigranckich działań, podjęta przez duński rząd, który doszedł do władzy w 2015 r. na hasłach ograniczenia napływu cudzoziemców za wszelka cenę.

Zaraz po wyborach duńskie władze przedstawiły szereg projektów, których wprowadzenie ma co najmniej zniechęcić imigrantów do osiedlania się.

Do tej pory już dwukrotnie zmniejszono świadczenia dla uchodźców, w zamian wprowadzając bonusy dla ludzi, którzy zdali egzamin z języka duńskiego. Zredukowano zasiłki do poziomu stypendium studenckiego. Na granicy duńsko-niemieckiej wzmocniono kontrole pod kątem ludzi, którzy mogą poprosić o status uchodźcy. Przedłużono z roku do trzech lat okres, w którym osoba z tymczasowym statusem azylanta może czekać na połączenie z rodziną. Na tle wzrostu nastrojów antyuchodźczych Partia Socjaldemokratyczna podczas kampanii wyborczej skierowała do przybyszów hasło: „Jeśli przyjechaliście do Danii, powinniście pracować!”. Przyjęto też szereg ograniczeń w sferze prawa migracyjnego, m.in. tzw. rachunek drogocenności, pozwalający policji na skonfiskowanie cennych rzeczy i pieniędzy, które mają przy sobie przybysze.

Teraz duński rząd robi kolejny krok. Wpisuje się to też w demontaż ogólnoeuropejskiej polityki wobec uchodźców, forsowaną przez Angelę Merkel.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Balcer 02.09.2016 16:50

    Partia nazywa się socjaldemokratyczna a każe pracować zamiast dawać zasiłki 🙂 … a na naszym podwórku to Miller obniżył akcyzę. Trzeba patrzeć na “owoce” działań, a nie na nazwy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.