Dania chce odsyłać azylantów do Syrii

Opublikowano: 04.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1575

Rząd Danii uważa, że część Syrii jest już na tyle bezpieczna, że pochodzące stamtąd osoby mogą wracać do kraju, a azyl nie jest już im potrzebny. Jednak nie będzie wydalania siłą tych, którzy nie zechcą wyjechać.

Duńskie władze imigracyjne otworzyły sprawy około 900 osób, pochodzących z Damaszku i jego okolic, które uzyskały w Danii azyl. Według „Daily Mail” na razie pozbawiono azylu 94 osoby, ale będzie ich więcej, ponieważ za bezpieczną uznano ostatnio inną prowincję Syrii, Rif Dimashq. “Od początku byliśmy uczciwi i otwarci – powiedział minister ds. imigracji, Mattias Tesfaye. – Wyraźnie mówiliśmy uchodźcom z Syrii, że ich prawo pobytu jest czasowe i może zostać wycofane, jeśli nie będzie już niezbędne”.

Osoby, które tracą azyl, nie są w Danii deportowane, lecz przenoszone do specjalnych ośrodków dla osób, które nie mają prawa pobytu, ale których deportacja mogłaby narazić je na prześladowania. Było wiele doniesień, że Syryjczycy powracający z emigracji są prześladowani przez reżim Assada.

Rzecznik do spraw imigracji z opozycyjnej Partii Liberalnej, Mads Fuglede zaproponował, by władze duńskie zawarły z Assadem porozumienie w sprawie powrotu uchodźców, w którym reżim zagwarantowałby, że nie będą prześladowani. Po jednym dniu wycofał się jednak ze swoich propozycji, ponieważ takie działanie oznaczałoby, że rząd duński de facto uznaje legalność rządów dyktatora Syrii, a tak nie jest. “Jeśli miałoby to oznaczać uznanie dyktatorskiego reżimu Assada, to oczywiście tego nie można zrobić, trzeba poszukać innej opcji”, napisał Fuglede na Facebooku. Na razie żadnej takiej opcji nie ma.

Rządząca w Danii centrolewicowa Partia Socjaldemokratyczna jest antyimigrancka; premier Mette Frederiksen przyrzekała, że doprowadzi do sytuacji, gdy kraj nie będzie udzielał azylu w ogóle. Partia Socjaldemokratyczna i inne partie w koalicji rządowej odrzuciły pomysł rozmawiania z Assadem.

Autorstwo: (g)
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.