Czytanie umów czasem przynosi pieniądze

Opublikowano: 10.03.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2046

Nauczycielka z amerykańskiego stanu Georgia otrzymała 10 tysięcy dolarów po uważnym przeczytaniu drobnego druku w dokumencie podczas zakupu ubezpieczenia, donosi gazeta “Tampa Bay Times”.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Squaremouth z siedzibą w mieście Saint Petersburg w stanie Floryda zorganizowało tajny konkurs, którego warunki zostały umieszczone drobnym drukiem w dokumentach, które są podpisywane w celu wykupienia ubezpieczenia do wyjazdu do innych krajów.

Ten szczegół jako pierwsza zauważyła 59-letnia nauczycielka Donelan Andrews: podczas zakupu ubezpieczenia za 400 dolarów zdecydowała się uważnie przeczytać dokumenty prawne, które zostały celowo napisane skomplikowanym językiem z użyciem specyficznych terminów. Ukryta wiadomość znajdowała się na siódmej stronie. Zwyciężczyni pojawiła się 23 godziny po rozpoczęciu konkursu.

Aby podkreślić znaczenie zapoznania się z dokumentami do podpisu zorganizowaliśmy konkurs “Płacimy za czytanie”. Nagradzamy osobę, która czyta informacje zawarte w umowach od początku do końca. Jeśli przeczytasz to podczas konkursu i skontaktujesz się z nami jako pierwszy, otrzymasz nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów — napisano w dokumentach.

Andrews twierdzi, że zawsze czyta takie dokumenty, w tym umowy dotyczące korzystania z oprogramowania cyfrowego, które prawie wszyscy przeoczają. Przyznała, że ​​sama używa tej sztuczki w nauce.

Kobieta planuje wydać nagrodę na podróż do Szkocji z okazji 35. rocznicy ślubu.

Początkowo firma zamierzała zamieszczać niepozorny napis przez cały rok i była pewna, że ​​nikt tego nie zauważy. Pieniądze miały być przekazane na cele charytatywne. Pomimo wypłaty Andrews, firma i tak wyśle 10 tysięcy dolarów na rozwój projektów dotyczących podnoszenia umiejętności czytania i pisania wśród dzieci i kolejne 5 tysięcy na rozwój dwóch szkół, w których pracuje nauczycielka.

Zdjęcie: JESHOOTS (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.