Czyste leczenie

Opublikowano: 19.09.2011 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Czyste leczenie

Liczba wyświetleń: 182

W większości gabinetów stomatologicznych nie dba się o czystość, co naraża na niebezpieczeństwo nasze zdrowie i życie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
szara
Gość
szara

każdy kij ma dwa końce, z jednej strony fajnie, z drugiej strony zatrudnienie większej liczby personelu, wydłużenie czasu wizyty i zużycie materiałów, to wysoka cena zabiegów stomatologicznych, które i tak są już drogie.
Zatem jest to impreza dla bogatych.
Co więcej istnieje konieczność gromadzenia gdzieś całego tego plastiku – dla środowiska fatalnie, producenci się cieszą.
Zalecam zdrowy rozsądek.

skuzz0r
Gość
skuzz0r

Pierdolenie i tyle.

Edyta01
Gość
Edyta01

“szara”.
Z twojej wypowiedzi wynika ,że nie zależy ci na zdrowiu.
Przez takie osoby, które doszukują sie wyłacznie problemów hamuje się rozwój- w tym przypadku czystości w gabinetach.Nie spotkałam biednego dentysty i uwazam ,że zamiast kupować koleny tłumik do Harleya może zainwestować w bezpieczeństwo swoich pacjentów.I tak płacisz za usługę ale u brudasa ten zabieg może ciebie kosztować o wiele wiecej-nawet zycie.Dobrze że ktoś zajął się tą sprawą.

szara
Gość
szara

Re Edyta
Czystość to przede wszystkim sanityzacja, potem odkażanie.
Bardzo ważne jest również stosowanie odpowiednich procedur: kiedy założyć a kiedy zdjąć rękawiczki, kolejność wykonywanych czynności itp..
Oblepianie pacjenta płócienkami i plastikami jak co najmniej w sali operacyjnej to drugorzędna sprawa- robienie wrażenia na pacjencie, bez większego znaczenia dla jego zdrowia.
Harley czy super samochód dentysty to stara amerykańska szkoła marketingu- pokazuj bogactwo, a pomyślą, że jesteś dobrym fachowcem (mało kto wie o twoich kredytach).
Film jest zapewne sponsorowany przez koncerny produkujące materiały typu rękawiczki chirurgiczne, rękawy ochronne itp. i ma służyć ich interesom.
Może to być również zapowiedzią wprowadzenia nowych przepisów odnośnie gabinetów stomatologicznych. Jak wiadomo przepisy są wprowadzane często pod presją koncernów (mamy ostatnio przykład z żarówkami).
Jak pisałam będzie się to wiązało z podwyżkami, a niestety społeczeństwo ubożeje.
Ponadto statystyki zakażeń chorobami wirusowymi w gabinetach stomatologicznych mogą być wydumane,bardzo trudno takie rzeczy udowodnić.

Edyta01
Gość
Edyta01

“szara” zatem idź do swojego dentysty i poproś go o jego własne procedury – nie gotowce. POWODZENIA

emi
Gość
emi

Ja jestem w szoku !!!
Chodzę do stomatologa od zawsze i nigdy nie spotkałam się z takim podejściem do czystości. Przeważnie wygląda to tak, że wszystko już jest przygotowane i wszystko odbywa się w pospiechu ponieważ za drzwiami już czekają następni pacjenci i wchodzą jeden po drugim bez odstępu czasu i odnoszę wrażenie, że lekarz nie zmienił nawet rękawiczek, a te wszystkie wiertarki ociekają śliną poprzednich pacjentów, ale za to jest super tanio. Po filmie zrobiło mi się niedobrze.

emi
Gość
emi

człowiek musi mieć prawo wyboru

roksa
Gość
roksa

Ale jazda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krysia
Gość
krysia

Po tym filmie otwarły mi się oczy na problem czystości w gabinetach. Do tej pory nie zwracałam na to uwagi i było mi wszystko jedno w jakich warunkach byłam przyjmowana. Teraz z przerażeniem myślę o tym co mogło mnie spotkać a może spotkało a ja jeszcze o tym nie wiem! Bardzo bym chciała, żeby to co jest treścią filmu stało się normą pracy w gabinetach a nie wyjątkiem.