Czym są Rondele sprzed 7 tysięcy lat?

Opublikowano: 26.09.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 406

Historia Europy Środkowej jest wyjątkowo tajemnicza. To właśnie tutaj, na terenie Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii czy Węgier odnaleziono pozostałości po ogromnych bardzo charakterystycznych budowlach. Najstarsze z nich pochodzą sprzed ponad 7 tysięcy lat i do dzisiaj badacze nie są w stanie, w sposób jednoznaczny określić przeznaczenie tych konstrukcji ani wskazać ich budowniczych. Wszystkie wyglądają bardzo podobnie i wybudowane zostały na planie koła z przecięciami. Te niesamowite konstrukcje przyciągają uwagę badaczy przede wszystkim swoim ujednoliconym kształtem, rozmiarami, standardowymi elementami konstrukcyjnymi, które występują na terenie całej Europy Środkowej.
W chwili odkrycia konstrukcji w pierwszej kolejności informowano że posiadają funkcję obronną, lub stanowiły swojego rodzaju zagrodę dla zwierząt hodowlanych. Jednak fakt, że budowle posiadają kilka wejść, niekiedy nawet 6, świadczy o tym, że konstrukcje jednak nie pełniły roli zagrody czy fortecy. W nowszych propozycjach zastanowiono się nad rytualnym przeznaczeniu Rondeli, z którym połączona została inna możliwość. Te odgrodzone miejsca mogły służyć do obserwacji ruch ciał niebieskich oraz do rejestrowania zmian pór roku czyli mogły pełnić rolę swojego rodzaju kalendarza astronomicznego.

3

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.