Czym Katalonia nastraszyła UE?

Opublikowano: 14.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 347

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker potrzebował prawie dwóch tygodni, aby uczciwie i publicznie przyznać: UE sprzeciwia się niepodległości Katalonii z powodu „atrakcyjności” katalońskiego przedsięwzięcia dla wielu Europejczyków.

Zdaniem Junckera „inni” mogą chcieć podążać za przykładem Katalonii. Tego Unia Europejska boi się, jak ognia. Szef Komisji Europejskiej potwierdził oceny wielu ekspertów, że we Wspólnocie, delikatnie mówiąc, nie wszystkim podoba się, jak „rządzi” nimi Bruksela, próbując przy pomocy „eurosolidarności” narzucić jednym narodom wolę innych narodów.

Przemawiając w piątek na Uniwersytecie Luksemburskim, Juncker powiedział: „Jeśli Katalonia uzyska niepodległość, inni zechcą tego samego. Jestem bardzo zaniepokojony, bo życie we wspólnocie wydaje się takie skomplikowane. Każdy dąży do samookreślenia, nie rozumiejąc, że można współistnieć”. Nie tylko Juncker ma powody do zmartwień w UE.

2 października wysoko postawieni brukselscy urzędnicy próbowali wystraszyć Katalończyków: jeśli ogłoszą niepodległość, nie będą mogli zostać w Unii Europejskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Bo neokomunistyczna UE chciałaby dokładnie czegoś przeciwnego: wynarodowienia i zlania wszystkich państw w jeden superkołchoz ale z koloniami półniewolniczej pracy za psie pieniądze (np. Polska)