Czy wysyłanie maili jest ekologiczne?

Opublikowano: 06.05.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 810

Cyfrowy ślad środowiskowy określa wpływ, w jaki używanie danego oprogramowania lub produktu cyfrowego wpływa na środowisko i społeczeństwo. Wysłanie maila z samym tekstem to 4 gramy dwutlenku węgla, samo wejście na ten podcast wygeneruje 0,65 grama CO2. Wiele zachowań, choćby recykling czy zmniejszenie produkcji śmieci, weszło nam w krew. A co z Internetem? O tym, jak myśleć o ekologii w czasie korzystania z technologii Wojciech Klicki rozmawia z Joanną Murzyn, cyfrową aktywistką związaną z Instytutem Ekologii Cyfrowej.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.